Preposlať Buell M2 Cyclone

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Buell M2 Cyclone

14.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Buell M2 Cyclone je veľmi priemerná motorka. Ničím nevyniká, ale v ničom nie je vyložene zlá. Jediné, čo sa nám naozaj nepáčilo, bol slabý a nespoľahlivý motor. Keby tu bol iný, určite by sa jednalo o nadpriemerný stroj.

Motor

V modeli Harley Sportster 1200 malý výkon motora až tak nevadil. Ale Buell M2 je príliš ťažký a výkon 93 koní a 110 Nm proste nestačí. Naviac má veľmi časté tendencie sa prehrievať, takže motor sa skutočne nevydaril. Prevodovka je len päťstupňová, ale celkom presná.

Buell M2 Cyclone

Jazda a ovládateľnosť

Tlmiče od firmy Showa sú naladené skôr na komfort a svoj účel plnia relatívne dobre. Rám je ešte starého typu, ale je celkom masívny a vďaka tomu je motorka stabilná aj pri prudkom brzdení a zrýchľovaní. Ovládateľnosť je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj začiatočník.

Buell M2 Cyclone

Výbava

Výbava je na celkom prijateľnej úrovni. Nájdete tu aj niekoľko luxusných prvkov, ale tie nie sú zasa až tak nevyhnutné. Ináč je tu všetko, čo by ste od podobného motocykla očakávali, vrátane palubného počítača. Veľmi sa nám páčili základné kolesá, ktoré sa k celkovému štýlu motocykla výborne hodia.

Buell M2 Cyclone

Buell M2 Cyclone

Kvalita a spoľahlivosť

Vzhľadom k tomu, že motocykel má relatívne starú konštrukciu, nie je tu žiadna premiera zbytočnej elektroniky a preto tu nie je nič, čo by sa pokazilo. Ako sme sa už ale zmienili, motor sa ľahko prehrieva a preto sa k nemu snažte chovať čo možno najvľúdnejšie. Brzdy sú skvelé a tie naopak vydržia aj drsné zachádzanie.

Buell M2 Cyclone

Buell M2 Cyclone

Cena

Vzhľadom k tomu, že sa motocykel prestal vyrábať v roku 2002, je jeho základná cena veľmi zavádzajúca. Ale motocykel sa dá stále zohnať v bazáre. Tu sa jeho cena pohybuje od 1200 do 3200 libier (od 50 do 130 tisíc korún). Pokiaľ sa budete poriadne pozerať, určite sa vám podarí vybrať si kúsok v dobrom stave a splní vám iste dobrú službu.

Buell M2 Cyclone

Verdikt

Buell M2 Cyclone je veľmi priemerná motorka. Ničím nevyniká, ale v ničom nie je vyložene zlá. Jediné, čo sa nám naozaj nepáčilo, bol slabý a nespoľahlivý motor. Keby tu bol iný, určite by sa jednalo o nadpriemerný stroj. Veľkým kladom sú isté a komfortné jazdné vlastnosti a jednoduchá ovládateľnosť.

Buell M2 Cyclone

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Buell M2 Cyclone


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.