Preposlať Bimota DB5

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Bimota DB5

06.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Veľmi drahá, veľmi pekná a taktiež fakt výnimočná. Presne taká je Bimota DB5. Disponuje skvelým motorom, takpovediac dokonalými jazdnými vlastnosťami a dobrou kvalitou spracovania.

Motor

Tak tu sa udialo veľké prekvapenie. Väčšina motocyklov spoločnosti Bimota preberala motory od iných športových motocyklov a firma si ich potom sama upravovala. V tomto modeli to nie je výnimka a ako základ poslúžil motor od spoločnosti Ducati, ktorý je chladený vzduchom a má zdvihový objem 992cc. Vďaka rozsiahlym úpravám má motor skvelý krútiaci moment a priamo ukážkovo ťahá už od nízkych otáčok. Pri žiadnom japonskom motore sme túto vlastnosť nezažili a jazda je skutočne radosťou.

Bimota DB5

Jazda a ovládateľnosť

Tu motocykle Bimota nikdy nesklamú. Vďaka skvelému odpruženiu má motocykel skvelú stabilitu ako na kvalitných cestách, tak aj na mierne rozbitých okreskách, alebo v meste. Vďaka nízkej hmotnosti je DB5 výborne agilný, mrštná a má tak isto aj príjemnú spotrebu.

Bimota DB5

Výbava

Sedlo je umiestnené veľmi dobre a je taktiež pohodlné, takže sa nemusíte báť vydať sa na dlhšiu cestu. Veľmi sa nám páčili veľké spätné zrkadlá a dobre čitateľná palubná doska. Odpruženie je plne nastaviteľné a brzdy majú dobrý nástup a takmer nevädnú. ABS však nedostanete ani za príplatok.

Bimota DB5

Bimota DB5

Kvalita a spoľahlivosť

Všetky motocykle Bimota sú relatívne vzácne, pretože sa vyrábajú v menších sériách a teda nie sú tak rozšírené. Takže spoločnosť sa môže zamerať na kvalitu spracovania a tá je na veľmi dobrej úrovni. Možno by mohol nastať problém s motorom, ale to sa stáva skôr výnimočne. Bohužiaľ, keď sa niečo stane, je veľký problém to opraviť. Servisná sieť a náhradné diely na tieto motorky sú relatívne vzácne.

Bimota DB5

Cena

Vzhľadom k originalite a výnimočnosti motorky musíte očakávať celkom vysokú cenu. Tá sa pohybuje okolo 18 tisíc libier (asi 740 tisíc korún). Je to iste veľmi vysoká cena, ale aspoň budete mať istotu, že na ceste len tak ľahko rovnaký motocykel nestretnete. Proste za prestíž sa platí.

Bimota DB5

Verdikt

Veľmi drahá, veľmi pekná a taktiež fakt výnimočná. Presne taká je Bimota DB5. Disponuje skvelým motorom, takpovediac dokonalými jazdnými vlastnosťami a dobrou kvalitou spracovania. Ale cena je naozaj premrštená a to určite veľa potenciálnych zákazníkov odradí.

Bimota DB5

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Bimota DB5


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.