Preposlať Harley Davidson Blackline

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley Davidson Blackline

21.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Harley Davidson Blackline je po designovej stránke naozaj veľmi vydarený motocykel, ale v niekoľkých ohľadoch nás trochu sklamal. Motor je zastaraný, ale to nám ani príliš nevadilo, pretože je na druhú stranu spoľahlivý a je dobre použiteľný aj v nízkych otáčkach. Najväčšie sklamanie sa bohužiaľ dostavilo pri samotnej jazde, ale o tom si povieme až o niekoľko riadkov nižšie.

 

Harley Davidson Blackline

 

Motor

O pohon motocykla Harley Davidson Blackline sa stará rokmi preverený motor V-twin so zdvihovým objemom 1584cc, ktorý vyniká hlavne krútiacim momentom 121 Nm už pri 3250 ot / min. Toto mohutné véčko je chladené vzduchom a aj keď má už najlepšie roky za sebou, malo by to vynahradiť dobrou spoľahlivosťou. Nič moderného na tomto motore nehľadajte, je to naozaj jednoduchosť sama, čo má ale aj svoje výhody. Vďaka slušnému krútiacemu momentu si užijete príjemný záťah už v nízkych otáčkach, avšak žiadny divoch to nie je. Maximálna rýchlosť motocykla je 176 km / h, avšak ideálna cestovná rýchlosť leží na hranici 130 km / h. Šesťstupňová prevodovka je presná a boli sme s ňou vcelku spokojní. Je vhodne odstupňovaná a jednotlivé stupne sa radia ľahko.

Jazda a ovládateľnosť

V tomto ohľade nás Blackline veľa sklamal. Čakali sme komfortnú jazdu, čoho sme sa dočkali, ale určite sme nečakali tak otrasne nepohodlnú pozíciu za riadidlami. Sedíte nízko, čo je celkom v poriadku, ale riadidlá sú veľmi vpredu, čo urobí z každej dlhšie cesty utrpenie. Po zhruba 10 kilometroch jazdy pri normálnych cestných rýchlostiach dostal naše chrbty naozaj veľmi zabrať a na túto pozíciu sme si za celý test nezvykli. Odpruženie funguje celkom dobre, bez väčších problémov zvládne aj menej kvalitné cesty, ale už spomínaný posed za riadidlami celú radosť z jazdy dokonale zabíja. Manévrovateľnosť je hlavne pri nižších rýchlostiach obtiažna a agilita tiež nepatrí k najsilnejším stránkam tohto motocykla. Brzdy sú slušné, poradia si aj pri agresívnom brzdení a môžete sa na ne spoľahnúť.
 

 

Harley Davidson Blackline

 

Výbava

Základná výbava je nič moc a príliš toho nedostanete. Celá výbava sa vlastne skladá iba z tachometra a niekoľkých chrómovaných doplnkov. Tachometer je veľmi dobre čitateľný, problémy sme nemali ani na priamom slnečnom svetle a hodnotíme ho ako dobrý. Sedlo je umiestnené vo výške 655 mm a nádrž pojme 18.9 litra paliva, čo stačí na ľahko nadpriemerný dojazd. Predný svetlomet mohol byť výkonnejší, ale napríklad so spätnými zrkadlami sme boli veľmi spokojní a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú MH90 x 21 vpredu a MU85B x 16 vzadu. Po stránke vzhľadu musíme tento motocykel ohodnotiť celkom iste kladne, pretože proste vyzerá dobre a štýlovo.

Kvalita a spoľahlivosť

Dielenské spracovanie je celkom iste najlepšia vlastnosť tohto motocykla. Harley si dal naozaj záležať, použité materiály sú kvalitné a všetko krásne sedí tam, kde má. Ocenili sme tiež množstvo detailov, ktoré sa podpísali na už spomínanom štýlovom vzhľade. Vrstva laku je dostatočne silná, takže sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia a pri troche základnej údržby vám lak vydrží dlho ako nový. Medzi najspoľahlivejšie komponenty patrí celkom iste motor, ktorý je mohutný, odolný a vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie. Ak mu doprajete štandardné servisné prehliadky, bude vaším spoločníkom naozaj dlho. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou a brzdy na nás pôsobili tiež dostatočne odolne.
 

 

Harley Davidson Blackline

 

Verdikt

Harley Davidson Blackline je po designovej stránke naozaj veľmi vydarený motocykel, ale v niekoľkých ohľadoch nás trochu sklamal. Motor je zastaraný, ale to nám ani príliš nevadilo, pretože je na druhú stranu spoľahlivý a je dobre použiteľný aj v nízkych otáčkach. Najväčšie sklamanie sa bohužiaľ dostavilo pri samotnej jazde. Pozícia za riadidlami je totiž neuveriteľne nepohodlná a len niekoľko kilometrov stačilo k tomu, aby naše chrbty začali trpieť. Nechce sa nám veriť, že sa na to dá zvyknúť a v tomto ohľade sa malo na motocykli popracovať trochu viac. Najviac sa nám páčilo dielenské spracovanie, ktoré je naozaj príkladné a rovnako kladne hodnotíme aj spoľahlivosť. V priebehu nášho testu sme nemali žiadne problémy a motocykel pôsobil veľmi odolným dojmom.
 

 

Harley Davidson Blackline

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Harley Davidson Blackline


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.