Preposlať Harley Davidson VRSCR Street Rod

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley Davidson VRSCR Street Rod

16.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Harley Davidson vyrobila motocykel, ktorý bol designovo navrhnutý pre Európu a je nutné podotknúť, že sa vcelku vydaril. Ponúka vyváženú kombináciu dobrého motora, nadpriemerných jazdných vlastností a kvalitného spracovania.

Motor

O pohon motocyklu se stará klasický motor navržený automobilkou Porsche, který je chlazený kapalinou a disponuje nejvyšším výkonem 120 koní a kroutícím momentem 130 Nm. Zátah ve středních otáčkách je dostatečný a motor vyniká hlavně úžasným zvukem. Převodovka má pět převodových stupňů, které jsou velmi přesně poskládány a díky nim je nejvyšší rychlost 230 km/h. I přes svůj výkon ale motor postrádá určitou lehkost svých konkurentů.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Jazda a ovládateľnosť

Veľmi nás prekvapili veľmi ostré reakcie na zmenu smeru jazdy, tým motocykle Harley nikdy nedisponovali. Odpruženie je naladené skôr na komfort, ale aj tak je motocykel istý aj v ostrejšních zákrutách. Stabilita pri prudkom zrýchľovaní a brzdení je skvelá a keď sme pri tých brzdách, vpredu nájdete kotúče s priemerom 300 mm a vzadu je kotúč s priemerom taktiež 300 mm, naviac pochádzajú od známej spoločnosti Brembo, takže sa vyznačujú nadpriemernou spoľahlivosťou a účinnosťou.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Výbava

Výbava je na celkom biednej úrovni. Nenájdete tu skoro žiadne prvky, ktoré by boli zamerané na luxus. Sedlo nie je príliš pohodlné, takže po dlhej ceste vás bude bolieť celé telo. Ako najvydarenejšie prvky motocykla sme našli prehľadnú a dobre čitateľnú palubnú dosku a rozmerné spätné zrkadlá. Pravdupovediac, čakali sme trochu viac od motocykla, ktorý sa chváli názvom Harley Davidson. Blokovací systém ABS nie je v ponuke ani za príplatok.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Kvalita a spoľahlivosť

Motocykle z rady Harley Davidson Street Rod majú vo svete veľmi dobrú reputáciu a model Harley Davidson VRSCR Street Rod to len potvrdzuje. Všetky materiály majú skvelú kvalitu, tak isto, ako aj celkové spracovanie, ktoré je veľmi nadpriemerné. Ruku v ruke s kvalitou materiálov a spracovania ide aj spoľahlivosť. Motor vydrží vcelku veľa, ale najtrvanlivejšia časť motocykla sú bez debaty brzdy. Problémy s elektronikou sú skôr vzácne, rovnako, ako nejaké problémy s mechanikou.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Cena

Základná cena sa pohybuje okolo 11 tisíc libier (asi 420 tisíc korún). Nie je to síce málo, ale keď si uvedomíte, že máte pred sebou jednu z tých lepších motoriek legendárnej spoločnosti Harley Davidson, dá sa to prehryznúť. Keď si naviac pripočítate nadpriemernú spoľahlivosť, jedná sa o relatívne výhodnú kúpu. V bazáre si motocykel drží cenu až prekvapivo dobre a na veľmi vysokej úrovni. Nájsť dobrý kus by pravdepodobne nemal byť problém.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

Verdikt

Spoločnosť Harley Davidson vyrobila motocykel, ktorý bol designovo navrhnutý pre Európu a je nutné podotknúť, že sa vcelku vydaril. Ponúka vyváženú kombináciu dobrého motora, nadpriemerných jazdných vlastností a kvalitného spracovania. Cena je síce vcelku vysoká a základná výbava nie je ktoviečo, ale dá sa to prehryznúť a za svoje peniaze dostanete pekný motocykel, za ktorým sa každý obzrie.

Harley Davidson VRSCR Street Rod

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 13

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Harley Davidson VRSCR Street Rod


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.