Preposlať Hyosung GT650 Comet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hyosung GT650 Comet

16.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Hyosungu GT650 Comet je relatívne vydarený motocykel, ktorý je tak trochu príbuzný Suzuki SV650. Aj napriek tomu, že je papierovo silnejší, nie je rýchlejší a Suzuki odvádza lepší výkon na ceste.

Motor

O pohon Hyosungu GT650 Comet sa stará motor V-twin, ktorý disponuje najvyšším výkonom 79 koní a krútiacim momentom 68 Nm. Výkon nie je dosiahnutý priamym vstrekovaním paliva, ako je to v dnešnej dobe zvykom, ale použitím klasického karburátora. Motor má svoj pôvod v spoločnosti Suzuki, a síce v modeli SV650, takže jeho výdrž a spoľahlivosť je na veľmi dobrej úrovni. Vďaka dobrému odstupňovaniu 6-stupňovej prevodovky disponuje motorka príjemným záťahom aj v stredných otáčkach.

Hyosung GT650 Comet

Jazda a ovládateľnosť

Čo sa týka jazdy, tá je veľmi pohodlná a skôr ako agilná, je komfortná. Takže sa můžete bez obáv vydať do mesta, alebo na rozbitú okresku. Bohužiaľ motocyklu ale trochu chýba priľnavosť v ostých zákrutách a stabilita. Veľmi sa nám páčili brzdy, ktoré pochádzajú tak isto od Suzuki. Nielenže sú veľmi ostré a dobre dávkovateľné, ale taktiež znesú akékoľvek zachádzanie a len tak ich nezničíte a už vôbec neunavíte.

Hyosung GT650 Comet

Výbava

Výbava je na celkom priemernej úrovni. Palubná doska má klasický design a postráda vstavaný počítač. Pod sedlom nájdete malý skladovací priestor, ale väčšie držiaky na batožinu nie sú k dispozícii ani za príplatok. Spätné zrkadlá sú príjemne veľké a poskytnú vám dobrý rozhľad na cestu za vami. Bohužiaľ, predný svetlomet nie je veľmi výkonný a motocykel by si určite zaslúžil lepší. Ináč sme ale boli s výbavou celkom spokojní a nájdete tu všetko, čo budete nevyhnutne potrebovať.

Hyosung GT650 Comet

Hyosung GT650 Comet

Kvalita a spoľahlivosť

Na prvý pohľad pôsobí Hyosung GT650 Comet ako pevná a kvalitná motorka. Ale, je stavaná skôr na víkendové jazdy a na každodenné jazdenie nie je príliš vhodná. Kvalita spracovania je ľahko podpriemerná, rovnako ako použité materiály. Motor a brzdy sú ale veľmi kvalitné a spoľahlivé, a to hlavne vďaka príbuznosti so Suzuki. Občas môže trochu pohnevať elektronika, ale oprava by nemala byť príliš drahá a vždy sa jedná len o ľahké závady.

Hyosung GT650 Comet

Cena

Základná cena Hyosungu GT650 Comet je relatívne vysoká, a to aj napriek nespornej kvalite motora. Dobrá správa je, že cena motocyklu veľmi rýchlo padá a 2 roky starý model s minimom najazdených kilometrov sa dá kúpiť už od 100 tisíc korún. Za také peniaze je to veľmi dobrá kúpa a keď sa oň budete dobre starať, odmení sa vám relatívne dlhou službou. Jedná sa ale o motocykel, ktorých na cestách nestretnete práve stovky, takže pokiaľ sa chcete trochu odlišovať, choďte do toho.

Hyosung GT650 Comet

Hyosung GT650 Comet

Verdikt

Hyosungu GT650 Comet je relatívne vydarený motocykel, ktorý je tak trochu príbuzný Suzuki SV650. Aj napriek tomu, že je papierovo silnejší, nie je rýchlejší a Suzuki odvádza lepší výkon na ceste. Pokiaľ sa chystáte kúpiť si mierne ojazdený model, určite sa jedná o výhodnú kúpu, ale nový motocykel je pomerne drahý. Veľmi sa nám páčili hlavne nezničiteľné brzdy, výborný motor a dobre odstupňovaná prevodovka. Kvalita materiálov však veľmi nepoteší a aj spracovanie mohlo byť o kúsok lepšie.

Hyosung GT650 Comet

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Hyosung GT650 Comet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.