Preposlať Suzuki GSX-R750 (2011)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki GSX-R750 (2011)

14.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Suzuki GSX-R750 sme si otestovali naozaj s chuťou a boli sme úplne nadšení. Začalo to už motorom, ktorý je proste úžasný, je neskutočne agilný, veľmi dobre zaťahuje už v stredných otáčkach, pričom vo vysokých ukáže svoj pravý potenciál. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobre vyvážené, na jednej strane vám motocykel poskytne slušný komfort na rozbitých cestách, na druhej neuveriteľnú priľnavosť na okruhu.

Suzuki GSX-R750 (2011)

Motor
O pohon motocykla Suzuki GSX-R750 sa stará radový štvorvalec so zdvihovým objemom 750cc, ktorý dáva najvyšší výkon 148 koní a krútiaci moment 87 Nm, čo sú dostatočne výrečné hodnoty a je jasné, že sa môžeme tešiť na nadpriemernú dynamiku. A skutočne, motor je naozaj trhač ciest, má agresívny zvuk a vo vysokých otáčkach zaťahuje spôsobom, ktorý vám vyrazí dych. Dosiahnuť tam maximálnej udávanej rýchlosti 280 km / h by nemal byť žiadny problém. Odozva motora na pridanie plynu je okamžitá, niekedy nás to až prekvapilo a tak agilný motor sme dlho netestovali. Prevodovka má šesť stupňov, je presná, vhodne odstupňovaná a nemali sme k nej žiadne väčšie výhrady.
 

Suzuki GSX-R750 (2011)

Jazda a ovládateľnosť
Tento motocykel vyniká takmer vo všetkých vlastnostiach, ale v jazde najviac. Vďaka nastaviteľnému odpruženiu sa nemusíte báť ani menej kvalitných ciest, užijete si aj dostatok komfortu a motocykel je príjemný aj na dlhšie cestovanie a aj pre vyššieho vodiča. Priľnavosť je jednoducho fenomenálna, do motocykla sa môžete oprieť všetkou silou a budete mať pocit, že porušujete fyzikálne zákony. Je ale samozrejmé, že je tento model iba pre dostatočne skúsených jazdcov, ktorý využijú takéto vlastnosti naplno. Manévrovateľnosť je tiež dobrá, a to aj pri nižších rýchlostiach a ak by sme mali niečo malého vytknúť, tak sú to nie vždy dobré brzdy. Pri agresívnej jazde majú tendenciu trochu vädnúť, čo bol neduh i predchádzajúcich modelov, ale u tejto novinky sa to deje našťastie v menšej miere.

Výbava
Výbava je dostatočná a aj keď sú na trhu aj lepšie vybavené modely, tento spĺňa presne to, ako sa tvári. Je rýchly, ľahký a jednoduchý, takže na zbytočnosti tu miesto naozaj nebolo a je to len dobre. Palubná doska je moderná, jednoduchá a bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle, čo sme niekoľkokrát ocenili. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami, ktoré sú tak akurát veľké a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Pohodlné a dostatočne rozmerné sedlo je umiestnené vo výške 810 mm a nádrž pojme 17 litrov paliva, pričom pri agresívnej jazde ju motor zvládne vysať veľa rýchlo. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 180/55 x 17 vzadu.
 

Suzuki GSX-R750 (2011)

Kvalita a spoľahlivosť
Súdiť spoľahlivosť tohto konkrétneho modelu zatiaľ dosť dobre nejde, pretože sa jedná o novinku. Avšak, môžeme vychádzať z toho, že motocykle radu GSX-R sú veľmi spoľahlivé a všeobecne platí, že sú v tomto ohľade jedny z najlepších. Takže sa dajú podobné výsledky očakávať aj od tohto modelu. Dielenské spracovanie je špičkové, všetko sedí presne tam, kde má a nevšimli sme si žiadne výraznejšie nedostatky, ako je napríklad vŕzganie alebo zlé lícovanie niektorých dielov. Trochu nás ale sklamal lak, ktorý pôsobí už na prvý pohľad ľahko oklamaný a ak ho budete chcieť udržať v pôvodnom stave, bude vás to stáť častú údržbu. S elektronikou sme nemali v priebehu nášho testu vôbec žiadne problémy.
 

Suzuki GSX-R750 (2011)

Verdikt
Suzuki GSX-R750 sme si otestovali naozaj s chuťou a boli sme úplne nadšení. Začalo to už motorom, ktorý je proste úžasný, je neskutočne agilný, veľmi dobre zaťahuje už v stredných otáčkach, pričom vo vysokých ukáže svoj pravý potenciál. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobre vyvážené, na jednej strane vám motocykel poskytne slušný komfort na rozbitých cestách, na druhej neuveriteľnú priľnavosť na okruhu. Sem sa Suzuki hodí rovnako dobre, ako na kľukaté okresky. Výbava je dostatočná, nič podstatného tu nechýba a vďaka absencii akýchkoľvek zbytočností sa podarilo udržať hmotnosť motocykla na nízkej úrovni. Dielenské spracovanie je skvelé, ale výhradu máme k laku, ktorý je tenký a pri neadekvátnom zaobchádzaní by vám mohol robiť časom problémy.
 

Suzuki GSX-R750 (2011)


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Suzuki GSX-R750 (2011)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.