Preposlať Sherco 50

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sherco 50

01.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Sherco 50 je základná a veľmi nenáročná motorka, ktorá je určená prevažne pre začínajúcich vodičov. Niekomu by sa mohol zdať výkon motora ako extrémne malý, ale tak hrozné to zasa nie je a časom si na horší záťah v strednom spektre otáčok zvyknete.

Motor

O pohon motocykla Sherco 50 sa stará motor so zdvihovým objemom 50cc, ktorý dáva najvyšší výkon 8 koní a 9 Nm. Výkon je to nie práve oslnivý a budete si pripadať ako na nejakom malom skútri. Motor musíte čo najviac a stále točiť, pretože v stredných otáčkach nejde vôbec. Najvyššia rýchlosť je 50 km/h a dostať sa na ňu je celkom problém. Našťastie sa aspoň podarilo udržať spotrebu paliva v medziach, a to taktiež vďaka presnej, šesťstupňovej prevodovke. Tento motocykel ale nie je určený pre závodenie na cestách, takže slabý motor nemôžeme brať ako vyložene zlú vlastnosť.

Sherco 50

Jazda a ovládateľnosť

Vďaka odpruženiu Paioli a tlmičom Ollé je jazda veľmi komfortná a na horšej ceste sa motocykel chová ako doma. Tlmiče sú nastaviteľné na preťaženie a o vaše zastavenie sa postarajú kotúčové brzdy, ktoré majú vpredu priemer 260mm a vzadu 180mm. Sú naozaj silné a aj napriek svojej ostrosti sú veľmi dobre dávkovateľné. Ovládateľnosť je veľmi jednoduchá, takže motocykel zvládnete aj bez nejakých výrazných skúseností. Páčila sa nám taktiež ochota motocykla veľmi pohotovo zatáčať.

Sherco 50

Výbava

Jedná sa o budgetový motocykel, takže nemôžete čakať žiadnu omračujúcu výbavu. Ale aj tak tu nájdete kvalitný rám a dobre čitateľnú a jednoduchú palubnú dosku, ktorá zahŕňa otáčkomer, rýchlomer a ukazovateľ paliva. Nič viac tu bohužiaľ nenájdete. Páčilo sa nám celkom pohodlné sedlo a kvalitný volant.

Sherco 50

Sherco 50

Kvalita a spoľahlivosť

Spoločnosť Sherco pochádza zo Španielska, ale výroba motocyklov sa prevádza vo Francúzsku. Možno aj preto je kvalita spracovania na veľmi dobrej úrovni, rovnako ako použité materiály. Všetky komponenty sedia presne na sebe a nikde nič nevŕzga, ani nevibruje. Motor nie je možno príliš výkonný, ale je výborne spoľahlivý a znesie takpovediac akékoľvek zachádzanie, tak istko, ako aj brzdy. Takže mechanické závady sú skôr výnimkou, rovnako ako elektronické.

Sherco 50

Cena

Základná cena sa vo Veľkej Británii pohybuje okolo 2200 libier (asi 88 tisíc korún). To je viac, než prijateľná cena a konkurencia je oveľa drahšia. Bohužiaľ, motocykel si veľmi zle drží svoju hodnotu, čo je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo sú ojazdené kusy v bazároch celkom rarita. Pokiaľ sa vám aj napriek tomu podarí na nejakú naraziť, určite si ju kúpte, pretože vďaka celkovej kvalite a spoľahlivosti kúpite pravdepodobne veľmi kvalitný kus, ktorý vám môže slúžiť ešte dlho.

Sherco 50

Verdikt

Sherco 50 je základná a veľmi nenáročná motorka, ktorá je určená prevažne pre začínajúcich vodičov. Niekomu by sa mohol zdať výkon motora ako extrémne malý, ale tak hrozné to zasa nie je a časom si na horší záťah v strednom spektre otáčok zvyknete. Motor je ale veľmi kvalitný a poteší, tak isto, ako silné brzdy, svojou výdržou a ochotou zniesť prakticky akékoľvek zachádzanie. Výbava je len priemerná, ale celkové spracovanie a kvalita je na nadpriemernej úrovni. Poteší aj príjemná cena. K dispozícii je aj verzia jedine pre použitie v teréne.

Sherco 50

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 12

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sherco 50


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.