Preposlať Kymco Super 8 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kymco Super 8 125

24.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

S týmto skútrom sme boli naozaj veľmi spokojní a ak hľadáte nenáročný a dobre urobený stroj, je tento model pre vás. Motor síce nepatrí medzi trhače asfaltu, ale tým ani nikdy byť nemal a vyniká hlavne nízkou spotrebou a slušnú reakciou na pridanie plynu.

Motor
O pohon tohto skútru sa stará priemerne výkonný motor, ktorý je ale veľmi dobre vyladený a najviac sa nám páčil jeho pokojný chod. Výkon 9 koní je síce nič moc, ale pocitovo je motor svižný, a to hlavne vďaka slušné reakciu na pridanie plynu. Medzi motory so zdvihovým objemom 125cc patrí tento skôr k priemeru. Jednou z jeho lepších vlastností je celkom iste nízka spotreba. Maximálna rýchlosť tohto skútru činí necelých 100 km / h, ale dostať sa na túto hodnotu bude chcieť poriadny vietor v chrbte. Skôr sa budete pohybovať maximálne tak okolo 80 km / h, takže na okreske k tým najrýchlejším určite patriť nebudete. Prevodovka je slušná a nemali sme k nej väčších výhrad.

Kymco Super 8 125

Jazda a ovládateľnosť
V tomto ohľade sme boli spokojní o poznanie viac. Jazdné vlastnosti sú skvelé, a to hlavne vďaka veľmi dobrej pozícii za riadidlami a celkovo dobre vyváženému šasi. Skúter má vcelku slušnú priľnavosť, ale samozrejme od neho nemôžete čakať výkony ako u superbiku. Komfort jazdy je na skvelej úrovni, vďaka čomu je tento model priamo ideálny pre križovanie mesta, kde vám výkon určite chýbať nebude. Manévrovateľnosť je dobrá aj pri nízkych rýchlostiach, čo je dané nízkou hmotnosťou. O zastavenie sa starajú priemerné brzdy, ktoré sú vpredu samozrejme vybavené kotúčom, kým na zadnom kolese sa nachádza bubon. Výkon bŕzd určite neohromí, ale nie je ani nijak tragický.

Kymco Super 8 125

Výbava
Výbava je len priemerná a nájdete tu len to pre jazdu nevyhnutne nutné. Trochu nás sklamal úložný priestor pod sedlom, ktorý nie je príliš objemný a plnohodnotná prilba sa sem proste nevojde. Elektrický štartér je samozrejmosťou. Páčil sa nám dostatočne výkonný svetlomet a tiež prehľadná palubná doska, ktorá síce nie je najmodernejšie, ale je skvele čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Sedlo je umiestnené vo výške 780 mm a je dostatočne pohodlné aj na dlhšiu jazdu. Potešila nás tiež príjemne rozmerná spätné zrkadlá, ktoré vám poskytnú dostatočný prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 100/80 x 14 vpredu a 100/80 x 14 vzadu.

Kymco Super 8 125

Kvalita a spoľahlivosť
Dielenské spracovanie je zatiaľ to najlepšie, čo nám kedy spoločnosť Kymco predviedla. Použitie kvalitných materiálov je zrejmé na celom tele skútri a vrstva laku je dostatočne silná, vďaka čomu sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Ako bonus si môžete pripočítať moderný vzhľad. Po stránke dielenského spracovania môže tento model bez obáv konkurovať aj oveľa drahším a známejším súperom. Spoľahlivosť by mala byť podľa prvých poznatkov tiež v poriadku a napríklad s elektronikou sme v priebehu nášho testu nemali vôbec žiadne problémy. Motora stačí len základná údržba a mal by vám bez problémov slúžiť dobre a dlho a rovnaké je to aj s brzdami.

Kymco Super 8 125

Verdikt
S týmto skútrom sme boli naozaj veľmi spokojní a ak hľadáte nenáročný a dobre urobený stroj, je tento model pre vás. Motor síce nepatrí medzi trhače asfaltu, ale tým ani nikdy byť nemal a vyniká hlavne nízkou spotrebou a slušnú reakciou na pridanie plynu. Avšak pár koní naviac by mu neuškodilo. Jazdné vlastnosti sú určite nadpriemerné a skúter sa najlepšie cíti v meste, kde oceníte jednoduchú manévrovateľnosť a pohodlné sedlo. Výbava je iba základná a moc nás nezaujala, čo sa ale nedá povedať o dielenskom spracovaní. To je skvelé av tomto ohľade sa jedná o jeden z najlepších skútrov tejto kategórie.

Kymco Super 8 125

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kymco Super 8 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.