Preposlať Honda FJS600 Silver Wing

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda FJS600 Silver Wing

10.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Pokiaľ potrebujete skúter, ale nechcete sa len tak poflakovať, určieě siahnete po Honde FJS600 Silver Wing. Nielenže je veľká, je taktiež nadpriemerne rýchla a na okreske vytriete zrak takmer každému.

Motor

O pohon veľkého skútra Honda FJS600 Silver Wing sa stará motor so zdvihovým objemom 582cc, ktorý dáva najvyšší výkon 48 koní a krútiaci moment 50 Nm. Výkon je to viac, než postačujúci a určite vás záťah a chuť motorky zrýchľovať prekvapí tak, ako nás. Motor má naviac veľmi príjemný prejav a svojím zvukom neruší, práve naopak. Vďaka použitiu technológie priameho vstrekovania paliva sa podarilo udržať spotrebu v medziach a na jednu 16 litrovú nádrž máte tak slušný dojazd 260 km.

Honda FJS600 Silver Wing

Jazda a ovládateľnosť

Honda FJS600 Silver Wing je veľký a robustný motocykel, ale napodiv je do mesta ako stvorený. Odpruženie je teda nastavené viac na komfort, ale nemusíte sa bát ani ostrejších zákrut. Vďaka najvyššej rýchlosti 180 km/h sa môžete bez obáv vydať aj na cestu a vďaka agilnosti šasi budete na okreske patriť k tým najrýchlejším. A naviac, s týmto motocyklom je napodiv poriana zábava a každý prejazd ostrej zákruty sa pre vás stane malou oslavou. O prenesenie výkonu sa stará automatická prevodovka.

Honda FJS600 Silver Wing

Výbava

Ďalšia skvelá vlastnosť Hondy FJS600 je výborná a moderná výbava. Na prvý pohľad vás určite zaujme pekná palubná doska, ktorá obsahuje analógový otáčkomer, rýchlomer, hodiny, stav nádrže a ďalšie dôležité informácie. Sedlo je veľmi príjemne a pod ním je dostatok miesta pre vašu a spolujazdcovu helmu. Športový výfuk je súčasťou výbavy a za príplatok si môžete dokonca dokúpiť antiblokovací systém ABS. Ten sa ponúka už od roku 2003.

Honda FJS600 Silver Wing

Kvalita a spoľahlivosť

Celý motocykel pôsobí ako jeden celok a všetko je presne tam, kde to má byť. Kvalita použitých materiálov je nadpriemerná, rovnako ako celkové dielenské spracovanie. Motor vydrží veľmi veľa, rovnako, ako brzdy a odpruženie, takže mechanické výpadky sú skôr vzácnosťou. Elektroniky je tu pomerne veľa a preto sa môže kľudne stať, že sa niečo poškodí, ale aj to sa našťastie deje len veľmi zriedka. Ďalšia parádna vlastnosť Hondy FJS600 Silver Wing.

Honda FJS600 Silver Wing

Cena

V Anglicku sa základná cena pohybuje okolo 6000 libier (asi 240 tisíc korún). To sa môže zdať ako astronomická čiastka, ale až tak celkom to pravda nie je. Väčšinu konkurencie síce zoženiete o niečo lacnejšie, ale v drvivej väčšine nebude mať tak dobrú výbavu a motor. Honda FJS600 Silver Wing je síce o trocha drahšia než pravdepodobne najväčší konkurent, Yamaha XP500 T-Max, ale výbava, jazdné vlastnosti a celkové spracovanie hovorí jasne v prospech modelu od Hondy.

Honda FJS600 Silver Wing

Verdikt

Pokiaľ potrebujete skúter, ale nechcete sa len tak poflakovať, určieě siahnete po Honde FJS600 Silver Wing. Nielenže je veľká, je taktiež nadpriemerne rýchla a na okreske vytriete zrak takmer každému. Ponúka výborný motor, skvelé jazdné vlastnosti a nadštandardnú výbavu. Cena sa môže zdať ako vysoká, ale v porovnaní s konkurenciou je celkom prijateľná.

Honda FJS600 Silver Wing

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 9

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda FJS600 Silver Wing


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.