BMW


Preposlať BMW G650GS

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW G650GS

11.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Tento motocykel patrí síce v triede G medzi tie základné, ale to vôbec neznamená, že by nebol dobrý alebo bol nejako ochudobnený. Práve naopak, jedná sa o špičkový motocykel, ktorý ponúkne za rozumnú cenu výbornú úžitkovú hodnotu. Je dobrý ako na ceste, tak v teréne a okrem slabšej základnej výbavy sme boli so všetkým spokojní.

 

BMW G650GS

Motor

O pohon motocykla BMW G650GS sa stará veľmi vydarený jednovalcový motor so zdvihovým objemom 652cc, ktorý dáva najvyšší výkon 47 koní a krútiaci moment 60 Nm. To sú vcelku slušné hodnoty a motocyklu poskytujú dostatočnú dynamiku. Jedná sa o model určený aj pre jazdu v teréne, čomu zodpovedá hlavne nižšie položený krútiaci moment. Záťah motora je dobrý a spokojní sme boli aj so zvukovým prejavom. Maximálna rýchlosť motocykla je 168 km / h a o prenos výkonu sa stará päťstupňová prevodovka, ktorá je veľmi presná a tiež vhodne odstupňovaná. Je s ňou radosť spolupracovať a jednotlivé stupne kladú mierny odpor, ale nie je to žiadna prekážka.

Jazda a ovládateľnosť

Motocykel je pomerne vysoký, ale sedlo je nastaviteľné hneď do troch polôh. V základe je umiestnené vo výške 750 mm a môžete ho ešte posunúť do výšky 780 a 820 mm. Mimo klasickú cestu predvádza tento model naozaj úžasné výkony. Je radosť s ním jazdiť v ľahšom teréne, a to hlavne vďaka skvele naladenému odpruženiu a pevnému šasi. Na ceste je to tiež výborné, motocykel pôsobí ľahkým a vzdušným dojmom, je veľmi dobre vybalansovaný a skvele s nami komunikoval. Manévrovateľnosť je jednoduchá aj pri nižších rýchlostiach a odpruženie je dostatočne pohodlné. O zastavenie sa starajú výkonné kotúčové brzdy, ktoré nevädnú ani pri agresívnejšom zaobchádzaní a dajú sa dobre dávkovať.
 

 

BMW G650GS

 

Výbava

Základná výbava nie je nič extra, čo je u BMW typické, ale za príplatok si môžete zaobstarať väčšinu moderných vymožeností, ako sú napríklad vyhrievané riadidlá, zásuvku, držiak na batožinu alebo ABS. Palubná doska je moderná, ale je prehľadná, dobre čitateľná a nemali sme s ňou problémy ani na priamom slnečnom svetle. Ako sme sa už zmienili, výška sedla je nastaviteľná v troch rovinách, takže pohodlnú pozíciu za riadidlami si nájde skutočne každý. Nádrž pojme 14 litrov paliva, čo je slušné a stačí to na dostatočný dojazd. Predný svetlomet je síce malý, ale je dostatočne výkonný a spokojní sme boli aj so spätnými zrkadlami. Rozmery pneumatík sú 190/90 R19 vpredu a 140/80 R17 vzadu.

Kvalita a spoľahlivosť

Úroveň dielenského spracovania je veľmi dobrá a motocykel pôsobil už na prvý pohľad pevne a odolne. Vrstva laku je dostatočne silná a celý motocykel je dobre ochránený proti korózii. Výroba sa presunula z austrálskej továrne Rotax do Číny pre zníženie výrobných nákladov, ale kvalita spracovania tým našťastie neutrpela. BMW si to dostatočne stráži. Najspoľahlivejší komponent je určite motor, ktorý je veľmi pevný, masívny a pôsobí takmer nezničiteľným dojmom. Stačí mu len základná údržba a odvďačí sa vám dlhým a spoľahlivým počas. Brzdy sú na tom podobne, sú odolné a nevadí im ani agresívne zaobchádzanie. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou.
 

 

BMW G650GS

 

Verdikt

Tento motocykel patrí síce v triede G medzi tie základné, ale to vôbec neznamená, že by nebol dobrý alebo bol nejako ochudobnený. Práve naopak, jedná sa o špičkový motocykel, ktorý ponúkne za rozumnú cenu výbornú úžitkovú hodnotu. Je dobrý ako na ceste, tak v teréne a okrem slabšej základnej výbavy sme boli so všetkým spokojní. Motor má dostatočný výkon, dobre sa s ním jazdí v teréne a má slušné prevádzkové náklady. Jazdné vlastnosti sú skvelé, na ceste si užijete skvelú priľnavosť a dobrú manévrovateľnosť a výborných vlastností si užijete aj v teréne. Ako sme sa už zmienili, základná výbava je vcelku skromná a za veľa vecí si musíte priplatiť. Dielenské spracovanie je skvelé a spokojní sme boli aj so spoľahlivosťou.
 

 

BMW G650GS

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW G650GS


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.