Preposlať Honda DN-01 2009

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda DN-01 2009

21.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Honda DN-01 je v niektorých ohľadoch skvelý a v niektorých zase trochu horší motocykel, ale každopádne je veľmi zaujímavý. Už len preto, že vyzerá na prvý pohľad trochu ako kríženec cruisera a skútra. Motor je nedostatočne výkonný a na nejakú výraznú dynamiku zabudnite. Na druhú stranu je skvele spoľahlivý a pre dobré fungovanie mu stačí len základná údržba.

Honda DN-01 2009

Motor
O pohon motocykla Honda DN-01 sa stará motor s označením Deauville, ktorý dáva zo zdvihového objemu 680cc najvyšší výkon 51 koní a krútiaci moment 48 Nm. Vzhľadom k veľkosti a hmotnosti motocykla sú to hodnoty len veľmi priemerné a motocykel pôsobí tak trochu lenivým dojmom. Spotreba je skôr vyššia, pretože pre nejakú tú dynamiku musíte motor popohnať až do vysokých otáčok. Maximálna rýchlosť činí 176 km / h, čo tiež nie je veľa. Motor ale pekne znie a je veľmi spoľahlivý. Prevodovka je presná, dobre odstupňovaná a celkovo sme s ňou boli spokojní. Ešte sme sa nezmienili, že motor je typu v-twin a je chladený kvapalinou.

Jazda a ovládateľnosť
S jazdnými vlastnosťami sme boli veľmi spokojní a zanechali v nás o poznanie lepší dojem ako motor. Ako náhle vyrazíte na okresky, tak vás určite zarazí to, s akou ľahkosťou sa motocykel ovláda a ako dobre reaguje na vaše povely. Ani sa nechce veriť, že váži 270 kg. Manévrovateľnosť je naozaj prekvapivo jednoduchá a to sme určite nečakali. Odpruženie je naladené hlavne na komfort, ale miera priľnavosti je veľmi dobrá a pri jazde z motocykla vyžaruje úplný pokoj a vyrovnanosť. O zastavenie sa starajú výborné kotúčové brzdy, ktoré majú kotúče s priemerom 296 mm vpredu a 276 mm vzadu. Aj cez to, že sa musí popasovať s vysokou hmotnosťou, sú na tom po stránke výkonu dobre a dokonca ani príliš nevädnú.
 

Honda DN-01 2009

Výbava
Výbava určite nie je najlepšia a bola pre nás sklamaním. Predsa len, na tak drahom cruiseri sme čakali aj niečo viac, než len ABS v základe. To je síce skvelé, ABS výrazne zvyšuje bezpečnosť jazdy hlavne za nepriaznivých podmienok, ale za veľa vecí si musíte priplatiť. Palubná doska je plne digitálna, ale to nevadí, pretože je bez problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Grafika palubnej dosky síce vyzerá tak trochu predpotopne, ale má to svoje nepopierateľné výhody. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 690 mm a nádrž pojme 15.1 litra paliva, čo stačí na veľmi dobrý dojazd. Rozmery pneumatík sú 130/70 x 17 vpredu a 190/50 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
Je to síce už zabehnuté klišé, ale legendárnu spoľahlivosť a takmer dokonalé dielenské spracovanie Hondy sa dostavilo aj pri tomto modeli. Už po prvom zoznámení je jasné, že to nie je len tak nejaký motocykel, ale že je starostlivo zostavený a všetko tu krásne sedí tam, kde má. Vrstva laku je veľmi silná a vlastne celé šasi je naozaj dobre chránené proti korózii. Ako jeden z najspoľahlivejších komponentov sa ukázal byť motor, ktorý je síce trochu poddimenzovaný, ale možno práve preto šliape ako hodinky a k dlhej životnosti mu stačí len základná údržba. Brzdy sú na tom podobne a nevädnú ani pri agresívnom zaobchádzaní. Museli by ste s nimi jednať naozaj drsne, aby sa nejako výrazne unavili.

Honda DN-01 2009

Verdikt
Honda DN-01 je v niektorých ohľadoch skvelý a v niektorých zase trochu horší motocykel, ale každopádne je veľmi zaujímavý. Už len preto, že vyzerá na prvý pohľad trochu ako kríženec cruisera a skútra. Motor je nedostatočne výkonný a na nejakú výraznú dynamiku zabudnite. Na druhú stranu je skvele spoľahlivý a pre dobré fungovanie mu stačí len základná údržba. Najlepšie vlastnosti tohto motocykla sú celkom iste jazdné vlastnosti, ktoré sú dokonale stabilné a je vidieť, že v tomto ohľade si dal niekto záležať. Najviac nás prekvapilo jednoduché manévrovanie, čo sme vzhľadom k vysokej hmotnosti motocykla nečakali. Výbava je ale len základná a určite mohla byť o trochu rozsiahlejšia.

Honda DN-01 2009 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda DN-01 2009


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.