Preposlať Triumph Tiger 800 XC

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Triumph Tiger 800 XC

20.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Triumph Tiger 800 XC sa nám naozaj veľmi páčil, vo svojej kategórii patrí celkom určite medzi tie najlepšie motocykle a môže sa bez problémov merať aj s tými najlepšími. Hneď po niekoľkých kilometroch nás veľmi potešil motor, ktorý je dostatočne výkonný, ochotne letí do otáčok a navyše je veľmi charizmatický.

Triumph Tiger 800 XC

Motor
Motory Triumphu v strednej veľkosti patrili vždy medzi tie najlepšie a tento motor nie je výnimkou. Zo zdvihového objemu 799cc dostanete skvelý výkon 94 koní a viac než dostatočný krútiaci moment 79 Nm. Najlepšia na tomto motore je celkom iste radosť, s akou letí do otáčok. Vo vyšších otáčkach sa navyše môžete tešiť na naozaj výrazný záťah a tiež na agresívny zvukový prejav. Avšak, záťah je dobrý už v nižších otáčkach a motor reaguje na pridanie plynu bleskovo. Šesťstupňová prevodovka je veľmi presná, vhodne odstupňovaná a boli sme s ňou spokojní po všetkých smeroch. Maximálna rýchlosť tohto modelu činí 208 km / h.

Jazda a ovládateľnosť
Na ceste sa tento motocykel chová proste úžasne a rovnako je na tom aj v prípade, že sa vydáte mimo klasickú cestu. V teréne patrí tento model medzi tie úplne najschopnejšie a či tento motocykel v niečom naozaj výrazne vyniká, tak je to vyrovnanosťou jazdných vlastností na ceste aj v teréne. Priľnavosť je dostatočná, rovnako tak ako agilita, a na okreskách sme najviac ocenili reakciu motocykla na zmenu smeru jazdy. Odpruženie je skvele vyvážené a páčilo sa nám tiež stabilné šasi, ktoré má na kvalitných jazdných vlastnostiach veľký podiel. O zastavenie sa starajú výborné kotúčové brzdy, ktoré sa dobre dávkujú a nevädnú ani pri agresívnom používaní. Rozmery kotúčov sú 2 x 308 mm vpredu a 255 mm vzadu.
 

Triumph Tiger 800 XC

Výbava
Po stránke výbavy sme si nemohli vôbec na nič sťažovať a v tomto smere patrí Triumph Tiger medzi tie najlepšie motocykle vo svojej kategórii. Testovali sme verziu bez ABS, ale za príplatok si tento systém samozrejme dopriať môžete. Palubná doska vyzerá moderne, je prehľadná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Pohodlné a vcelku rozmerné sedlo je umiestnené vo výške 845 mm a nádrž pojme 19 litrov paliva, čo bude pri normálnej jazde stačiť na naozaj dlhý dojazd. Riadidlá majú samozrejme ochranu rúk a spokojní sme boli aj s dostatočne výkonným svetlometom. Rozmery pneumatík sú 90/90 ZR 21 vpredu a 150/70 ZR 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
Jedná sa o nový motocykel, takže robiť nejaké závery v oblasti spoľahlivosti nejde. Avšak motocykle Triumph sú na tom v posledných rokoch po stránke spoľahlivosti naozaj veľmi dobre a tento model pravdepodobne nebude výnimka. Po mechanickej stránke by malo byť všetko v poriadku, motor pôsobí živo a podľa všetkého bude nezničiteľný, rovnako ako väčšina motorov Triumph. Brzdy nám nerobili v priebehu testu vôbec žiadne ťažkosti a v poriadku bola aj elektronika. Prípadné nedostatky ale odhalí až dlhší test. Dielenské spracovanie je celkom iste nadpriemerné a všetko pekne sedí tam, kde má. Ocenili sme tiež dostatočne silnú vrstvu laku, o ktorú sa nemusíte báť ani v náročnom teréne.
 

Triumph Tiger 800 XC

Verdikt
Triumph Tiger 800 XC sa nám naozaj veľmi páčil, vo svojej kategórii patrí celkom určite medzi tie najlepšie motocykle a môže sa bez problémov merať aj s tými najlepšími. Hneď po niekoľkých kilometroch nás veľmi potešil motor, ktorý je dostatočne výkonný, ochotne letí do otáčok a navyše je veľmi charizmatický. Jazdné vlastnosti sú taktiež vynikajúce a opäť sme nemali Triumphu čo vyčítať. Zábavu si užijete ako na ceste aj v teréne a pokiaľ by sme mali niečo naozaj vyzdvihnúť, tak by to bola vyváženosť šasi. Výbava je dostatočná a ak budete mať možnosť, priplaťte si za verziu s ABS, naozaj sa to oplatí. Dielenské spracovanie je príkladné a aj keď sa toho o spoľahlivosti príliš veľa zatiaľ nevie, podľa nás bude špičková, čo trochu naznačila bezproblémová elektronika a pevný motor.
 

Triumph Tiger 800 XC


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Triumph Tiger 800 XC


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.