Preposlať Benelli Tre K 1130

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Benelli Tre K 1130

03.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

S týmto motocyklom sme boli naozaj veľmi spokojní, a to takmer vo všetkých ohľadoch. Po niekoľkých málo kilometroch sme si zamilovali charizmatický motor, ktorý je dostatočne silný, slušne zaťahuje už v stredných otáčkach ak tomuto motocykla sa veľmi dobre hodí.

Benelli Tre K 1130

Motor
O pohon motocykla Benelli Tre K 1130 sa stará vcelku podarený radový trojvalec, ktorý spoločnosť používa aj pre modely TNT a Tornádo, ale pre potreby Tre K 1130 bol samozrejme ľahko upravený. Najväčšia zmena sa týka hlavne uplatniteľnosti nízkych a stredných otáčok, v ktorých motor vcelku slušne zaťahuje a produkuje príjemný športový zvuk. Motor dosahuje najvyšší výkon 123 koní a krútiaceho momentu 115 Nm, čo sú veľmi slušné hodnoty zaručujúce motocykla nadpriemernú dynamiku. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 11.5 sa maximálna rýchlosť činí 224 km / h. Šesťstupňová prevodovka je presná, vhodne odstupňovaná a pracovalo sa nám s ňou dobre.

Jazda a ovládateľnosť
To, čo robí tento motocykel tak dobrým, sú okrem iného výborné jazdné vlastnosti. Odpruženie je veľmi dobre naladené a ocenili sme hlavne neuveriteľnú priľnavosť a stabilitu pri vysokých rýchlostiach. Úroveň komfortu nie prekvapivo nijako hrozná a pozície za riadidlami je vcelku pohodlná, vďaka čomu sa môžete bez obáv pustiť aj na dlhšie cestovanie. Manévrovateľnosť je pri nižších rýchlostiach trochu horšie, ale nie je to nič výnimočné. O zastavenie sa starajú výborné kotúčové brzdy s kotúčmi s priemerom 2x320 mm vpredu a 240 mm vzadu. Okrem toho, že sú odolné, tak sa aj dobre dávkujú a nevadí im ani agresívnejší zaobchádzania. Skrátka sa na ne môžete vo všetkom spoľahnúť.

Benelli Tre K 1130

Výbava
Výbava nie je nijak zázračná av základe dostanete len to najnutnejšie. Bohužiaľ úplne chýba možnosť prikúpiť si ABS, čo by sme u takto výkonného motocykla naozaj uvítali. Príplatková výbava je ale inak celkom rozsiahla av ponuke nechýba ani satelitná navigácia. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 810m a nádrž pojme 21 litrov paliva, čo stačí na dojazd okolo 260 km. Dlhšie cestovanie teda nie je problém. Palubná doska je jednouchá, prehľadná a dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle a celkovo sme s ňou boli naozaj spokojní. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 180/55 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sme si naozaj nemohli na nič sťažovať a napríklad kvalitné dielenské spracovanie je zrejmé už na prvý pohľad. Motocykel obsahuje niekoľko vydarených dizajnových prvkov, z ktorých sa nám najviac páčilo zvýraznenie rámu. Vrstva laku je dostatočne silná a nemusíte sa tak báť ani nepriaznivého počasia. Čo sa týka spoľahlivosti, medzi najodolnejšie komponenty patrí určite brzdy, ktoré znesú aj agresívnejší zaobchádzania a nemusíte sa o ne vôbec báť. Podobne dobre je na tom aj motor, stačí mu len základná údržba a bez väčších problémov vám bude slúžiť dlho a dobre. V priebehu nášho testu sme nemali vôbec žiadne problémy ani s elektronikou.

Benelli Tre K 1130

Verdikt
S týmto motocyklom sme boli naozaj veľmi spokojní, a to takmer vo všetkých ohľadoch. Po niekoľkých málo kilometroch sme si zamilovali charizmatický motor, ktorý je dostatočne silný, slušne zaťahuje už v stredných otáčkach ak tomuto motocykla sa veľmi dobre hodí. Jazdné vlastnosti sú na tom tiež veľmi dobre, najviac sme ocenili špičkovú priľnavosť a tiež stabilitu, ktorú si najviac užijete hlavne na kľukatých okreskách. Výbava je len priemerná a tá základná mohla byť určite o trochu rozsiahlejší, ale príplatková výbava je dobrá a ak nemáte hlboko do vrecka, tento model si môžete veľa vyšperkovať. Kvalita dielenského spracovania sa radí k špičke a rovnaké je to aj so spoľahlivosťou.

Benelli Tre K 1130

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Benelli Tre K 1130


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.