Preposlať Peugeot Satelis 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Peugeot Satelis 125

25.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Peugeot opäť potvrdil, že skútre proste ovláda a ich popularita nie je náhoda. Tento model sa nám najviac páčil vďaka skvelému dielenskému spracovaniu a tiež komfortným jazdným vlastnostiam. Výbava je tiež na slušnej úrovni a napríklad vďaka rozmerným spätným zrkadlám je jazda o trochu bezpečnejšia.

Motor
O pohon skútra Peugeot Satelis 125 sa stará podarený motor, ktorý nás hneď po rozjazde prekvapil slušnou dynamikou. S radosťou sa necháva vytáčať a na maximálnu povolenú rýchlosť v meste sa dostane naozaj rýchlo. A môžete samozrejme pokračovať aj ďalej, maximálna rýchlosť skútra je až 120 km / h. Avšak realistická rýchlosť, ktorú skúter v pohode zvládne, je tak 100 až 110 km / h. Nad touto rýchlosťou začína byť skúter veľmi hlučný a menej stabilný. Medzi klady tohto motora patrí okrem už spomínanej radosti z otáčok tiež slušná spotreba paliva. Ako už býva u skútrov zvykom, aj tu nájdete prevodovku CVT, ktorá v priebehu celého nášho testu šliapala na výbornú.

Peugeot Satelis 125

Jazda a ovládateľnosť
Satelis 125 nie je koncipovaný ako športové náčinie a tomu zodpovedajú aj jazdné vlastnosti. Tie sú zamerané hlavne na komfort a mestskú prevádzku, kde sa tento model cíti ako ryba vo vode. Aj napriek relatívne malým kolesám sa skúter nebojí ani väčších dier na ceste a zvládne ich s prehľadom, za čo si určite zaslúži obdiv. Skvelú manévrovateľnosť oceníte hlavne v meste a slušnú priľnavosť zase na okreskách. Stabilita je slušná, ale pri vyšších rýchlostiach sa zhoršuje. Na oboch kolesách sa nachádza kotúčová brzda, pričom vpredu nájdeme kotúč s priemerom 263 mm a na zadnom kolese kotúč s priemerom 240 mm. Brzdy nemajú so skútrom príliš práce, nevadí im ani agresívnejšie zaobchádzanie a navyše sa dobre dávkujú.

Peugeot Satelis 125

Výbava
Výbava je na veľmi slušnej úrovni a niekoľko vecí nás vyložene potešilo. Napríklad veľké spätné zrkadlá, ktoré majú veľkosť tých na klasickom motocykli, sú úplne skvelé a budete mať vďaka nim viac než dostatočný prehľad o dianí za vami. Svetlomet je dostatočne výkonný a ocenili sme aj rozmerný veterný štít. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 784mm a nádrž pojme až 13.2 litra paliva, čo stačí na nadpriemerný dojazd. Palubná doska vyzerá športovo a elegantne zároveň a navyše je skvele prehľadná. Skladá sa z dvoch analógových a jedného digitálneho budíka, pričom s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Rozmery pneumatík sú 120/70-14 vpredu a 150/70-14 vzadu.

Peugeot Satelis 125

Kvalita a spoľahlivosť
Skútre Peugeot vždy patrili medzi kvalitne spracované a tiež spoľahlivé, čo zostalo pri tomto modeli rovnaké. Dielenské spracovanie je naozaj na úrovni a smelo sa môže rovnať aj s drahšou konkurenciou. Všetky komponenty sedia starostlivo tam, kde majú a skúter obsahuje aj niekoľko podarených detailov, vďaka ktorým pôsobí honosne. Stredné skútre Peugeot sú nesmierne populárne a žiadne závažnejšie závady bežné nie sú, avšak výnimka sa vyskytnúť samozrejme môže. Motoru stačí len základná údržba a mal by vám vydržať dlho a rovnako odolne pôsobia tiež brzdy. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou.

Peugeot Satelis 125

Verdikt
Peugeot opäť potvrdil, že skútre proste ovláda a ich popularita nie je náhoda. Tento model sa nám najviac páčil vďaka skvelému dielenskému spracovaniu a tiež komfortným jazdným vlastnostiam. Výbava je tiež na slušnej úrovni a napríklad vďaka rozmerným spätným zrkadlám je jazda o trochu bezpečnejšia. Motor je výkonný tak akurát a jeho agilita a radosť z vysokých otáčok je skvelá a neraz vám vykúzli úsmev na perách. Prevodovka CVT je pohodlná, rýchlo sme sa s ňou zžili a celkovo sme s ňou boli proste spokojní. Do mesta sa jedná určite o jeden z najlepších skútrov tejto triedy.

Peugeot Satelis 125 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Peugeot Satelis 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.