Preposlať Vespa GTV Via Montenapoleone

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vespa GTV Via Montenapoleone

10.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Vespa GTV Via Montenapoleone je špičkový skúter, ktorý sa radí vôbec k tomu najlepšiemu, čo môžete v tejto kategórii kúpiť. Páčilo sa nám na ňom takmer všetko a nenašli sme žiadnu výraznú slabinu. Možno cena je oproti konkurencii nepatrne vyššia, ale vzhľadom k špičkovému dielenskému spracovaniu sa to dá prehliadnuť.

Motor
O pohon tohto štýlového skútra sa stará znamenitý motor so zdvihovým objemom 278cc, z ktorého dáva najvyšší výkon 22 koní a krútiaci moment 22.3 Nm. Motor ale pôsobí o poznanie výkonnejšie, a to hlavne vďaka svojmu temperamentnému prejavu a schopnosťou naozaj výrazne zaťahovať. Keď budete chcieť, tak na svetlách vyrazíte naozaj s vervou a motor svižne zrýchľuje až na hranicu 115 km / h. Potom už síce tak moc nezaťahuje, ale na maximálnu rýchlosť 136 km / h sa dostanete bez väčších ťažkostí. Spotreba sa dá udržať na vcelku nízkej hranici a tento motor sa tak zdá byť ideálny hlavne pomerom výkon / spotreba. Do mesta sa jedná o ideálny motor a skúter sa tu cíti ako ryba vo vode.
 

Vespa GTV Via Montenapoleone

Jazda o ovládateľnosť
Vespa GTV sedí na ceste ako pribitá a jazdné vlastnosti nás veľmi príjemne prekvapili. Skúter je príjemne agilný, mrštný a je proste radosť s ním jazdiť. Ako už sme zmienili, je vhodný do mesta a možno ešte vhodnejší na okresky. Tam si budete hravé jazdné vlastnosti a dobrú priľnavosť vyložene užívať. Manévrovateľnosť je dobrá aj pri nízkych rýchlostiach. Vzhľadom k výkonu a veľkosti je jasné, že sa o zastavenie starajú kotúčové brzdy na oboch kolesách. Tie majú priemer kotúčov 220 mm vpredu aj vzadu a medzi ich najlepšie vlastnosti patrí odolnosť. Nevädnú ani pri agresívnom používaní a môžete sa na ne spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Navyše sa tiež dobre dávkujú.
 

Vespa GTV Via Montenapoleone

Výbava
V tejto súvislosti tiež nebudete o nič ochudobnení a nájdete tu väčšinu moderných vymožeností, ktoré nájdete len na tých najlepších skútroch. Potešilo nás dostatočne veľké, pohodlné delené sedlo, ktoré je umiestnené vo výške 790m. Skvelé sú tiež riadidlá, ktoré sú ako z klasického motocykla a spokojní sme boli aj s retro svetlometom, u ktorého sme si nemohli na nič sťažovať. Jediná schránka sa nachádza pod sedlom a bez problémov sa sem vojde plnohodnotná prilba. Nádrž pojme 9 litrov paliva, čo stačí na dojazd až 270 km. Palubná doska je jednoduchá, dobre čitateľná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 12 vpredu a 130/70 x 12 vzadu.
 

Vespa GTV Via Montenapoleone

Kvalita a spoľahlivosť
Súčasné skútre Vesta patria medzi high-end a nie je tomu inak ani pri tomto modeli. Dielenské spracovanie je špičkové a v kategórii skútrov nemá takmer žiadnu konkurenciu. Nie je to síce najlacnejší model, ale v tomto prípade sa naozaj oplatí si za kvalitu trochu priplatiť. Spoľahlivosť by mala byť aj na vrcholovej úrovni a napríklad v priebehu nášho testu sme nemali vôbec žiaden problém. Motoru stačí len základná údržba a brzdy pôsobí takmer nezničiteľným dojmom. Celkovým štýlom, kvalitou spracovania a vlastnosťami nám tento skúter pripomínal moderné motocykle Ducati.
 

Vespa GTV Via Montenapoleone

Verdikt
Vespa GTV Via Montenapoleone je špičkový skúter, ktorý sa radí vôbec k tomu najlepšiemu, čo môžete v tejto kategórii kúpiť. Páčilo sa nám na ňom takmer všetko a nenašli sme žiadnu výraznú slabinu. Možno cena je oproti konkurencii nepatrne vyššia, ale vzhľadom k špičkovému dielenskému spracovaniu sa to dá prehliadnuť. Motor je výborný, má dostatočný výkon a je radosť s ním jazdiť. Navyše má veľmi vydarený zvukový prejav a relatívne nízku spotrebu. Jazdné vlastnosti sú vyladené priamo úžasne, ocenili sme hlavne agilitu, radosť a zábavu, ktorú skúter pri jazde rozdáva plnými priehrštiami. Výbava je ľahko nadpriemerná a nájdete tu všetko, čo budete pre jazdu potrebovať. Najlepšie sa tento model cíti na okreskách a veľmi sa hodí aj do mesta.
 

Vespa GTV Via Montenapoleone

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Vespa GTV Via Montenapoleone


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.