Preposlať Benelli Tornado

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Benelli Tornado

28.04.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Benelli Tornado je unikátna motorka s krásnym talianskym designom. Stabilita stroja v zákrutách a zvuk motora sú ohromujúce a určite sa jedná v tomto smere o jeden z najlepších motocyklov na trhu.

Motor

O pohon sa stará kvapalinou chladený motor so zdvihovým objemom 898cc. Jeho najvyšší výkon je 133 koní a krútiaci moment je 102 Nm. Čo vás na tomto motore zaujme pravdepodobne najviac, bude jeho zvukový prejav. Vo vyšších otáčkach je zvuk skutočne drsný a návykový. Výkon je tak akurát, oceníte dostatok točivého momentu a vďaka tomu aj plynulý záťah v strednom spektre otáčok.

Benelli Tornado

Jazda a ovládateľnosť

Vidlice pochádzajú od firmy Marzocchi a odpruženie je od spoločnosti Extreme Tech. Motocykel výborne sedí v zákrutách, ale je naladený na veľmi tvrdú nôtu, a preto sa nehodí do mesta a vďaka nepohodlnému sedlu budete po dlhšej ceste poriadne rozlámaní. Ovládanie motocykla nie je práve jednoduché, takže pre začiatočníkov sa nejedná o najvhodnejší stroj.

Benelli Tornado

Výbava

V základnej výbave dostanete skvelé a nezničiteľné brzdy Brembo a športový, titánový výfuk. Za príplatok si môžete objednať prepracovanú palivovú mapu, vďaka ktorej má motor ešte lepší záťah v stredných otáčkach. Táto úprava vás bude stáť naviac asi 700 libier (zhruba 28 tisíc korún). Palubná doska je prehľadná a veľmi dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Nájdete tu aj palubný počítač.

Benelli Tornado

Benelli Tornado

Kvalita a spoľahlivosť

Tu už to tak slavné nie je. Materiály na motorke sú síce relatívne kvalitné, ale celkové spracovanie je na podpriemernej úrovni. O lak sa musíte poriadne starať, ináč vám po chvíli zbledne. Najkvalitnejší komponent na motocykle sú brzdy Brembo. Motor má taktiež celkom dobrú výdrž, ale musíte sa mu venovať, ináč veľmi veľkú záťaž nevydrží. Občas sa vyskytujú problémy s elektronikou.

Benelli Tornado

Cena

Základná cena motocykla je asi 11500 libier (približne 480 tisíc korún). To sa môže zdať ako neprimerane vysoká cena, ale tak úplne pravda to zasa nie je. Značka Benelli je prémiová, a preto nie je pre zákazníkov vysoká cena prekážkou. Pokiaľ se obzaráte po motocykle z bazára, tento vás bude stáť asi 4000 libier (zhruba 170 tisíc korún). To už je o poznanie prijateľnejšia cena, aj pokiaľ nie ste fanúšik a vyznávač tejto značky.

Benelli Tornado

Verdikt

Benelli Tornado je unikátna motorka s krásnym talianskym designom. Stabilita stroja v zákrutách a zvuk motora sú ohromujúce a určite sa jedná v tomto smere o jeden z najlepších motocyklov na trhu. Spoľahlivosť však je, tak isto ako aj celkové spracovanie, na horšej úrovni, než iné vlastnosti motocykla. Pokia sa zlepšia aj tieto aspekty, bude sa jednať o skutočnú superhviezdu vo svojej kategórii.

Benelli Tornado

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Benelli Tornado


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.