Preposlať Piaggio X7 Evo 300

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Piaggio X7 Evo 300

16.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Hlavnou dominantou tohto pekného a štýlového skútra je celkom iste motor, ktorý si určite zamilujete rovnako ako my. Je dostatočne výkonný, agilný, má príjemný zvukový prejav a navyše sa dá jeho spotreba udržať na príjemne nízkej úrovni. Jazdné vlastnosti sú tiež nadpriemerné a vlastne na celom skútri sme príliš negatívnych vlastností nenašli

Piaggio X7 Evo 300

Motor
Motor, ktorý poháňa skúter Piaggio X7 Evo 300 je proste famózna a celkom iste sa jedná o najlepší motor, ktorý sme pri skútri kedy videli. Zo zdvihového objemu 278cc sa podarilo motorárom vyťažiť výkon 22 koní a krútiaci moment 22.3 Nm. To sú veľmi dobré hodnoty a motor sa vyznačuje hlavne bleskovou reakciou na pridanie plynu a skvelou zvukovou kulisou. Maximálna rýchlosť je až 128 km / h, takže sa tento skúter skvele hodí aj na okresky, kde sľubuje výbornú zábavu. Prevodovka je tiež veľmi dobrá a keď sa budete snažiť, tak spotrebu motora určite udržíte na nízkej úrovni, takže prevádzkové náklady môžu byť vcelku príjemné.

Jazda a ovládateľnosť
Hlavné znaky jazdy na tomto modeli sú komfort a stabilita. Oboje zvláda Piaggio úplne na výbornú a ocenili sme aj nadpriemernú priľnavosť a agilitu v zákrutách. Na okreskách sa proste budete baviť, za čo môže aj dobre naladené šasi a komunikatívne riadidlá. Aj keď sa nejedná o najľahší skúter na svete, manévrovateľnosť je na slušnej úrovni, a to aj pri nízkych rýchlostiach. V meste oceníte dobré odpruženie a keď vás to tam nebude baviť, môžete sa vydať zabaviť si na okresky a užiť si skvelé jazdné vlastnosti. O zastavenie sa starajú veľmi dobré kotúčové brzdy, ktoré majú kotúče s priemerom 260 mm vpredu a 240 mm vzadu. Okrem toho, že takmer vôbec nevädnú, tak sa aj dobre dávkujú.

Piaggio X7 Evo 300

Výbava
Žiadne vážnejšie výhrady sme nemali ani k výbave, aj keď by sa samozrejme pár maličkostí našlo. Miesto pod sedlom mohlo byť napríklad o trochu väčšie, síce sa tam vojde menšia prilba, ale s väčšou by mohol byť problém. Sedlo sme si zamilovali hneď po niekoľkých málo kilometroch, je veľmi rozmerné a tiež veľmi pohodlné. Výška sedla je 790m. Nádrž pojme 12 litrov paliva, čo stačí pri trochu ekonomickejšej jazde na veľmi dlhý dojazd. Palubná doska je jednoduchá, prehľadná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami a so svetlometom. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 14 vpredu a 130/70 x 12 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
Ak Piaggio niečo vie naozaj znamenite, tak je to výroba skútrov. Tento model je skvelým príkladom, pretože dielenské spracovanie je úplne úžasné, použité sú veľmi kvalitné materiály a všetko pekne lícuje a nikde sme si nevšimli žiadnych výraznejších medzier v spracovaní. Už na prvý pohľad vyzerá Piaggio robustne a tak, že niečo vydrží, a podľa nás to tak aj bude. Motor by mal byť odolný a zrejme mu bude stačiť len základná údržba, aby vám slúžil dobre a dlho. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže celkovú spoľahlivosť hodnotíme ako nadpriemernú.
 

Piaggio X7 Evo 300

Verdikt
Hlavnou dominantou tohto pekného a štýlového skútra je celkom iste motor, ktorý si určite zamilujete rovnako ako my. Je dostatočne výkonný, agilný, má príjemný zvukový prejav a navyše sa dá jeho spotreba udržať na príjemne nízkej úrovni. Jazdné vlastnosti sú tiež nadpriemerné a vlastne na celom skútri sme príliš negatívnych vlastností nenašli. Možno priestor pod sedadlom mohol byť trochu väčší, aby sa sem zmestila aj väčšia plnohodnotná prilba. Inak tu ale nájdete všetko pre jazdu nevyhnutne nutné. Dielenské spracovanie je kapitola sama pre seba a medzi skútre patrí k tomu úplne najlepšiemu. Tento model je celkovo jeden z najpríjemnejších skútrov, aké sme mali za posledné obdobie možnosť popreháňať.
 

Piaggio X7 Evo 300

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Piaggio X7 Evo 300


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.