Preposlať Suzuki RV125 VanVan

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki RV125 VanVan

09.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Suzuki RV125 VanVan je retro motocykel každým centrimetrom. Ako designom, tak výbavou a spoľahlivosťou. Jedná sa o motocykel, určený výhradne pre začiatočníkov a jazdci so skúsenosťami by sa na ňom mohli trochu nudiť.

Motor

Maličký, vzduchom chladený motor so zdvihovým objemom 124cc dáva najvyšší výkon 12 koní a krútiaci moment je 10 Nm. Aj keď sa jedná o motocykel, ktorý je určený vyložene pre začiatočníkov, trochu väčší výkon by určite nebol na škodu a dymanika je na skôr podpriemernej úrovni. Má ale hladký chod a nízku spotrebu paliva. Najvyššia rýchlosť je 110 km/h.

Suzuki RV125 VanVan

Jazda a ovládateľnosť

Odpruženie je nastavené skôr na komfortnô nôtu, takže jazda je veľmi plavná a pohodlná. Je to ideálny motocykel pre pomalú jazdu krajinou v peknom nedeľnom počasí. Na relax ako stvorená. Veľmi sa nám páčili ostré a výkonné brzdy. Vďaka nízkej hmotnosti je reakcia kolies na zmenu smeru okamžitá a ovládateľnosť je na skutočne dobrej úrovni. Prevodovka je dostatočne presná a rýchla.

Suzuki RV125 VanVan

Výbava

Asi najlepšia časť motocykla je komfortné sedlo. Vďaka nemu sa môžete bez problémov vydať aj na dlhšiu cestu, alebo do mesta. Za príplatok si môžete priobjednať väčší priestor pre batožinu. Bohužiaľ palubná doska je veľmi špatne vybavená a nájdete tu len tachometer. Žiadny otáčkomer, ukazovateľ paliva, alebo svetiel tu nie je. Veľmi zaujímavý je taktiež zvláštne vyzerajúci výfuk.

Suzuki RV125 VanVan

Suzuki RV125 VanVan

Kvalita a spoľahlivosť

Priemer. Kvalita spracovania, laku a jednotlivých častí je na relatívne vysokej úrovni, ale spoľahlivosť už tak dobrá nie je. Pokiaľ sa nebudete o motocykel poriadne starať, vypovie vám službu skôr, než by bylo zdravé. To sa u japonských motocyklov často nestava, ale je to tak.

Suzuki RV125 VanVan

Suzuki RV125 VanVan

Cena

Vzhľadom k zameraniu motorky je cena relatívne premrštená. Jedná sa o klasický neduh japonských motocyklov a pokiaľ sa chystáte začať jazdit na motorke, pravdepodobne sa vám podarí nájsť lacnejší, lepšie vybavený a celkovo lepší motocykel. Základná cena je 2200 libier (asi 100 tisíc korún). Na druhej strane, spotreba benzínu je nízka a motocykel spadá do nízkej poistnej skupiny. To tak trochu cenu vyvažuje a na druhý pohľad sa už tak predražená nezdá.

Suzuki RV125 VanVan

Verdikt

Suzuki RV125 VanVan je retro motocykel každým centrimetrom. Ako designom, tak výbavou a spoľahlivosťou. Jedná sa o motocykel, určený výhradne pre začiatočníkov a jazdci so skúsenosťami by sa na ňom mohli trochu nudiť. Veľká výhoda sú komfortné jazdné vlastnosti a skvelé brzdy. Neškodilo by pár koní naviac a lepšia spoľahlivosť.

Suzuki RV125 VanVan

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Suzuki RV125 VanVan


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.