Preposlať Kawasaki W800

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki W800

08.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Kawasaki W800 je úplne úžasný motocykel a je to celkom určite zatiaľ jedno z najväčších prekvapení tohto roka. Ak hľadáte príjemný retro motocykel so špičkovými vlastnosťami, s týmto určite vedľa nesiahnete.

Kawasaki W800

Motor
O pohon retro motocykla Kawasaki W800 sa stará tiež tak trochu retro motor, ktorý sa ale k celkovému štýlu Kawasaki veľmi dobre hodí. Jedná sa o radový dvojvalcový motor so zdvihovým objemom 773cc, ktorý disponuje štyrmi ventilmi na valec a jedna z jeho najväčších výhod je veľmi dobrá spoľahlivosť. Motor slušne zaťahuje už v nízkych a stredných otáčkach a nad 5000 ot / min sa mu už príliš nechce, ale presne to sme pri tomto motocykli tak nejako očakávali. Maximálna rýchlosť tohto Kawasaki je 176 km / ha ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 130 km / h. Prevodovka má šesť prevodových stupňov, je vhodne odstupňovaná a boli sme s ňou po všetkých smeroch spokojní.

Jazda a ovládateľnosť
Jazdné vlastnosti sú trochu prekvapivo veľmi dobré a aj keď je tu niekoľko kompromisov, boli sme takmer vo všetkých ohľadoch spokojní. Odpruženie je zamerané samozrejme hlavne na komfort, ale vie prekvapiť aj slušnou priľnavosťou a dobrou agilitou. Avšak, na nejaké extrémne rezanie zákrut to samozrejme nie je. Čo nás ale veľmi potešilo, bola dobrá reakcia motocykla na zmenu smeru jazdy a tiež vcelku jednoduchá ovládateľnosť, a to aj pri nižších rýchlostiach. Na motocykel proste nastúpite a vyrazíte, žiadne zložité učenie alebo zvykanie si na niečo sa nekoná. Brzdy sú veľmi výkonné, na prednom kolese nájdeme kotúč s priemerom 300 mm a na zadnom je umiestnený bubon o priemere 160 mm.
 

 

Kawasaki W800

Výbava
Výbava je naozaj na skvelej úrovni a z tých všetkých detailov na vás dokonalé dýchne duch 70tych rokov. Najviac sa nám zapáčili asi štýlovo vypletané kolesá a elegantné sedlo, ktoré je nielen kvalitne spracované, ale aj pohodlné. Je umiestnené vo výške 790 mm a je vhodné aj pre dlhšie cestovanie. Nádrž pojme priemerných 14 litrov paliva, čo stačí pri troche snahy na dobrý dojazd, takže na benzínovú pumpu nebudete musieť chodiť až tak často. Súčasťou výbavy je tiež elektronický štartér, čo je podľa nás trochu škoda, pretože by sme pri takto štýlovom retro modeli určite uvítali klasické nakopávanie. Palubná doska sa skladá len z dvoch veľkých budíkov, vďaka čomu je skvele prehľadná a bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sme si nemohli na nič sťažovať a úroveň dielenského spracovania je na naozaj skvelej úrovni. Všetky komponenty sedia na svojom mieste, nikde nič nevŕzga a potešila nás aj dostatočne silná vrstva laku, vďaka ktorej sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Celý motocykel je veľmi dobre proti korózii chránený. Robiť závery o spoľahlivosti je zatiaľ ešte skoro, pretože sa jedná o úplne nový model, ale podľa niekoľkých prvých dojmov bude podľa nás spoľahlivosť v poriadku. Napríklad motor pôsobí veľmi odolným dojmom a brzdy sú vďaka jednoduchosti takmer nezničiteľné. Rovnako je na tom tiež jednoduché odpruženie.

 

Kawasaki W800

Verdikt
Kawasaki W800 je úplne úžasný motocykel je to celkom určite zatiaľ jedno z najväčších prekvapení tohto roka. Ak hľadáte príjemný retro motocykel so špičkovými vlastnosťami, s týmto určite vedľa nesiahnete. Naopak, v tejto kategórii lepší model proste nezoženiete. Najviac sa nám páčili vyvážené jazdné vlastnosti, motocykel sa hodí ako pre dlhšie cestovanie, tak do mesta a na okreske plnej zákrut sme zase ocenili slušnú agilitu. Výbava je tiež dobrá, motocykel je vybavený množstvom podarených detailov a nájdete tu všetko čo budete pre jazdu nevyhnutne potrebovať. Ďalšie príjemné prekvapenie bolo špičkové dielenské spracovanie, čo sme síce tak nejako čakali, ale aj tak nás to potešilo. Vzhľadom k celkovej jednoduchosti by mala byť na dobrej úrovni aj spoľahlivosť.
 

Kawasaki W800


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki W800


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.