Preposlať Honda SLR650

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda SLR650

14.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Honda SLR650 je slušný motocykel, ktorý svojmu majiteľovi prinesie za rozumný peniaz dobré vlastnosti a príjemný retro dizajn. Motor je dostatočne výkonný, ponúkne slušný záťah už v stredných otáčkach a navyše pôsobí veľmi pevným a odolným dojmom. Jazdné vlastnosti sú zamerané prevažne na komfort, ale užijete si aj slušnú priľnavosť a dobré reakcie na pridanie plynu.

 

Honda SLR650

 Motor
O pohon motocykla Honda SLR650 sa stará vcelku slušný, vzduchom chladený motor so zdvihovým objemom 644cc, ktorý dáva najvyšší výkon 39 koní a krútiaci moment 54.4 Nm. To sú vcelku slušné hodnoty a vďaka krútiacemu momentu zaťahuje motocykel slušne už v stredných otáčkach. Avšak, najlepší záťah predvádza až v tých vyšších. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 15.9s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 147 km / h. Ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 120 km / h. Motor beží takmer bez vibrácií, slušne reaguje na pridanie plynu a rýchlo sme si na neho zvykli. Prevodovka má iba päť stupňov, je ale veľmi presná a tiež vhodne odstupňovaná. K charakteru motora sa hodí veľmi dobre.

Jazda a ovládateľnosť
Najviac nás potešilo, ako si tento motocykel viedol v meste. Tu sa naozaj cíti ako ryba vo vode a vďaka jednoduchej ovládateľnosti a pohodlnému odpruženiu je to pre neho to pravé teritórium. Celkom dobre sa motocykel predviedol aj na okreskách, kde oceníte hlavne dobrú reakciu na zmenu smeru jazdy a slušne vyvážené šasi. Priľnavosť je dobrá, avšak zázraky samozrejme čakať nemôžete. Komfort jazdy je dobrý aj na veľmi nekvalitnej ceste, takže dlhšie cestovanie nie je vôbec žiadny problém. O zastavenie sa starajú kotúčové brzdy, ktoré obsahujú kotúče s priemerom 276 mm vpredu a 200 mm vzadu. Okrem toho, že sa dobre dávkujú, tak sú tiež vcelku výkonné a nevädli ani pri častom agresívnom používaní.

 

Honda SLR650

Výbava
V tomto ohľade sme boli skôr sklamaní, v základnej výbave nenájdete takmer vôbec nič a napríklad predný svetlomet je veľmi nevýkonný, takže pri cestovaní za šera by ste mohli mať výrazné problémy. Palubná doska je tiež len základná, nájdeme tu len jeden budík a niekoľko informačných diód. Na druhú stranu je skvele prehľadná a je tiež bez väčších problémov čitateľná aj na priamom slnečnom svetle. Veľmi sa nám zapáčili spätné zrkadlá, ktoré sú dostatočne rozmerné a vďaka nim budete mať dobrý prehľad o dianí za vami. Sedlo je umiestnené vo výške 845 mm a 13 litrov paliva, čo stačí na priemerný dojazd približne 197 km. Rozmery pneumatík sú 100/90 x 19 vpredu a 120/90 x 17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť
V tomto ohľade sa jedná o priemer, a ak budete mať trochu šťastia, môžete v bazáre naraziť na úžasný kúsok sa skvelým dielenským spracovaním, ktorý vám vydrží ešte veľmi dlho. Môžete ale naraziť aj na model, o ktorý sa niekto nestaral a to bude samozrejme spoznať. V globále by sa dalo dielenské spracovanie označiť za dobré, rovnako tak ako spoľahlivosť, ale veľa záleží aj na tom, akú starostlivosť svojmu motocyklu doprajete. Mechanické komponenty sú celkom slušne odolné, napríklad motor zvládne aj agresívnejšie zaobchádzanie a rovnako sú na tom tiež odolné brzdy. V priebehu nášho testu sme mali mierne problémy s elektronikou, ale nešlo o nič vážneho. Avšak si na to dajte v prípade kúpy pozor.

 

Honda SLR650

Verdikt
Honda SLR650 je slušný motocykel, ktorý svojmu majiteľovi prinesie za rozumný peniaz dobré vlastnosti a príjemný retro dizajn. Motor je dostatočne výkonný, ponúkne slušný záťah už v stredných otáčkach a navyše pôsobí veľmi pevným a odolným dojmom. Jazdné vlastnosti sú zamerané prevažne na komfort, ale užijete si aj slušnú priľnavosť a dobré reakcie na pridanie plynu. Hlavným teritóriom tohto modelu je mesto a okresky, pričom sa nemusíte báť ani dlhšieho cestovania. Základná výbava je naozaj len základná, nič extra tu nenájdete a v tomto smere nás motocykel trochu sklamal. Dielenské spracovanie je na slušnej úrovni, ale ak budete chcieť, aby vám motocykel ešte niečo vydržal, budete sa o neho musieť poriadne starať.
 

 

Honda SLR650

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Honda SLR650


počet príspevkov: 1

martas

01.06.2011 v 17:04

súhlasím , mám ju a je super. jednovalček troška trasie ale na menšie vzdialenosti pohodlná dostatočne. komu však ide o IMAGE tak obdivu sa moc nedočká...:D

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.