Preposlať Kymco KR Sport 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kymco KR Sport 125

14.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V prípade tohto motocykla sme boli naozaj príjemne prekvapení a tak dobré výsledky sme nečakali. Samozrejme sa tu nájde niekoľko horších vecí, ale tie kladné dojmy našťastie prevládajú. Motor by mohol byť trochu výraznejší a ani sa nám príliš nepáčil jeho zvukový prejav. Avšak spotreba bola v priebehu nášho testu slušná.

Motor
O pohon motocykla Kymco KR Sport 125 sa stará slušný motor chladený vzduchom, ktorý dáva zo zdvihového objemu 124cc najvyšší výkon 13 koní a krútiaci moment zhruba 9.8 Nm. To síce nie sú ktovie aké hodnoty, ale pre tento typ motocykla plne postačujú a môžete vďaka nim dosiahnuť maximálnu rýchlosť 109 km / h. Krivka výkonu motora je trochu nevýrazná a stále sme čakali nejaký ten nástup, ktorý by sa prejavil výraznejším záťahom. Dočkali sme sa ale iba hlasnejšieho zvukového prejavu, ktorý nám moc príjemný nebol. Musíme ale pochváliť prevodovku, ktorá je vhodne odstupňovaná, presná a celkovo sa nám s ňou pracovalo naozaj veľmi dobre.

Kymco KR Sport 125

Jazda a ovládateľnosť
Tu už sme boli spokojní o niečo viac. Dalo by sa pokojne povedať, že tento motocykel je taký zmenšený a menej výkonný okruhový stroj, pretože práve preň je ako stvorený. Priľnavosť je výborná a rovnako skvelá je aj reakcia na zmenu smeru jazdy. Odpruženie je veľmi naladené hlavne na kvalitnú cestu, takže do mesta alebo na rozbité okresky sa tento model príliš nehodí. Vďaka relatívne nízkej hmotnosti je manévrovateľnosť na skvelej úrovni a nemali sme problémy ani pri nižších rýchlostiach. O zastavenie sa starajú celkom dobré kotúčové brzdy na oboch kolesách, ktoré sú odolné a tiež sa dobre dávkujú. V priebehu nášho testu sme s brzdami nemali žiadne problémy a môžete sa na ne spoľahnúť.

Kymco KR Sport 125

Výbava
Síce sme čakali iba základ, ale výbava je na prekvapivo vysokej úrovni a najviac sa nám zapáčila palubná doska, ktorá vyzerá moderne a navyše je veľmi dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Ďalšia dobrá vec sú dostatočne rozmerné spätné zrkadlá a pohodlné sedlo umiestnené vo výške 800 mm. Svetlomet je dostatočne výkonný a čo sa týka štartéra, nájdete tu ako elektrický, tak klasický nakopávací. V prípade, že sa jeden pokazí, budete mať k dispozícii ešte ten druhý, čo je praktické. Rozmery pneumatík sú 110/80 x 17 vpredu a 140/70 x 17 vzadu.
 

Kymco KR Sport 125

Kvalita a spoľahlivosť
Kto čakal, že výrobca tento jednoduchý motocykel odkrúti v oblasti dielenského spracovania, ten sa veľa mýlil. To je totiž skvelé a v oblasti 125cc motocyklov patrí celkom určite medzi najlepšie. Vrstva laku je dostatočne silná, takže korózie sa príliš báť nemusíte. Niekoľko horších lícujúcich dielov tu síce nájdete, ale nie je to nič hrozné. O spoľahlivosti toho zatiaľ príliš nevieme, jedná sa o relatívne nový motocykel, ale vzhľadom k odolnému motoru a brzdám bude pravdepodobne dobrá. V priebehu nášho testu sme nezaznamenali problémy ani s elektronikou. Celkovo hodnotíme dielenské spracovanie a celkovú kvalitu ako veľmi dobrú a v tejto triede patrí určite k tým najlepším.
 

Kymco KR Sport 125

Verdikt
V prípade tohto motocykla sme boli naozaj príjemne prekvapení a tak dobré výsledky sme nečakali. Samozrejme sa tu nájde niekoľko horších vecí, ale tie kladné dojmy našťastie prevládajú. Motor by mohol byť trochu výraznejší a ani sa nám príliš nepáčil jeho zvukový prejav. Avšak, spotreba bola v priebehu nášho testu slušná. Jazdné vlastnosti sú skvelé a jedná sa o najlepšiu vlastnosť tohto motocykla. Najviac zábavy si užijete na okruhu, pre ktorý je tento model ako stvorený a dobre sa cíti aj na kvalitných okreskách. Rozbité cesty ale nemá príliš v láske. Výbava je slušná a dielenské spracovanie je až na prekvapivo dobrej úrovni, čo poteší snáď každého.
 

Kymco KR Sport 125


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kymco KR Sport 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.