Preposlať Ecosse Heretic Titanium - najdrahšia motorka na svete

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ecosse Heretic Titanium - najdrahšia motorka na svete

23.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Špecifikácia Titanium pre model Ecosse Heretic sa stala najdrahšou motorkou na svete. No, mali by sme začať šetriť.

Ecosse Heretic Titanium. To je meno pre najdrahší motocykel na svete. Visí na ňom cenovka 133 tisíc libier (niečo vyše 6 mil. Sk). Prečo je taká drahá?? Motor je vyrobený z jedného bloku hliníka a obsahuje závodný kľukový hriadeľ, má priamy vstrek paliva, kompresor a intercooler. Z obsahu 2147cc dáva motor v-twin veľmi pekných 207 koní, ale hlavne obrovský krútiaci moment 297 Nm, čo je tak 2.5x viac ako majú najvýkonejšie superbiky dneška. Ale napodiv motor nie je tá najexotickejšia časť tohto motocykla. Táto časť pripadá na jeho telo. Je založené na štandardnom ráme z modelu Ecosse Heretic, ale ako materiál je tu použité titánium. A tento materiál je až neuveriteľne drahý, tak, ako jeho spracovanie. K jeho spracovávaniu sa musí používať len špeciálna zváračka, ktorá je priamo určená len pre tento kov.

Ecosse Heretic Titanium - najdrahšia motorka na svete

A výpočet exotických častí pokračuje. Brzdy sú od firmy ISR a sú robené ručne. Na každý strmeň spadá šesť samostatných kanálov. Celé telo je vytvorené z karbónovej zliatiny. Kolesá sú tiež z karbónu a o ich výrobu sa postarala firma BST. Celková hmotnosť sa podarila udržať na dobrých 192 kg. Samo osebe sa to zdá dosť, ale keď zoberiete do úvahy veľký motor 2.2, tak je táto hmotnosť viac, ako prijateľná. Ku každému motocyklu naviac dostanete aj hodinky BRM, ktoré samotné stoja vyše 120 tisíc Sk a je na nich vyryté sériové číslo, ktoré sa zhoduje s tým na motorke.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 9

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ecosse Heretic Titanium - najdrahšia motorka na svete


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.