Preposlať Royal Enfield Bullet 500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Royal Enfield Bullet 500

21.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Royal Enfield Bullet 500 je old schoolový motocykel so všetkým, čo k tomu patrí. Od designu, cez výbavu, až po techniku, je to proste klasika. Tento motocykel je o rýchlych zákrutách, drvivej akcelerácii, alebo závodení.

Motor

O pohon motocykla Royal Enfield Bullet 500 sa stará motor so zdvihovým objemom 499cc, ktorý dáva výkon 22 koní a 30 Nm. To sa môže zdať ako málo, ale vďaka nízkej hmotnosti je to relatívne dostatočný výkon a dynamiku motocykla tak zráža len nedostatočná a nepresná prevodovka, ktorá má naviac nevhodne poskladané rýchlosti, takže motocykel pôsobí, že je pomalší, než v skutočnosti je.

Royal Enfield Bullet 500

Jazda a ovládateľnosť

Aj napriek tomu, že vidlica a odpruženie sú zo starej školy a neposkytujú žiadne možnosti nastavenia, je priľnavosť v zákrutách na prekvapivo dobrej úrovni. Veľmi rýchlo ale aj tak ísť nemôžete, pretože šasi má svoje hranice a veľmi rýchlo ich nájdete. Brzdy sú len bubnové, a to ako vpredu, tak aj vzadu. Pri drsnom zachádzaní rýchlo vädnú, ale ináč sú celkom výkonné.

Royal Enfield Bullet 500

Výbava

Výbava je na relatívne priemernej úrovni, ale nič extra aj tak potrebovať nebudete. Žiaden palubný počítač, alebo ABS tu nenájdete, ale ani sme tieto veci nepotrebovali. Budíky sú veľmi dobre čitateľné aj na priamom slnku a prehľadné. Proste old school vo všetkých smeroch.

Royal Enfield Bullet 500

Kvalita a spoľahlivosť

Od roku 1990 sa spoľahlivosť motocyklov Royal Enfield veľmi zlepšila. Spracovanie nie je na veľmi dobrej úrovni, ani kvalita použitých materiálov. Ale motor je veľmi spoľahlivý a vydrží aj veľmi drsné zaobchádzanie. Mechanika funguje veľmi spoľahlivo a vďaka absencii takpovediac jakejkoľvek elektroniky vás žiadna väčšia závada určite nestretne.

Royal Enfield Bullet 500

Royal Enfield Bullet 500

Cena

Základná cena je veľmi príjemná a presne vystihuje celkový štýl motocykla. Len ťažko budete hľadať adekvátnu konkurenciu, pretože v takom type motocyklov sa orientuje len veľmi málo firiem. Naviac si motocykel zle drží cenu, takže je veľmi výhodné poohliadnuť sa po ňom v bazáre. Ale vďaka vysokej spoľahlivosti sa týchto motocyklov veľmi málo ľudí zbavuje a je to taká srdcová záležitosť.

Royal Enfield Bullet 500

Verdikt

Royal Enfield Bullet 500 je old schoolový motocykel so všetkým, čo k tomu patrí. Od designu, cez výbavu, až po techniku, je to proste klasika. Tento motocykel je o rýchlych zákrutách, drvivej akcelerácii, alebo závodení. Tento motocykel je ale aj o pohodlnej a pohodovej jazde po slnkom presvetlenej letnej krajine, kde si vychtnávate skutočne každý kilometer a nikam sa neponáhľate. Možno by mu prospeli lepšie brzdy, alebo výkonnejší motor, ale ináč je to veľmi vydarený motocykel s nezameniteľným designom.

Royal Enfield Bullet 500

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Royal Enfield Bullet 500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.