KTM


Preposlať KTM RC8R 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM RC8R 2011

08.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

KTM RC8R je nekompromisný stroj pre naozajstných profesionálov, čo sa len tak niečoho nezľaknú. Do rúk nováčikov táto mašina celkom iste nepatria, a to hlavne preto, že neobsahuje žiadne elektronických pomocníkov a všetko tak bude len na vašich schopnostiach. Motor je dynamický, naozaj veľa výkonný, agresívne znejúce a celkovo sme z neho boli nadšení.

KTM RC8R 2011

Motor
Motor v motocykle KTM RC8R dostal niekoľko nových a upravených technológií, ako je napríklad twin spark a nový vstrek paliva. Vďaka tomu beží motor ďaleko pokojnejšie, neprodukuje takmer vôbec žiadne vibrácie a výkon je dodávaný pekne lineárne. A výkonu budete mať viac než dosť, pretože 175 koní a 128 Nm by malo stačiť úplne každému. Motor je naozajstný diabol, vo vysokých otáčkach znie veľa výhražne a dynamika motocykla je doslova dechberoucí. Inžinierom sa podarilo tohto výkonu dosiahnuť z dvoch valcov so zdvihovým objemom 1195cc. Prevodovka je samozrejme šesťstupňová, je dostatočne presná a jednotlivé stupne vykazujú miernu vôľu, čo sa nám páčilo.

Jazda a ovládateľnosť
Je to špeciálny model R, takže tu nájdete tie najmodernejšie komponenty, ktoré sa postarajú o dokonalé jazdné vlastnosti. Môžete sa tešiť na kolesá Marchesini, odpruženie WP a brzdy Brembo. Najviac sa nám páčilo perfektne vyvážené šasi, ktoré je stabilný aj pri naozaj vysokých rýchlostiach. Prostredníctvom riadidiel sa k vám dostane dostatok informácií o dianí pod kolesami a budete tak v priamom spojení s cestou. Reakcia motocykla na zmenu smeru jazdy sú okamžité a výborná agilita je jedna z jeho predností. Manévrovateľnosť je pri nízkych rýchlostiach trochu náročná, takže sa určite nejedná o motocykel určený do mesta. Najlepšie sa budete cítiť na okruhu alebo na kvalitnej okreske. Brzdy sú samozrejme kotúčové a na prednom kolese je brzda dvojitá.

KTM RC8R 2011

Výbava
Proti väčšine konkurencii neobsahuje tento motocykel ani jedného elektronického pomocníka, takže napríklad na kontrolu trakcie môžete zabudnúť. Tento motocykel je proste pre vodičov, ktorí majú už niečo za sebou a majú hŕbu skúseností. Sedlo je umiestnené vo výške 805 mm a nádrž pojme 16.5 litra paliva, čo stačí vzhľadom k vysokej smäde motora len na priemerná dojazd. Zapáčil sa nám predný svetlomet, ktorý je dostatočne výkonný, a páčila sa nám tiež agresívne tvarovaná spätné zrkadlá. Palubná doska je prehľadná, dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle a rozmery pneumatík činí 120/70 ZR 17 vpredu a 190/55 ZR 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
O spoľahlivosti vám toho zatiaľ moc nepovieme, na to si musíme počkať až čo na to prvé zákazníci, ale dielenské spracovanie je špičkové. Môže sa bez problémov rovnať s konkurenčnými japonskými motocyklami, a to vo všetkých smeroch. Všetko na sebe pekne sedí a nikde sme si nevšimli žiadnych zjavných nedostatkov. Je vidieť, že si na motocykli dali v KTM veľa záležať. Motor pochádza priamo od KTM a je povestný veľmi dobrou odolnosťou. Myslíme si, že ak sa budete o motocykel aspoň trochu starať a poskytnete mu servisné prehliadky, nebude sa spoľahlivosťou problém.

KTM RC8R 2011

Verdikt
KTM RC8R je nekompromisný stroj pre naozajstných profesionálov, čo sa len tak niečoho nezľaknú. Do rúk nováčikov táto mašina celkom iste nepatria, a to hlavne preto, že neobsahuje žiadne elektronických pomocníkov a všetko tak bude len na vašich schopnostiach. Motor je dynamický, naozaj veľa výkonný, agresívne znejúce a celkovo sme z neho boli nadšení. Jazda je najlepší disciplínou tohto motocykla a určite vás dostane dokonalá priľnavosť a neskutočná dynamika. Výbava patrí skôr k priemeru, ale všetko dôležité a pre jazdu potrebné tu nájdete. Dielenské spracovanie je na tej najvyššej možnej úrovni av tomto ohľade môže byť firma KTM skutočne pyšná.

KTM RC8R 2011

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM RC8R 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.