Preposlať Harley Davidson Dyna Low Rider

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley Davidson Dyna Low Rider

15.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Ďalší klasický Harley Davidson v rade. Nie je ničím výnimočný, snáď len naozaj vydareným a majestátnym vzhľadom. Všetky jeho vlastnosti sú ale starosltivo vyvážené a ako celok funguje Low Rider veľmi dobre.

Motor

Tak, ako všetk veľké Harleye, aj model Dyna Low Rider je poháňaný klasickým, vzduchom chladeným motorom so zdvihovým objemom 1584cc. Ten má najvyšší výkon 67 koní a maximum točivého momentu je 110 Nm. Vďaka tomu je záťah v stredných otáčkach dostotečný aj napriek relatívnemu nedostatku koní. Hlavnou devízou motora je ale bez výhrad jeho zvukový prejav. Tak charizmatický zvuk sme už dlho nepočuli.

Harley Davidson Dyna Low Rider

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú prakticky identické, ako v modeli Super Glide. Všetko, vrátane odpruženia a zavesenia kolies je oldschoolové, ale dohromady to funguje veľmi dobre. Takže očakávajte komfornú jazdu, ale zároveň istotu na akomkoľvek podklade, vrátane nie veľmi kvalitných okresiek. Motocykel je tak isto dobre stabilný aj pri prudkom brzdení a zrýchľovaní.

Harley Davidson Dyna Low Rider

Výbava

Tu už motocykel tak dobrý nie je. Našťastie tu nájdete také základné veci, ako je palubný počítač, dva budíky a nastaviteľný volant. Za tučný príplatok si môžete priobjednať pochrómovanie jednotlivých častí a množstvo luxusných doplnkov. Je to ale celkom zbytočné. Systém ABS nedostanete ani za príplatok.

Harley Davidson Dyna Low Rider

Kvalita a spoľahlivosť

Jedna z najsilnejších zbraní moderných motocyklov Harley Davidson. Tento model je na tom taktiež veľmi dobre a to aj napriek tomu, že je na trhu už od roku 1991!! Motocykel je veľmi masívny a všetko je spracované skutočne veľmi starostlivo, takže spoľahlivosť je na dobrej úrovni. Elektroniky je tu minimum, takže nehrozí žiadna väčšia závada. Pokiaľ sa budete o Low Rider aspoň trochu starať, vydrží veľkú porciu kilometrov celkom bez problémov.

Harley Davidson Dyna Low Rider

Harley Davidson Dyna Low Rider

Cena

Základná cena je priemerne 11 tisíc libier (asi 470 tisíc korún). To je skutočne veľa a nevyváži to ani dobrá spoľahlivosť. Na druhej strane, pokiaľ sa chystáte kúpiť si tento motocykel z bazára, dá sa kúpiť za veľmi priaznivú cenu. Z toho vyplývy, že na Low Rider si celkom nedostatočne drží cenu, čo je na Harley veľmi zvláštne. Ceny v bazároch začínajú na 2500 librách a končia zhruba na 8000 (od 100 do 325 tisíc korún). Modely s cenou okolo 325 tisíc korún sú však ako nové a často majú najazdených veľmi málo kilometrov.

Harley Davidson Dyna Low Rider

Verdikt

Ďalší klasický Harley Davidson v rade. Nie je ničím výnimočný, snáď len naozaj vydareným a majestátnym vzhľadom. Všetky jeho vlastnosti sú ale starosltivo vyvážené a ako celok funguje Low Rider veľmi dobre. Na to, že je na trhu od roku 1991, je to ale úctyhodný výkon.

Harley Davidson Dyna Low Rider

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Harley Davidson Dyna Low Rider


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.