KTM


Preposlať KTM 690 Stunt Prototype

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM 690 Stunt Prototype

04.10.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nová motorka KTM, ktorá je vhodná hlavne pre rôzne triky a kaskadérske kúsky, ale dá sa s ňou bez problémov jazdiť v prevázke.

KTM 690 Stunt Prototype: keď budete chcieť, KTM ju pre vás postaví

V KTM sa snažili spolupracovať s vodičmi, aby sa dozvedeli, či je ich nový KTM 690 Stunt Prototype vhodný pre sériovú výrobu.

KTM 690 Stunt Prototype

Stunt je postavený na motore a karosérii z 2008 KTM Duke, samozrejme s nejakými úpravami, ako je napríklad ochranná mriežka okolo motora. Karoséria je dosť skromná, aby umožnila pohodlný pohyb po motorke. Svetlá a sedlo nie sú z KTM Duke, tá ale poskytla ich zapojenie. Takže motorka by sa mohla legálne používať aj v bežnej prevádzke. Predné brzdy sú radiálne 4-piestové a zahryzávajú sa do obrích kotúčov. Na volante je umiestnené ovládanie zadnej brzdy palcom, kvôli tomu, aby bolo možné prevádzať na motorke poriadne kaskadérske kúsky. Nezávislé zavesenie kolies je prvýkrát priamo od KTM a drží odľahčené zadné koleso. Dopredu konštruktéri umiestnili koleso s čiernym ráfikom. Výfuk Akrapovic, volant Renthal (s priečnym vystužením) a tlmiče WP dokončili tento high-spec model.

KTM 690 Stunt Prototype

Motorka bola vyvinutá ako koncept od firmy Kiska Design, ktorá vytvára skoro všetky nové modely KTM už skoro 16 rokov. Gerard Kiska prehlásil: ,, zvažovali sme nápad vytvoriť motorku do mesta, na ktorej by sa dali prevádzať kaskadérske kúsky. Vytvorili sme ju na základe modelu Duke, pretože má tie správne rozmery. Snažili sme sa tiež motorku priblížiť bežnému užívateľovi. Keď sa vraciam domov, každý deň vidím kúsok od svojho domu jazdcov, ako robia rôzne triky – a prišlo mi to ako veľká zábava a ti chalani sa pri tom evidentne bavili. Na každom prázdnom parkovisku tak môžete zažiť trochu dobrodružstva“. Zaiaľ ešte nebolo rozhodnuté, či pôjde Stunt do výroby, KTM zatiaľ starostlivo sleduje reakcie verejnosti.

KTM 690 Stunt Prototype

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 15

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM 690 Stunt Prototype


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.