Preposlať Tajné závody!!!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Tajné závody!!!

31.05.2007 | Marián Mrváň | Motorkáři, akce | Komentárov: 0 |

Pred istým časom bežal v televízii nemenovaný pôvodný český seriál a jedna jeho epizóda sa volala práve takto: "Tajné závody".

Pred istým časom bežal v televízii nemenovaný pôvodný český seriál a jedna jeho epizóda sa volala práve takto: "Tajné závody". Predstavili nám partiu mladých frajerov na silných motorkách, ktorí ohrozujú svojimi závodmi bez pravidiel seba i svoje okolie a ešte sa pri tom vyťahujú čo, kde, alebo koho sa im pri tom podarilo naštvať. A keď im niekto povie, že to nie je správne, sú schopní použiť akýkoľvek prostriedok na obranu svojich "práv"... Tak takto to v skutočnosti naozaj nie je!!! 1.Stredočeské blúdenie je v poradí tretím závodom (z tohtoročných siedmych) v seriály Tajných orientačných závodov a bude sa konať už tento víkend, presnejšie 2.6. 2007, so štartom v kempe Veltrusy pri Kralupoch nad Vltavou (podrobnosti na ~1).

Tajné závody!!!

Celý názov tohto seriálu znie (po malej úprave, od februára tohto roku): „POHÁR TAJNÝCH ORIENTAČNÝCH ZÁVODOV" a cieľom usporiadateľov je, citujem ich slová: „...pripraviť pohodový motocyklový výlet spojený so zábavou, odpočinkom a aktívnym trávením voľného času." Slovo "tajný" v názve znamená, že o trase sa účastníci dozvedia až na samotnom štarte a o úlohách až na určitých stanoviskách. Jednotlivé závody majú tiež svoje ceny pre víťazov a pre celkového víťaza celého seriálu je pripravená hlavná ýhra: minibike od spoločnosti PPmoto. Možnosť zapojiť sa do závodu je tu kedykoľvek a to buď priamo registráciou v určitom čase pred samotným štartom závodu, alebo mailom pár dní dopredu a zložením neveľkého účastníckeho poplatku. Ide sa za bežnej premávky, ale rozhodne nezáleží na kubatúre vašeho motocykla i keď je pravda, že dôležitá je aj rýchlosť. Nie však pri samotnej jazde, ale na jednotliých stanoviskách, pri plnení rôznych veselých, ale aj vedomostných úloh. Tieto sú bodované a v ciely, po súčte bodov zo všetkých stanovísk, sa ukáže, kto je víťaz. predbežné výsledky z jednotlivých závodov sú prístupné na webe.

Tajné závody!!!

Zapojením sa do závodu si človek koleduje o príjemne strávený deň na motorke a o plno zábavy. Pre vzdialenejších účastníkov o to dobrodružnejší, že sa ide v pre nich neznámom prostredí. Túto skúsenosť si vlastne môže skúsiť na vlastnej koži každý, pretože jednotlivé závody v seriály sa idú vždy v inom kúte republiky, v miestach, ktoré by ste možno inak ani nenavštívili.

Tajné závody!!!

Večer sú vyhlásení víťazi, ale podľa mňa je víťaz vlastne každý, kto na túto akciu príde a okúsi ju na vlastnej koži... Bohužiaľ, môj kalendár je už v tento termín dlho obsadený a tak chcem aspoň týmito pár riadkami povedať o čom tieto akcie sú a do budúcna rozhodne napísať reportáž zo skutočne prežitého "Tajného závodu". Organizátorom prajem veľa dobrých nápadov na zaujímavé trate a skúšky a samozrejme neustále sa zvyšujúci počet účastníkov. A tým zase nezabudnuteľné zážitky pri poznávaní tajných zákutí našej krajiny...

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Tajné závody!!!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.