Preposlať Moto Guzzi 1200 Sport

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Moto Guzzi 1200 Sport

24.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Moto Guzzi 1200 Sport je ľahko nadpriemerný motocykel, ktorý viac ako čímkoľvek iným vyniká pekným designom a výbornou výbavou. Jazdné vlastnosti sú nemastné neslané a motor je síce spoľahlivý, ale nejaký ten koník naviac by mu určite neuškodil.

Motor

Najnovšia verzia motocykla Moto Guzzi 1200 Sport je osadená moderným motorom so zdvihovým objemom 1151cc, ktorý dáva najvyšší výkon 95 koní a krútiaci moment 100 Nm. Výkon je tak akurát a žiadne drsné zrýchľovanie nečakajte, skôr sa pripravte na kľudnú jazdu. Naproti tomu, zvuk motora je veľmi športový, hlavne pokiaľ ho vytočíte do poslednej tretiny otáčkomera. Prevodovka má šesť prevodových stupňov, je presná ako hodinky a najvyššia rýchlosť motocykla je 210 km/h.

Moto Guzzi 1200 Sport

Jazda a ovládateľnosť

Jedná sa o oldschoolovú motorku, ktorá je dosť ťažká (váži 230 kg), a vďaka tomu sú jazdné vlastnosti veľmi stabilné, a to hlavne pri priamom smere jazdy, alebo prudkom brzdení. V ostrých zákrutách to už tak slávne nie je, ale určite sa ich naučíte prechádzať v pohode. Odpruženie je naladené skôr na komfort, takže sa Moto Guzzi 1200 Sport výborne hodí na dlhšie cestovanie. Veľmi sa nám páčili brzdy, ktoré sú nielen ostré a dobre dávkovateľné, ale sú prakticky skoro nezničiteľné.

Moto Guzzi 1200 Sport

Výbava

Dalo by sa povedať, že v tejto oblasti je Moto Guzzi 1200 Sport Bentleym medzi motocyklami. Motocykel obsahuje veľa luxusných a štýlových doplnkov, takže sa za ním otočí skutočne každý a budete si pripadať veľmi zámožne. Jediné, čo trochu zrážalo celkový elegantný vzhľad motocykla, boli plastové spätné zrkadlá a predné svetlo, ktoré sa teda naozaj nevydarilo. Palubná doska obsahuje tri analógové budíky, digitálny počítač a je veľmi prehľadná a skvele čitateľná aj na priamom slnečnom svetle.

Moto Guzzi 1200 Sport

Moto Guzzi 1200 Sport

Kvalita a spoľahlivosť

V tomto aspekte je motocykel len priemerný. Aj keď sú použité veľmi kvalitné materiály, občas sa vyskytnú nedostatky v celkovom spracovaní, čo nie je veľmi dobré. V posledných rokoch táto spoločnosť veľmi stagnuje, čo sa týka celkového spracovania a je čas, aby sa vyšvihla aspoň na úroveň Aprilie. Na druhej strane, spoľahlivosť motora, bŕzd a odpruženia je veľmi dobrá, takže tu to Moto Guzzi 1200 Sport trochu kompenzuje. Mechanické poruchy sú teda skôr výnimkou.

Moto Guzzi 1200 Sport

Cena

Základná cena sa vo Veľkej Británii pohybuje okolo 7700 libier (asi 308 tisíc korún). To síce nie je až tak veľmi vysoká cena, ale niektoré konkurenčné motorky sú na tom v tomto smere oveľa lepšie. Najväčší konkurenti od Hondy a Triumphu majú podobnú cenu, ale ani zďaleka nie tak dobrú výbavu. Ale určite majú lepšie jazdné vlastnosti a podobnú spoľahlivosť, takže rozhodnutie je veľmi obtiažne a často rozhoduje design, ktorý sa tu veľmi vydaril.

Moto Guzzi 1200 Sport

Moto Guzzi 1200 Sport

Verdikt

Moto Guzzi 1200 Sport je ľahko nadpriemerný motocykel, ktorý viac ako čímkoľvek iným vyniká pekným designom a výbornou výbavou. Jazdné vlastnosti sú nemastné neslané a motor je síce spoľahlivý, ale nejaký ten koník naviac by mu určite neuškodil. Ďalšia dobrá vec sú brzdy, ktoré sú takmer nezničiteľné. Lenže, za podobné peniaze zoženiete rovnakú, alebo aj lepšiu konkurenčnú motorku, takže rozhodnutie o kúpe necháme na vás.

Moto Guzzi 1200 Sport

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 15

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Moto Guzzi 1200 Sport


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.