KTM


Preposlať KTM RC8

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM RC8

05.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Bez pochýb sa jedná o najprekvapivejší motocykel roku 2008. Teda zatiaľ. KTM boli vždy skvelé motorky, ale tento model vyčnieva zatiaľ nad všetkými výtvormi, ktoré táto firma uviedla na trh. Najviac unesení sme boli z motora a designu.

Motor

Motor v KTM je skutočne lahôdka. Dáva najvyšší výkon 152 koní a krútiaci moment 120 Nm. Tento výkon bude stačiť drvivej väčšine vodičov. Vďaka vysokému krútiacemu momentu má motor skvelý záťah v celom spektre otáčok, ale v poslednej tretine doslova vybuchne. Jednoznačne sa jedná o jeden z najlepších motorov na súčasnom motocyklovom trhu.

KTM RC8

Jazda a ovládateľnosť

Ďalšia vlastnosť, v ktorej KTM vyniká. Motocykel skvele drží stopu, ale na nekvalitnej ceste vás prekvapí komfortným odpružením. Prostredníctvom volantu budete mať dostatok informácií o dianí pod kolesami a reakcia na zmenu smeru jazdy je bleskurýchla. Odozva plynu je v celom spektre otáčkomera priamo zdrvujúca a motocykel reaguje na sebemenšie pridanie.

KTM RC8

Výbava

Najžiarivejší prvok výbavy je super moderné odpruženie od firmy WP. Ďalej tu nájdete nastaviteľné stupátka a nastaviteľný a vyhrievaný volant. Odpruženie je jednoducho nastaviteľné, palubná doska sa taktiež vydarila. Obsahuje palubný počítač a je skvele čitateľná.

KTM RC8

KTM RC8

Kvalita a spoľahlivosť

Každá časť motocykla, či už je z plastu, kovu, alebo z niečoho iného, je skvele usadená a motocykel vyvoláva dojem, že funguje ako švajčiarske hodinky. A nie je to len dojem, je to pravda. Spoľahlivosť je tým pádom skvelá a motorka vám bude dlho a kvalitne slúžiť.

KTM RC8

Cena

Základná cena je 10600 libier (asi 420 tisíc korún). To sa môže zdať na prvý pohľad ako vysoká cena, ale akonáhle si uvedomíte, že máte k dispozícii skvelý motor, perfektnú výbavu a kvalitu spracovania, nezdá sa až tak vysoká. Ako bonus si môžete pripočítať skvelý agresívny design a krásnu, oranžovú farbu.

KTM RC8

Verdikt

Bez pochýb sa jedná o najprekvapivejší motocykel roku 2008. Teda zatiaľ. KTM boli vždy skvelé motorky, ale tento model vyčnieva zatiaľ nad všetkými výtvormi, ktoré táto firma uviedla na trh. Najviac unesení sme boli z motora a designu. Za týmto motocyklom se ohliadne úplne každý.

KTM RC8

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 9

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM RC8


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.