Preposlať Sachs XTC125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sachs XTC125

29.05.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Hlavnou výhodou motocykla Sachs XTC125 je hlavne radosť z jazdy. Tá je naviac podporetá skvelým motorom, dobrými jazdnými vlastnosťami a nadpriemernou spoľahlivosťou. Naviac, motocykel zvládne ovládať skutočne každý...

Motor

O pohon motocykla Sachs XTC125 sa stará motor, ktorý má svoj pôvod vo firme Suzuki. Jeho zdvihový objem je 125cc a dáva najvyšší výkon 15 koní a 14 Nm. Kvôli nízkej hmotnosti je motocykel veľmi príjemne agilný a akcelerácia prebieha celkom plynule. Bez problémov dosiahnete najvyššiu rýchlosť 130 km/h, ale nad túto hranicu sa už nedostanete. Veľmi nás prekvapil záťah v nízkych a stredných otáčkach, čo by sme od takého motora skutočne neočakávali. Ďalšia kladná vlastnosť motora je jeho spoľahlivosť.

Sachs XTC125

Jazda a ovládateľnosť

Odpruženie je len základné, ale pre stabilitu ľahkej a priemerne výkonnej motorky je to viac, než dostatočné. Zadné tlmiče sa dajú nastaviť na preťaženie, čo nás tiež veľmi milo prekvapilo. Brzdy sú nadpriemerne silné a ani po opakovanom použití nevädnú. Samozrejme, ovládateľnosť je skvelá a XTC125 bez problémov zvládnete, aj pokiaľ ste len začiatočník. Ale hlavne, šoférovať motorku a preháňať sa s ňou po kľukatých okreskách je neskutočne zábavné a návykové, čo je jedna z najlepších vlastností tohto modelu.

Sachs XTC125

Výbava

Výbava zahŕňa analógový otáčkomer aj rýchlomer. Ten je cejchovaný v kilometroch, ale pod kilometrami nájdete aj míle. Bohužiaľ, chýba tu akýkoľvek ukazovateľ paliva a teploty motora. Našťastie je nádrž relatívne veľká, vojde sa do nej až 20 litrov paliva. Vďaka veľmi vysokej zadnej časti je sedlo značne nepohodlné, a preto sa vyvarujte návštevám miest a dlhším jazdám. Ináč je pozícia za volantom celkom dobrá a rýchlo si na ňu zvyknete.

Sachs XTC125

Sachs XTC125

Kvalita a spoľahlivosť

Tak tu sa udialo veľké prekvapenie. Motor je takmer nezničiteľný, tak isto, ako aj brzdy a celkovo je motorka veľmi spoľahlivá a pri priemernej starostlivosti vám vydrží slúžiť naozaj dlho. K tomu prispievajú aj kvalitné plasty a celkovo kvalitné dielenské spracovanie. Elektroniky je tu minimum, takže nejaké vážne závady sú skôr výnimkou, čo platí aj o mechanických závadách. V tejto triede by ste len veľmi ťažko hľadali spoľahlivejšiu a kvalitnejšie postavenú motorku.

Sachs XTC125

Cena

V roku 2006 sa štartovacia cena pohybovala okolo 3 tisíc libier (asi 120 tisíc korún). To nie je tak hrozné, hlavne keď vezmete do úvahy skvelú spoľahlivosť. Pokiaľ si chcete tento motocykel kúpiť z bazára, pripravte si zhruba 1200 libier (asi 48 tisíc korún). To už je cena vážne na zamyslenie a pokiaľ na tento motocykel skutočne narazíte, neváhajte ani chvíľu, pretože za tieto peniaze sa skutočne vyplatí. Najväčší konkurent, Cagiva Mito je o poznanie drahšia.

Sachs XTC125

Verdikt

Hlavnou výhodou motocykla Sachs XTC125 je hlavne radosť z jazdy. Tá je naviac podporetá skvelým motorom, dobrými jazdnými vlastnosťami a nadpriemernou spoľahlivosťou. Naviac, motocykel zvládne ovládať skutočne každý a nemusíte sa strachovať, ani pokiaľ ste absolútny začiatočník. Veľmi pekný je tak isto aj ,,funky" vzhľad, ktorý vynikne hlavne v ostro žltej farbe. Jediné výraznejšie slabiny sú veľmi nepohodlné sedlo a absencia ukazovateľov paliva a teploty motora. Ale s tým sa dá bez problémov žiť.

Sachs XTC125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sachs XTC125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.