Preposlať Harley-Davidson FLHTC Electra Glide

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley-Davidson FLHTC Electra Glide

18.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Tourer Harley-Davidson FLHTC Electra Glide sa nám veľmi páčil, je to taký Oldschoolový model, ktorý je príjemný na dlhé cestovanie a potešil nás hneď v niekoľkých smeroch. Najviac sa nám páčila výbava, ktorá je naozaj rozsiahla a nájdete tu všetko, čo si len môžete od podobného motocykla priať.

 

Harley-Davidson FLHTC Electra Glide

Motor
Veľký a ťažký motocykel si žiada veľký a dostatočne výkonný motor. Pri modeli Harley-Davidson FLHTC Electra Glide je to tak na pol cesty, motor je naozaj veľmi veľký a má zdvihový objem 1449cc, ale výkonný je iba priemerane. Maximálny výkon je 60 koní, čo nie je veľa a určite by sme o pár koníkov viac uvítali. Krútiaci moment je na tom podstatne lepšie, takmer 110 Nm je slušný a motor má vďaka tomu dostatok sily aj v nízkych otáčkach. V tých vyšších už to ale nie je ono. Skrátka, motor je tak akurát výkonný, ale nejaká rezerva mu bohužiaľ chýba, takže pri rýchlej jazde z neho vytlačíte maximum. Päťstupňová prevodovka je dostatočne presná a boli sme s ňou spokojní.

Jazda a ovládateľnosť
Tento model je naozaj macek, takže sme od neho očakávali prevažne komfort. A toho sme sa tiež dočkali, pre dlhé križovanie kvalitných aj menej kvalitných ciest je tento Harley ako stvorený a najviac sa nám páčila schopnosť pohodlne prekonávať aj nepríjemné výmole. Vzhľadom k hmotnosti 372 kg nie je manipulácia nijako jednoduchá a hlavne pri nízkych rýchlostiach a v meste budete potrebovať dostatok pary, inak nemáte šancu. Priľnavosť je vcelku slušná, ale zázraky samozrejme očakávať nemôžete. Brzdy majú veľa práce a väčšinou sa im darí prať sa s vysokou hmotnosťou so cťou, ale pri nadmernom používaní majú tendenciu vädnúť.
 

Harley-Davidson FLHTC Electra Glide

Výbava
Výbava je skvelá a jedná sa o jednu z najlepších vlastností tohto modelu. Pohodlné a dostatočne rozmerné sedlo sme si po niekoľkých kilometroch doslova zamilovali a môžete si dopriať aj rozmerný priestor pre batožinu alebo výkonné stereo. Konkurenčný Goldwing je síce vybavený lepšie, ale nie o moc. Sedlo je umiestnené vo výške 693 mm a nádrž pojme 19 litrov paliva, čo stačí na priemerný dojazd približne 275 km. Palubná doska síce vyzerá trochu zastaralo, ale je veľmi dobre čitateľná aj na priamom slnečnom svetle a je tiež skvele prehľadná. Svetlomet je dostatočne výkonný, spokojní sme boli aj s riadidlami a dostatočne rozmernými spätnými zrkadlami.

Kvalita a spoľahlivosť
Harley ušiel v otázke dielenského spracovania a spoľahlivosti poriadny kus cesty a už poriadne dlho patria jeho motocykle v tomto ohľade k tým nadpriemerným. Rovnaké je to aj s týmto modelom. Dielenské spracovanie je na prvý pohľad dobré, motocykel je pevný, všetky komponenty sedia pekne pohromade. Vrstva laku je dostatočne silná, takže sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Korózia sa samozrejme objaviť môže, ale stačí základná údržba a malo by byť všetko v poriadku. Najspoľahlivejším komponentom je celkom iste motor, ktorý je pevný a pre dlhú službu mu stačí len základná údržba. V priebehu nášho testu sme nemali žiadne výraznejšie problémy ani s elektronikou.
 

Harley-Davidson FLHTC Electra Glide

Verdikt
Tourer Harley-Davidson FLHTC Electra Glide sa nám veľmi páčil, je to taký Oldschoolový model, ktorý je príjemný na dlhé cestovanie a potešil nás hneď v niekoľkých smeroch. Najviac sa nám páčila výbava, ktorá je naozaj rozsiahla a nájdete tu všetko, čo si len môžete od podobného motocykla priať. Jazdné vlastnosti sú tiež veľmi dobré a vynikajú hlavne komfortom, čo sme tak nejako očakávali. Motor je výkonný len priemerne a pár koní navyše by mu určite neškodilo, avšak záťah v nízkych otáčkach je vcelku slušný. S kvalitou dielenského spracovania sme nemali vôbec žiadne problémy a už na prvý pohľad je vidieť, že si na tom dal výrobca záležať.
 

Harley-Davidson FLHTC Electra Glide


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Harley-Davidson FLHTC Electra Glide


počet príspevkov: 1

Socrates

28.02.2011 v 22:16

18.2.2011 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 | Čo je toto za článok? Vyhrabané niekde pred 10-15 rokmi a vydáva sa to ako čerstvý článok? No konec......

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.