KTM


Preposlať KTM 690 Duke 2008

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM 690 Duke 2008

24.04.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

KTM 690 Duke stojí za kúpu hlavne pre výhodnú cenu a veľmi dobrý motor. Je až k neuvereniu, že se jedná len o jednovalec. Design motocykla je veľmi agresívny a len zvýrazňuje ďalšiu výbavu, ako sú drsné brzdy Brembo a odpruženie WP.

Motor

O pohon KTM 690 Duke sa stará kvapalinou chladený motor so zdvihovým objemom 654cc, ktorý dáva najvyšší výkon 65 koní a 68 Nm. Nie je to žiaden veľký divočiak, ale výkon na svižnú jazdu postačuje. Hlavná výhoda motora je relatívne nízka spotreba. Najvyššia rýchlosť je 192 km/h, ideálna cestovná rýchlosť je okolo 150 km/h. Motor je celkovo veľmi dobrý a k motocyklu sadne priamo fantasticky.

KTM 690 Duke 2008

Jazda a ovládateľnosť

Ovládateľnosť motocykla je tak jednoduchá, že si budete myslieť, že jazdíte na hračke. Vďaka hmotnosti púhych 148 kg ju bez problémov zvládnu ženy, a aj slabší jedinci. Odpruženie je nastavené skôr na komfort, takže na motocykle môžete bez starostí vyraziť aj do mesta, alebo na nekvalitnú okresku. Brzdy pochádzajú od spoločnosti Brembo a sú veľmi výkonné a dobre dávkovateľné.

KTM 690 Duke 2008

Výbava

Za základnú cenu dostanete poriadnu porciu výbavy. Plne nastaviteľné odpruženie WP je skvelé, rovnako tak, ako palubná doska s počítačom a pohodlné sedlo. Pod sedlom nájdete tlačítko na nastavenie troch módov motora, pri ktorom sa upraví mapa paliva. Za príplatok si môžete dokúpiť športový výfuk, ale to vôbec nie je nutné.

KTM 690 Duke 2008

KTM 690 Duke 2008

Kvalita a spoľahlivosť

Kvalita motocyklov KTM ide v posledných rokoch prudko hore a také isté je to aj pri tejto motorke. Celkové spracovanie je určite na nadštandardnej úrovni a všetky časti do seba pasujú priam ukážkovo. Nikde nič nevŕzga, ani nedrnčí. Spoľahlivosť je tak isto na vysokej úrovni, občas môže trochu pohnevať elektronika, ale to sa stáva skôr výnimočne.

KTM 690 Duke 2008

Cena

Motocykle KTM nepatria medzi najlacnejšie motocykle, ale tento model je na tom ináč. Základná cena je príjemných 6200 libier (asi 260 tisíc korún). Na trhu nájdete síce pár lacnejších konkurenčných motocyklov, ale väčšinou majú horší motor a oveľa slabšiu výbavu.

KTM 690 Duke 2008

Verdikt

KTM 690 Duke stojí za kúpu hlavne pre výhodnú cenu a veľmi dobrý motor. Je až k neuvereniu, že se jedná len o jednovalec. Design motocykla je veľmi agresívny a len zvýrazňuje ďalšiu výbavu, ako sú drsné brzdy Brembo a odpruženie WP. Vďaka skvelej ovládateľnosti sa Duke hodí aj pre začiatočníkov.

KTM 690 Duke 2008

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM 690 Duke 2008


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.