Preposlať Yamaha TT600R

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha TT600R

04.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Yamaha TT600R je podarený stroj, ktorý kombinuje nízku cenu, jednoduchosť vo všetkých smeroch a tiež dobré vlastnosti. Motor sa nám páčil hlavne po stránke výkonu, dynamika je slušná a nemohli sme si na nič sťažovať.

 

Yamaha TT600R

Motor
O pohon motocykla Yamaha TT600R sa stará veľmi jednoduchý a spoľahlivý motor so zdvihovým objemom 595cc, ktorý vyniká práve svojou nekomplikovanosťou. Môžete sa tešiť na slušný výkon 42 koní a krútiaci moment 47.6 Nm, čo sú vzhľadom k nízkej hmotnosti hodnoty dobré a zaručia vám zodpovedajúcu dynamiku. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 14.5sa môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 132 km / h. Ďalšia skvelá vec na tomto motore je nenáročná údržba, pretože mu stačí iba servisná prehliadka každých 9600 km. Reakcie motora na pridanie plynu sú slušné a v rámci možností by mala dynamika stačiť každému. Presná prevodovka má päť stupňov a boli sme s ňou spokojní.

Yamaha TT600R

Jazda a ovládateľnosť
Tento motocykel sa najlepšie cíti na ľahkých poľných cestách, blato mu vôbec nevadí, ale na nejaké hardcore vychádzky do extrémneho terénu to nie je. Odpruženie totiž nejde nastaviť, takže v náročnom teréne budete naozaj trpieť. Avšak, toto je jednoduché a lacné enduro, kto bude chcieť viac komplikovaný a lepšie nastaviteľný stroj, pôjde do KTM. Jazdné vlastnosti na ceste sú vcelku slušné, ale vlastnosti vyložene cestných motocyklov samozrejme čakať nemôžeme. Trochu nás sklamalo, že motocykel v určitých rýchlostiach výrazne vibroval, čo dávame za vinu motoru, ktorý nie je najpokojnejší. O zastavenie sa starajú slušné kotúčové brzdy, pričom vpredu nájdete kotúč s priemerom 267 a vzadu s priemerom 220 mm.

 

Yamaha TT600R

Výbava
Táto Yamaha je naozaj veľmi základná a rovnaká je aj výbava. Nájdete tu len veci, ktoré budete pre jazdu nevyhnutne potrebovať a najmodernejšia vychytávka je pravdepodobne elektrický štartér. Palubná doska je príkladom jednoduchosti, je dobre čitateľná a väčšie problémy sme nemali ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle, čo sme ocenili. Nie príliš pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 890 mm a nádrž pojme 10 litrov paliva, čo stačí na dojazd približne 176 km / h. Súčasťou výbavy je aj ochrana rúk a ochranný štít na riadidlách. Výkon predného svetlometu nie je najlepší a za tmy sme s ním mali celkom problémy, na čo je potrebné dať si pozor. Rozmery pneumatík sú 90/90 x 21 vpredu a 130/90 x 18 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sa jedná o priemerný motocykel a úroveň dielenského spracovania zodpovedá nízkej cene. Použité komponenty sú kvalitné a všetko drží pohromade celkom dobre, ale napríklad vrstva laku mohla byť silnejšia, čo by zlepšilo odolnosť proti korózii. Mechanická odolnosť je ale v poriadku, pretože sa jedná o veľmi jednoduchý motocykel. Motor je takmer nezničiteľný, rovnako tak ako brzdy a odpruženie aj v tomto ohľade stačí motocykli len základná údržba. Ak sa budete tomuto motocyklu trochu venovať, odvďačí sa vám dlhou životnosťou, ale bez starostlivosti by vás mohol veľmi často hnevať. Problémy s elektronikou sme v priebehu testu nemali.
 

Yamaha TT600R

Verdikt
Yamaha TT600R je podarený stroj, ktorý kombinuje nízku cenu, jednoduchosť vo všetkých smeroch a tiež dobré vlastnosti. Motor sa nám páčil hlavne po stránke výkonu, dynamika je slušná a nemohli sme si na nič sťažovať. Navyše je veľmi jednoduchý, takže je odolný. Jazdné vlastnosti sú slušné, ale odpruženie je iba základné a nemôžete si ho nastaviť, takže budete trochu limitovaní. Výbava neobsahuje nič zaujímavého, vlastne v nej nájdete len tie najnutnejšie veci. Dielenské spracovanie je priemerné, ale keď sa budete o motocykel slušne starať, mal by slúžiť dlho a bez väčších problémov.

Yamaha TT600R 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Yamaha TT600R


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.