Preposlať Sachs Madass 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sachs Madass 125

02.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Jedná sa skôr o polovičnú BMX a polovičný skúter. Aj napriek svojmu celkom peknému designu sú ostatné vlastnosti veľmi zlé. Motor je zlý a slabý, jazdné vlastnosti nie sú prakticky žiadne a spoľahlivosť veľmi pokrivkáva za akoukoľvek konkurenciou.

Motor

Úprimne povedané, motor v motocykle Sachs Madass 125 nie je teda žiaden zázrak. Má zdvihový objem 124cc, dáva najvyšší výkon 11 koní a krútiaci moment je 10 Nm. Motor je naviac veľmi starej konštrukcie, takže beží nevyrovnane a výrazne vibruje. Záťah v nízkych a stredných otáčkach nie je prakticky vôbec žiaden a ani vo vysokých to nie je žiadna sláva. Najvyššia rýchlosť je 92 km/h a dostať sa na túto métu vyžaduje veľmi veľa trpezlivosti a veľmi dlhý úsek, najlepšie mierne z kopca. Prevodovka má päť prevodových stupňov.

Sachs Madass 125

Jazda a ovládateľnosť

Tu nie je prakticky o čom hovoriť. Tlmiče sú malé a veľmi špatné a pripadali sme si skôr ako na nejakom BMX bicykli. A aj to má pravdepodobne lepšie a istejšie jazdné vlastnosti. Na svižné prejazdy zákrut a nejakú agilitu zabudnite, každý zakrivený úsek cesty pre vás bude nočná mora. No, proste sa budete trápiť. Každý skúter, aj ten najhorší, je na tom v tomto smere pravdepodobne lepšie a Sachs Madass 125 pripomína skôr nedotiahnutú hračku odniekiaľ z Číny.

Sachs Madass 125

Výbava

Nie je toho veľa, ale v porovnaní s motorom a jazdnými vlastnosťami sa výbava nezdá ako katastrofálna, ale len ako ukrutne podpriemerná. Predné svetlá možno vyzerajú zaujímavo, ale sú celkom nepoužiteľné a výkonnostne je na tom každá ručný lampáš oveľa lepšie. Spätné zrkadlá sú malé a neposkytujú o dianí za vami vôbec žieden prehľad no a tá strašná palubná doska, to už je len čerešnička na torte. Všetko je naviac vytvorené z nekvalitných materiálov.

Sachs Madass 125

Kvalita a spoľahlivosť

Už podľa predchádzajúcich vlastností je jasné, že nemôžete očakávať žiadne zázraky. A tak to skutočne aj je. Materiály na celom motocykle sú veľmi nekvalitné a celkovým spracovaním pripomína Sachs Madass 125 skôr veľmi nekvalitné hodinky. Spoľahlivosť je tak isto na strašnej úrovni a očakávajte časté závady, ako mechanických častí, tak elektroniky. Jediný trochu nadpriemerný komponent sú brzdy, ktoré sú relatívne spoľahlivé a pravdepodobne vydržia dosť.

Sachs Madass 125

Cena

V Anglicku sa cena pohybuje okolo 1000 libier (asi 40 tisíc korún). Nie je to práve vysoká cena, ale za podobnú cenu zoženiete oveľa lepší skúter, ktorý bude aj so slabým motorom určite rýchlejší, o jazdných vlastnostiach ani nehovoriac. Pokiaľ sa na tento stroj budete pozerať len ako na predraženú hračku, jej kúpa celkom postráda zmysel. V bazáre sa Sachs Madass 125 snáď ani nevyskytuje a ak ho tam nájdete, pravdepodobne bude mať až komicky nízku cenu.

Sachs Madass 125

Verdikt

Jedná sa skôr o polovičnú BMX a polovičný skúter. Aj napriek svojmu celkom peknému designu sú ostatné vlastnosti veľmi zlé. Motor je zlý a slabý, jazdné vlastnosti nie sú prakticky žiadne a spoľahlivosť veľmi pokrivkáva za akoukoľvek konkurenciou. Proste predražená hračka, ktorú ocenia možnože tak 17-roční vodiči, ktorí ešte nemajú papiere na silnejší stroj, chcú jazdiť a skúter sa im zdá ako špatná voľba. V skutočnosti je ale ten skúter voľba oveľa lepšia.

Sachs Madass 125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 7

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sachs Madass 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.