Preposlať Kawasaki Z750R 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki Z750R 2011

11.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Kawasaki Z750R je celkom iste špičkový motocykel, ale príliš zásadných rozdielov sme oproti štandardnej verzii neobjavili. Motor zostal úplne rovnaký aj keď je špičkový, nejakú zmenu sme predsa len čakali. Jazdné vlastnosti sú tiež veľmi podobné štandardnej verzii a hoci sa toho veľa zmenilo, komfort jazdy sa trochu zhoršil.

Kawasaki Z750R 2011

Motor
O pohon tohto motocykla sa stará rovnaký motor, aký nájdete v štandardnej verzii Z750. Prečo tiež meniť niečo, čo skvele funguje. Jedná sa o radový štvorvalec chladený kvapalinou so zdvihovým objemom 748cc, z ktorého sa podarilo dostať maximálny výkon 105 koní a krútiaci moment 79 Nm. To sú veľmi slušné hodnoty a motocykel sa vyznačuje nadpriemernou dynamikou. Motor reaguje okamžite, je živý, radostne letí do otáčok a v tejto triede sa jedná určite o jeden z najvydarenejších motorov. Maximálna rýchlosť motocykla je až 208 km / h. Spokojní sme boli aj so šesťstupňovou prevodovkou. Tá je dostatočne presná a jednotlivé stupne sú dobre odstupňované.

Jazda a ovládateľnosť
Oproti klasickej verzii je tento nový model vybavený novou vidlicou, novým zadným odpružením, ľahším zavesením kolies a tiež ľahšími kolesami. Vo finále sa ale jazdné vlastnosti príliš nezlepšili a naopak po stránke komfortu jazdy sa trochu zhoršili. Priľnavosť je na veľmi vysokej úrovni, rovnako tak ako ovládateľnosť a stabilita, ale stále nám tu niečo chýbalo. Skrátka sme čakali oproti štandardnej verzii asi až moc, pričom nie všetkého sa nám dostalo. Napríklad reakcia na zmenu smeru jazdy mohla byť určite lepšia a očakávali sme tiež výraznejšiu agilitu. O zastavenie sa starajú špičkové brzdy od spoločnosti Nissin, ktoré majú kotúče s priemerom 2 x 300 mm vpredu a 250 mm vzadu.

Kawasaki Z750R 2011

Výbava
Výbava je vcelku slušná a dostanete napríklad plne nastaviteľné odpruženie a novú palubnú dosku. Na trhu je zatiaľ len verzia bez ABS, ale verzia s ABS sa do predaja pravdepodobne dostane čo nevidieť. Palubná doska je veľmi jednoduchá a prehľadná, vďaka čomu je bez problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Skladá sa iba z analógového otáčkomera, digitálneho tachometra a niekoľkých informačných diód. Sedlo je umiestnené vo výške 825mm a nádrž pojme 18.5 litrov paliva, čo stačí na vcelku slušný dojazd. Špičkové odľahčené kolesá vyzerajú jednoducho úžasne ak celkovému štýlu motocykla sa skvele hodia. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 180/55 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade nemusíte o motocykli vôbec pochybovať, pretože ako dielenské spracovanie, tak spoľahlivosť sú na veľmi vysokej úrovni. Kvalitné spracovanie je vidieť už na prvý pohľad, všetky diely sedia pekne na mieste a nikde nie sú žiadne nenáležité vôle. Vrstva laku je navyše dostatočne silná a motocykel je tak slušne odolný proti korózii. Čo sa týka mechanických komponentov, najspoľahlivejší bude pravdepodobne motor, ktorý je už preverený a pre dobré fungovanie mu stačí len základná údržba. Rovnako na tom sú tiež odolné brzdy a odpruženie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže po tejto stránke môžeme Kawasaki len odporučiť.
 

Kawasaki Z750R 2011

Verdikt
Kawasaki Z750R je celkom iste špičkový motocykel, ale príliš zásadných rozdielov sme oproti štandardnej verzii neobjavili. Motor zostal úplne rovnaký a aj keď je špičkový, nejakú zmenu sme predsa len čakali. Jazdné vlastnosti sú tiež veľmi podobné štandardnej verzii a hoci sa toho veľa zmenilo, komfort jazdy sa trochu zhoršil. Výbava je viac než dostatočná a už v základe toho dostanete vcelku veľa. Úroveň dielenského spracovania je skoro na tej najvyššej možnej úrovni, všetky komponenty sú kvalitné a ak motocyklu doprajete aspoň základnú údržbu, bude vám slúžiť dobre a dlho. Nakoniec sme sa týmto eRkom veľmi zžili a boli sme s ním spokojní.
 

Kawasaki Z750R 2011

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki Z750R 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.