Preposlať Suzuki GS500E

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Suzuki GS500E

18.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Suzuki GS500E je priemerný motocykel, ktorý poteší hlavne nenáročných užívateľov. Najviac sa nám páčil hlavne motor, ktorý je dostatočne výkonný, je dobre odolný a slušne zaťahuje už v nízkych otáčkach. Vďaka tomu sa motor skvele hodí do mesta.

 

Suzuki GS500E

 

Motor
O pohon motocykla Suzuki GS500E sa stará vcelku slušný motor so zdvihovým objemom 487cc, ktorý dáva najvyšší výkon 47 koní a krútiaci moment 40.8 Nm. Motor slušne zaťahuje už v stredných otáčkach, vďaka čomu sa tento model hodí aj do mesta, kde ho nemusíte zbytočne vytáčať. Zvukový prejav motora je vcelku slušný, ale nejedná sa o žiadny zázrak. Potešil nás hlavne fakt, že pri troche snahy nie je problém udržať spotrebu motora na príjemne nízkej úrovni. Prevodovka má šesť prevodových stupňov, ktoré sú vhodne odstupňované a potešila nás aj jej presnosť. Aj vďaka vhodnému odstupňovaniu môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť 176 km / h.

Jazda a ovládateľnosť
V tomto ohľade sme boli trochu sklamaní. Odpruženie je naladené až príliš mäkko a bude vám hatiť všetky pokusy o trochu športovejšiu jazdu. Kvôli tomu utrpela aj stabilita, ktorá je pri vyšších rýchlostiach skôr horšia a riadidlá bohužiaľ neposkytujú takmer žiadnu odozvu. Na nekvalitnú cestu a pre pokojnú jazdu sa tento model hodí najviac, ale na nejaké divočenie to naozaj nie je. Vďaka slušnej manévrovateľnosti sa nemusíte báť vydať sa ani do mesta. Brzdy sú len veľmi priemerné a i keď nájdete kotúče na oboch kolesách, ich výkon nie je nič moc. Pri agresívnom používaní majú tendenciu veľmi rýchlo vädnúť. Rozmery kotúčov sú 2x300 mm vpredu a 220 mm vzadu.
 

 

Suzuki GS500E

 

Výbava
Výbava je vcelku slušná, nájdete tu všetko pre jazdu nevyhnutne nutné a priestor na sťažovanie sa v tomto ohľade naozaj veľký nie je. Sedlo je rozmerné, dostatočne pohodlné a spokojní sme boli aj s rozmernými riadidlami, ktoré sú síce necitlivé, ale sú pohodlné a nemusíte sa tak báť ani dlhšej cesty. Sedlo je umiestnené vo výške 790 mm a nádrž pojme celých 20 litrov paliva, čo stačí na skvelý dojazd okolo 350 km. Palubná doska je veľmi prehľadná, skladá sa iba z dvoch analógových budíkov, niekoľkých informačných diód a je tiež bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Rozmery pneumatík sú 110/70 x 17 vpredu a 130/70 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sme boli trochu sklamaní. Je vidieť, že sa jedná konštrukčne o veľmi starý motocykel a dielenské spracovanie je naozaj len veľmi priemerné. Vrstva laku je tenká, väčšina komponentov je vcelku náročná na údržbu a taktiež náchylná ku korózii. Ak sa tomu budete chcieť vyhnúť, budete sa musieť o motocykel poriadne starať. Najspoľahlivejším komponentom je celkom iste motor, ktorý vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie a pre dobrý beh mu stačí len pravidelná servisná údržba. Odpruženie je tiež vcelku dobré, ale brzdy nás sklamali. Nie sú totiž príliš odolné, majú tendenciu vädnúť a budete sa o ne musieť poriadne starať. V priebehu testu sme mali tiež niekoľko drobných problémov s elektronikou.
 

 

Suzuki GS500E

Verdikt
Suzuki GS500E je priemerný motocykel, ktorý poteší hlavne nenáročných užívateľov. Najviac sa nám páčil hlavne motor, ktorý je dostatočne výkonný, je dobre odolný a slušne zaťahuje už v nízkych otáčkach. Vďaka tomu sa motor skvele hodí do mesta. Odpruženie je až príliš mäkké, vďaka čomu sa nemusíte báť ani nekvalitných ciest, ale na druhú stranu môžete zabudnúť na akúkoľvek športovejšiu jazdu. Výbava je dostatočná, nájdeme tu všetko pre jazdu nevyhnutne nutné a nič zvláštneho nám tu nechýbalo. Dielenské spracovanie je len veľmi priemerné a pokiaľ budete chcieť dobrú spoľahlivosť, budete sa musieť o motocykel poriadne starať. 


 

Suzuki GS500E

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Suzuki GS500E


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.