Preposlať Cagiva Navigator

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Cagiva Navigator

07.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Cagiva Navigator je veľmi ľahko nadpriemerná motorka, ktorá žiadnymi vlastnosťami príliš nevyniká, ale celkovo sú veľmi vyvážené a prispievajú k dobrej kvalite jazdy a ovládateľnosti.

Motor

O pohon Cagivy Navigator sa stará motor V-twin DOHC so zdvihovým objemom 996cc, ktorý disponuje najvyšším výkonom 95 koní a krútiacim momentom 85 Nm. Je veľmi dobre preverený, pretože pochádza z motocykla Suzuki TL1000S. Má len mierne upravené zapaľovanie a nový výfuk. Vďaka vysokému krútiacemu momentu je záťah veľmi dobrý v celom spektre otáčkomeru, takže jazda s motorkou je veľmi jednoduchá a pohodlná, pretože nemusíte zbesilo radiť. Najvyššia rýchlosť je 210 km/h.

Cagiva Navigator

Jazda a ovládateľnosť

Odpruženie Cagivy Navigator je len základné, ale aj napriek tomu je motorka veľmi dobre vybalansovaná medzi komfortnou a športovou jazdou. Brzdy Nissan sú relatívne kvalitné a postarajú sa o vaše bezpečné zastavenie. Veľmi sa nám páčilo hlavne pohodlné sedlo, vďaka ktorému sa môžete bez problémov vydať do mesta, alebo na rozbitú okresku. Určite vás taktiež poteší výborná stabilita, a to aj pri prudkom zrýchľovaní, alebo brzdení. Prevodovka má šesť prevodových stupňov a je veľmi dobre poskladaná.

Cagiva Navigator

Cagiva Navigator

Výbava

Tu už Cagiva Navigator trošku pokrivkáva. V základe síce nájdete priestor pre batožinu, ale ten je príliš plytký a malý. Veterný štít je tak akurát a vďaka nemu môžete bez problémov atakovať najvyššiu rýchlosť. Palubná doska sa taktiež celkom vydarila, je prehľadná a veľmi dobre čitateľná, a to aj na priamom slnku. Poloha za volanotm je veľmi dobrá a rúčky na volante k vám prepustia dostatok informácií o dianí pod vami a motorka veľmi rýchlo reaguje na zmenu smeru jazdy.

Cagiva Navigator

Kvalita a spoľahlivosť

Táto vlastnosť bola jedna z najhorších a vyložene nás sklamala. Kvalita spracovania je na priemernej úrovni a celkovo sú zvolené materiály relatívne nekvalitné. Naviac, u niektorých kusov boli odhalené problémy s baterkou, ktorá veľmi rada kolabuje z neznámych dôvodov, alebo koroduje. Aspoň že ten motor a brzdy sú kvalitné a spoľahlivé. O motorku sa musíte proste poriadne starať a celkom sa vyhnúť prevádzke v zime na posolených cestách, pretože ináč vám celá skoroduje. A to určite nie je dobrá správa.

Cagiva Navigator

Cagiva Navigator

Cena

Cena sa na anglickom trhu pohybuje okolo 7000 libier (zhruba 280 tisíc korún). Nie je to práve málo a keď si uvedomíte špatnú spoľahlivosť, je kúpa tejto motorky veľmi diskutabilná. Na druhej strane, v bazáre ju určite zoženiete za výrazne budgetovú cenu, takže z druhej ruky by sa dalo o kúpe uvažovať. Pokiaľ naviac narazíte na kus, o ktorý sa predchádzajúci majiteľ poctivo staral a motorku šetril, mohla by vám aj Cagiva Navigator z druhej ruky poskytnúť dobrú zábavu a službu.

Cagiva Navigator

Verdikt

Cagiva Navigator je veľmi ľahko nadpriemerná motorka, ktorá žiadnymi vlastnosťami príliš nevyniká, ale celkovo sú veľmi vyvážené a prispievajú k dobrej kvalite jazdy a ovládateľnosti. Najvýraznejší článok motocykla je pravdepodobne motor, ktorý je veľmi výkonný a perfektne sa sem hodí. Jazda patrí k celkom príjemným zážitkom a určite si budete užívať každý kilometer. Bohužiaľ, spoľahlivosť a kvalita spracovania nie je ktovieaká, takže sa snažte o tento motocykel starať čo najlepšie.

Cagiva Navigator

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Cagiva Navigator


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.