Preposlať Triumph Sprint ST 1050

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Triumph Sprint ST 1050

02.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Triumph Sprint ST je jeden z najlepších športových motocyklov na trhu. Má skvelé jazdné vlastnosti, ale nie je prehnane tvrdý. Motor je skoro dokonalý a veľmi výkonný, ale nie je nijak príliš smädný...

Motor

O pohon motocykla Triumph Sprint ST 1050 sa stará motor so zdvihovým objemom 1050cc s výkonom 123 koní a krútiacim momentom 105 Nm. Vďaka výbornej aerodynamike je motocykel veľmi rýchly a jeho najvyššia rýchlosť je 260 km/h. Vďaka priamemu vstreku paliva je jeho prejav veľmi kultivovaný, ale vo vysokých otáčkach má veľmi drsný zvuk. Záťah v stredných otáčkach je dostatočný, ale možno by mohol byť trochu lepší.

Triumph Sprint ST 1050

Jazda a ovládateľnosť

Na zmeny smeru reaguje motocykel trochu ťažkopádne, ale keď už zatočí, drží sa cesty ako kliešť. Odpruženie je nastaviteľné a Triumph Sprint ST nás milo prekvapil komfortom jazdy aj na rozbitých cestách. Na oboch kolesách sú samozrejme kotúčové brzdy, ktoré sú veľmi výkonné a slovo vädnutie je im celkom cudzie. Sedlo je celkom pohodlné, takže sa môžete bez problémov vydať aj na dlšiu cestu.

Triumph Sprint ST 1050

Triumph Sprint ST 1050

Výbava

Tu Triumph Sprint ST skutočne triumfuje, nájdete tu všetko, čo budete potrebovať. V základnej ponuke je satelitná navigácia, vyhrievaný volant, a komfotrné, gelové sedlo. Systém blokovania kolies pri brzdení ABS tu nenájdete ani za príplatok, ale zasa až tak veľmi sme ho ani nepostrádali.

Triumph Sprint ST 1050

Kvalita a spoľahlivosť

V poslednej dobe isú motocykle Triumph veľmi hore, čo sa týka kvality spracovania a použitých materiálov. Tento model je na tom rovnako a hlavne kvalita použitých materiálov je na skvelej úrovni. Korózia, alebo podobné nešváry tu nehrozia a pokiaľ sa budete o motocykel poriadne starať, odmení sa vám dlhou a bezproblémovou službou. Motor toho vydrží tiež veľa, tak isto ako aj brzdy.

Triumph Sprint ST 1050

Triumph Sprint ST 1050

Cena

Základná cena je asi 7000 libier (zhruba 290 tisíc korún). To znie ako dobrá ponuka, a tak to aj je. Pokiaľ sa chystáte kúpiť si tento motocykel z bazára, určite neurobíte chybu, a to hlavne vďaka jej spoľahlivosti. Čo sa týka konkurencie, motocykel s lepšou výbavou za podobnú cenu budete hľadať skutočne veľmi ťažko.

Triumph Sprint ST 1050

Verdikt

Triumph Sprint ST je jeden z najlepších športových motocyklov na trhu. Má skvelé jazdné vlastnosti, ale nie je prehnane tvrdý. Motor je skoro dokonalý a veľmi výkonný, ale nie je nijak príliš smädný. Naviac je motorka veľmi pekná, čo sa týka designu a má výbornú výbavu, kedy prakticky všetko nájdete v základe. Vo svojej triede sa proste jedná o jeden z najlepších strojov.

Triumph Sprint ST 1050

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Triumph Sprint ST 1050


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.