Preposlať Suzuki Burgman 125

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki Burgman 125

04.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Suzuki Burgman 125 je vydarený skúter, ktorý sa hodí hlavne do mesta, a to vďaka jednoduchej ovládateľnosti a komfortu. Motor je až prekvapivo pokojný, beží takmer bez vibrácií a v nízkych rýchlostiach slušne zaťahuje. Bohužiaľ, vo vyšších sa mu už veľmi nechce. Jazdné vlastnosti sú skvelé, najviac vynikne jednoduchá ovládateľnosť, a to aj napriek trochu vyššej hmotnosti.

Suzuki Burgman 125

Motor
Motor, ktorý poháňa skúter Suzuki Burgman 125 je ľahko nadpriemerný a ako už býva zvykom, má svoje výhody aj nevýhody. Medzi jeho najväčšie výhody patrí pokojný chod a slušný záťah už v nízkych rýchlostiach. Trochu nám ale vadil jeho zvukový prejav a fakt, že aj keď sa na maximálnu mestskú rýchlosť dostane rýchlo, nad ňou sa mu už príliš zrýchľovať nechce. Maximálna rýchlosť je síce až 105 km / h, ale dostať sa na ňu je vcelku ťažké a zdĺhavé. Motor je chladený kvapalinou, disponuje zdvihovým objemom 125cc a môžete sa tešiť na výkon 12 koní a krútiaci moment 10.7 Nm. Ak sa budete trochu snažiť, nebude problém dosiahnuť veľmi nízku spotrebu.

Jazda a ovládateľnosť
Aj keď má tento 125cc skúter hmotnosť takmer 156 kg, pocitovo pôsobia až prekvapivo ľahko a jazda na ňom je veľmi príjemná. Ovládateľnosť je jednoduchá vo vyšších i nízkych rýchlostiach, reakcia skútru na zmenu smeru jazdy je až prekvapivo rýchla a odpruženie je dobre nastavené ako na okresky, tak do mesta. V meste oceníte aj skvelý polomer otáčania, vďaka ktorému sa vám bude manévrovať naozaj dobre. O zastavenie sa starajú kotúčové brzdy na prednom i zadnom kolese. Tieto brzdy sú dostatočne silné, prekvapivo dobre sa dávkujú a vydržia aj veľmi veľkú námahu. Priemer ich kotúčov činí 240 mm vpredu aj vzadu.

 

Suzuki Burgman 125

Výbava
Výbava je jedna z najlepších vlastností tohto modelu a ak nás niečo naozaj uchvátilo, tak to bol priestor pod sedadlom. Sem môžete pokojne dať týždenný nákup, takže plnohodnotná prilba nie je problém a ďalší odkladací priestor nájdete pod riadidlami a patria do neho rukavice. Súčasťou výbavy je 12v zásuvka. Palubná doska je veľmi moderná, prehľadná a tiež bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 735 mm a nádrž pojme slušných 11 litrov paliva, čo stačí na veľmi dobrý dojazd. Predný svetlomet je dostatočne výkonný a v meste oceníte aj rozmerné zrkadlá. Rozmery pneumatík sú 110/90-13 vpredu a 130/70-12 vzadu.

Suzuki Burgman 125

Kvalita a spoľahlivosť
Dielenské spracovanie je naozaj na úrovni a v tomto ohľade sa jedná o jeden z najlepších skútrov vo svojej kategórii. Už na prvý pohľad je vidieť, že sú všetky použité materiály kvalitné a všetko pekne sedí tam, kde má. Jediný problém by mohol byť časom s koróziou, pretože niektoré komponenty sú v tomto ohľade trochu náchylné, takže v tomto ohľade budete musieť Burgmanu dopriať trochu viac starostlivosti. Mechanická spoľahlivosť by mala byť bez problémov, motor je veľmi odolný a to isté platí aj pre brzdy a odpruženie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou, takže celková spoľahlivosť nás naozaj potešila.
 

Suzuki Burgman 125

Verdikt
Suzuki Burgman 125 je vydarený skúter, ktorý sa hodí hlavne do mesta, a to vďaka jednoduchej ovládateľnosti a komfortu. Motor je až prekvapivo pokojný, beží takmer bez vibrácií a v nízkych rýchlostiach slušne zaťahuje. Bohužiaľ, vo vyšších sa mu už veľmi nechce. Jazdné vlastnosti sú skvelé, najviac vynikne jednoduchá ovládateľnosť, a to aj napriek trochu vyššej hmotnosti. V meste sa tento model skrátka cíti ako ryba vo vode. Výbava je nadpriemerná, páčila sa nám hlavne palubná doska a rozsiahly batožinový priestor pod sedadlom. Spokojní sme boli aj po stránke dielenského spracovania, ale niekoľko komponentov má sklony ku korózii, takže v tomto ohľade budete musieť skútru venovať trochu viac pozornosti.
 

Suzuki Burgman 125 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Suzuki Burgman 125


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.