SMC


Preposlať SMC YB250

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SMC YB250

30.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

SMC YB250 je veľmi dobrý motocykel, ktorý je síce po konštrukčnej stránke naozaj jednoduchý, ale vo finále sa to ukázalo ako veľké plus. Všetky komponenty sú nenáročné na údržbu a vydrží aj agresívnejší zaobchádzania. Jedine brzdy sú menej odolné, než sme očakávali a budete sa k nim musieť správať trochu s citom.

SMC YB250

Motor
O pohon motocykla SMC YB250 sa stará vcelku slušný motor, ktorý síce neoplýva výkonom, ale veľmi sa nám páčil jeho charakter a naladenie. Ako už označenie napovedá, motor má zdvihový objem 250cc, z ktorého dáva najvyšší výkon 18 koní. Pohonná jednotka je chladená vzduchom a má rozvod SOHC. Jeho zvukový prejav je síce trochu nevýrazný, ale inak je motor veľmi dobre vyladený a beží takmer bez vibrácií. Spokojní sme boli aj s päťstupňovou prevodovkou, ktorá je dostatočne presná, vhodne odstupňovaná a radilo sa nám s ňou naozaj veľmi dobre. Spotreba sa dá bez väčších problémov udržať na slušnej úrovni.

Jazda a ovládateľnosť
Jazdné vlastnosti sú tiež veľmi dobré a môže za to hlavne skvele vyvážené šasi a dobré odpruženie. Odpruženie je tiež veľmi masívny, čo zaručuje slušnú odolnosť i pri jazde v náročnejšom teréne. Jazdné vlastnosti v teréne si celkom iste zaslúži pochvalu a jedná sa o jednu z najlepších vlastností tohto motocykla. Manévrovateľnosť je na slušnej úrovni, a to aj pri nižších rýchlostiach a tiež cez fakt, že oproti svojmu súrodencovi, modelu YB150 pribral tento model niekoľko kilogramov. O zastavenie sa starajú slušné kotúčové brzdy, ktoré disponujú kotúčmi s priemerom 292 mm vpredu a 245 mm vzadu.

SMC YB250

Výbava
Výbava je len základné, ale nič iné sme ani neočakávali. Nájdete tu všetko pre jazdu nevyhnutne nutné a určite vám nič dôležité nebude chýbať. Palubná doska je príkladom jednoduchosti a orientácia v nej nie je vôbec žiadny problém. Sedlo je umiestnené vo výške 846 mm a nádrž pojme 5 litrov paliva, čo je dosť málo a aj cez slušnú spotrebu budete tankovať až príliš často, čo je po čase otravné. Rozmery pneumatík sú 70/100 x 19; 300 x 21 vpredu a 90/100 x 16; 460 x 18 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
Úroveň dielenského spracovania síce nie je na tak dobrej úrovni, ako sme očakávali, ale nie je to ani žiadna tragédia. Ide proste o slušný priemer. Páčila sa nám dostatočne silná vrstva laku, vďaka ktorej sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Najspoľahlivejšie komponentov je celkom iste motor, ktorý je preverený a vyniká hlavne nenáročným prevádzkou. Stačí, keď mu doprajete iba základnú údržbu a určite vám bude slúžiť dobre a dlho. Brzdy sú tiež vcelku odolné, aj keď pri agresívnejším zaobchádzaní majú tendenciu vädnúť, čo pre ich spoľahlivosť nie je najlepšia. V priebehu nášho testu sme nemali žiadne závažnejšie problémy ani s odpružením, takže sa dá vyhlásiť, že je veľmi dobré.

SMC YB250

Verdikt
SMC YB250 je veľmi dobrý motocykel, ktorý je síce po konštrukčnej stránke naozaj jednoduchý, ale vo finále sa to ukázalo ako veľké plus. Všetky komponenty sú nenáročné na údržbu a vydrží aj agresívnejší zaobchádzania. Jedine brzdy sú menej odolné, než sme očakávali a budete sa k nim musieť správať trochu s citom. Motor je takmer nezničiteľný ai keď sa môže zdať 18 koní ako málo, v priebehu nášho testu nám v pokoji stačilo. Jazdné vlastnosti sú skvelé, a to hlavne v teréne a trochu nám vadila len málo objemná nádrž, ktorá pojme iba 5 litrov paliva. Má to ale za následok miernu úsporu hmotnosti, aj keď tento model je stále ťažšie ako jeho súrodenec YB150.

SMC YB250

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku SMC YB250


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.