Preposlať Stovka endur na DR BIG zrazu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Stovka endur na DR BIG zrazu

18.07.2007 | Václav Soukup | Motorkáři, akce | Komentárov: 0 |

Sto motoriek napočítate na mnohých zrazoch, ale stovku endur pohromade ljen tak neuvidíte. Posledný júnový víkend na VIII. medzinárodnom zraze DR BIG sa to však cestných endurmi len tak hemžilo.

S naším fotoaparátom sme tentokrát zavítali medzi motorkárov, ktorí na nejaký ten drobný šrám na svojom stroji zas tak nepozerajú. Neváhajú opustiť náručie asfaltových ciest a s naloženou motorkou si dokážu poradiť aj na rozbitých cestách, po ktorých by nejeden cyklista svoj horský bicykel snáď radšej tlačil. Majitelia a priatelia legendárneho stroja Suzuki DR Big 750 a DR Big 800 si totiž dali koncom tohto júna už svoj ôsmi oficiálny zraz, tentokrát v Sněžném v Orlických horách. Obrovské množstvo Bigů naprosto ovládlo parkovisko aj priľahlé trávnaté plochy. Ich majitelia sú priateľské duše, a tak medzi sebou vrele uvítali tiež jezdcov na ostatných strojoch. K videniu tak bolo i niekoľkoďalších obľúbených endur a dokonca aj nejaký ten ostrý cestný športiak. Niektorý prišli, ako sa hovorí "sólo, iní vzali svoje drahé polovičky. A boli tu aj partnerky, ktoré si na zraz vzali rovno svoju vlastnú motorku („Klasika“ na mohutnej BMW GS 1100 aj „Ali“ na rýchlej Suzuki GSX 600). Okrem toho ste na zraze mohli vidieť tiež skupinku motocyklovslovenských a poľských priateľov.

Stovka endur na DR BIG zrazu

prví účastníci sa stretli už vo štvrtok 21. júna. Po zaplatení poplatku 200 Kč som sa zaregistroval v piatočných odpoludných hodinách a dostal som na kapotu poradové číslo 52. Až do neskorého večera prichádzali ďalší motorkári a keď som v sobotu v doobeda zraz opúšťal, zdravil som sa s práve prichádzajúcim „bigarom“ s vysokým poradovým číslom 111.

Stovka endur na DR BIG zrazu

2 Priateľská atmosféra sprevádzala celé stretnutie a dobrú náladu nepokazilani neúprosne silný dážď, ktorý motorkárov zastihol na piatočnej "vychádzke" po Orlických horách. Nevinný brod vo vítanej „off-roadí“ vložke, ktorú si šéf zrazu „Vorel“ pre svojich druhov tiež pripravil, sa tak stal prejazdom trochurozbúrenej horskej riečky. Jej zvýšená hĺbka s nestabilným kamenistým dnom však žiadneho jazdca nezastavila. Niektorí prešli dokonca aj so svojimi spolujazdkyňami za chrbátom a iní sa ju dali niekoľkokát za sebou.. Naše fotografie tejto sekcie sú prevažne z nasledujúceho dňa, kedy bola voda kľudnejšia. Pre ďalšie autentické zábery preto neváhajte navštíviť stránky~1.

Stovka endur na DR BIG zrazu

2 Veľkému záujmu sa tešilo rozprávaniecestovateľa Ing. Radovana Jirků sprevádzané prezentáciou fotografií aj videí. Pútavo hovoril o svojich ďalekých cestách, ktoré absolvoval spoločne so svojou manželkou na Suzuki DR Big s mal viac ako 200.000 odjazdených kilometrov. Aj tento stroj nájdete na našich fotografiách. Ďalší program zahrňoval odbornú prednášku o poskytovaní prvej pomoci a tiež ďalšiu "vychádzku", ktorá tentokrát prekročila aj česko-poľskú hranicu. Tej už sme sa bohužiaľ nemohli zúčastniť, rovnako ako preteku v jazde na vlastných motorkách na trati vyznačenej na lúke.. Sobotný večer vraj potom sprevádzala veľmi uvoľnená atmosféra a v nedeľu sa všetci zas rozišli do svojich domovov.

Stovka endur na DR BIG zrazu

3 Pokiaľ tiež patríte medzi priaznivcov cestných endur no predovšetkým motocyklov Suzuki DR Big alebo snáď máte dokonca túto motorku vo svojej garáži, neváhajte budúci rok na Big zraz tiež doraziť. „Bigrři“ vás medzi sebou vrele príjmu a určite medzi nimi nájdete mnoho dobrých priateľov.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Stovka endur na DR BIG zrazu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.