KTM


Preposlať KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

07.06.2007 | Václav Soukup | Recenzia | Komentárov: 0 |

Úspešní jazdci dakarskej rallye v súčanosti sedlajú prototypy motocyklov KTM 690 Baja na známej americkej súťaži Baja 500.

Úspešní jazdci dakarskej rallye v súčasnosti sedlajú prototypy motocyklov KTM 690 Baja na známej americkej súťaži Baja 500.

KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

Rallye súťaže Baja 500 a Baja 1000 sú v USA stále populárnejšie. Do práve prebiehajúceho podniku Baja 500, ktorý sa koná na poloostrove Baja v Kalifornii pri mexickej hranici, vstúpila tiež značka KTM. Traja jazdci dostali dôveru rakúskej továrne sedlať skúšobné stroje, ktoré sú odvodené od víťazných dakarských špeciálov 690 Rally. A kto iný by mal takýto špeciál riadiť, ako víťaz rallye Paríž – Dakar Cyril Despres z Francúzska. S rovnakým strojom se na štart postaví aj američan Chris Blais, niekoľkonásobný účastník minulých podnikov Baja spoločne so svojím krajanom, skúseným závodníkom Davisom Pearsonom.

KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

Prototypy KTM 690 Baja byli vyvinuté s cieľom postaviť veľmi ľahké a obratné enduro, ktoré bude mať zároveň výbornú stabilitu a veľký kilometrový dojazd rallye špeciálu. Pohonná jednotka pozostáva z nového motora LC4, ktorý značka použila začiatkom roka 2007 v modeli 690 Supermoto a ktorý zároveň bravúrne prešiel ohnivou skúškou na Dakare 2007. Konštruktéri chcú na skúšobných modeloch otestovať najmä chovenie podvozku, priebeh výkonu v rozličných jazdných režimochch a tiež spoľahlivosť celej výfukovej sústavy.

KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

Pokiaľ sa nové špeciály KTM 690 Baja na amerických rallye osvedčia, dá sa očakávať ich nasadenie aj v rozličných európskych súťažiach a dúfajme, že ich neskôr nájdeme aj v bežnej ponuke rakúskej značky.

KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 16

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM 690 Baja – rakúska továreň testuje svoj nový model


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.