Preposlať MV Agusta F4 1000S

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MV Agusta F4 1000S

19.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

MV Agusta F4 1000S prichádza s monštróznym a fakt výkonným motorom, istými jazdnými vlastnosťami a dokonalým designom. Celkový dojem z motocykla zráža hlavne nízka kvalita použitých plastov a horšia spoľahlivosť.

Motor

Odozva motora na plyn nie je práve najlepšia a musíte sa s ním poriadne zosúladiť, ale potom to motor vynahrádza skutočne mamutím záťahom v celom spektre otáčok. Aby nie, veď má najvyšší výkon 155 koní a vrchol krútiaceho momentu je 102 Nm. Motor má zdvihový objem 998cc a o prenos výkonu na zadné koleso sa stará 6-stupňová, veľmi presná prevodovka. Tak isto aj vďaka nej je najvyššia rýchlosť necelých 300 km/h. Jedná sa tak o jeden z najrýchlejších motocyklov na trhu.

MV Agusta F4 1000S

Jazda a ovládateľnosť

Mohutné vidlice Marzocchi a odpruženie od spoločnosti Sachs odvádzajú skutočne skvelú prácu a zaisťujú stroju príkladnú stabilitu. V ostrých zákrútách ide motocykel ako po koľajniciach a neuhne ani o kúsok. Musíte ale počítať s tvrdším naladením, takže veľmi rozbitým cestám a mestám sa radšej vyhnite. MV Agusta F4 1000S je ako doma hlavne na okruhu, kde si vďaka hladkému povrchu určite užijete plno srandy. Šesťpiestikové Brzdy Nissin nie sú radiálne, ale sú naozaj skvelé.

MV Agusta F4 1000S

Výbava

Základná výbava je síce na veľmi dobrej úrovni, ale za príplatok si môžete dokúpiť množstvo užitočných vecí. Napríklad športový výfuk, šasi z karbónových vlákien, kožené doplnky a veľa iných vecí. Príplatková výbava ani nie je prehnane drahá, takže v tomto aspekte motorka skutočne exceluje.

MV Agusta F4 1000S

MV Agusta F4 1000S

Kvalita a spoľahlivosť

No, tu to už tak slávne nie je. Celkové spracovanie je síce dobré, ale kvalita použitých plastov je na podpriemernej úrovni. Väčšina ovládacích prvkov a tlačítok pochádza od automobilového giganta Proton. Spoľahlivosť je na priemernej úrovni a jediné, čím si môžete byť istí, sú brzdy. Každopádne sa snažte vyhnúť sa hlavne silným dažďom a posoleným cestám, to celkovej spoľahlivosti motorky určite nesvedčí.

MV Agusta F4 1000S

MV Agusta F4 1000S

Cena

Vo svojej triede má MV Agusta F4 1000S priemernú cenu. Konkurenciu môžete kúpiť za menšie, ale aj za oveľa väčšie peniaze. Rozhodujúci faktor pri kúpe môže byť určitý nádych exotiky, ktorým motocykle tejto značky disponujú. Ďalší faktor, ku ktorému budete pravdepodobne taktiež prihliadať, je absolútne odzbrojujúci vzhľad. Tak krásny motocykel sa len tak ľahko nevidí.

MV Agusta F4 1000S

Verdikt

MV Agusta F4 1000S prichádza s monštróznym a fakt výkonným motorom, istými jazdnými vlastnosťami a dokonalým designom. Celkový dojem z motocykla zráža hlavne nízka kvalita použitých plastov a horšia spoľahlivosť. Pokiaľ ale narazíte na dobrý kus, ktorý sa nebude kaziť, môžete sa tešiť na motorku, ktorú vám bude každý závidieť.

MV Agusta F4 1000S

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku MV Agusta F4 1000S


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.