KTM


Preposlať KTM 125 Duke

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

KTM 125 Duke

12.05.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

KTM 125 Duke je špičkový motocykel, ktorý vo svojej kategórii patrí vôbec medzi tie najlepšie a najvydarenejšie. Je úžasne vyladený, ponúkne skvelý motor a tiež veľmi isté jazdné vlastnosti. Výkon 15 koní sa síce môže zdať ako malý, ale pocitovo je motor o trochu výkonnejší a pracuje, ako keby mal tak o 10 koní viac.

 

KTM 125 Duke

Motor 


O pohon motocykla KTM 125 Duke sa stará skvelý motor so zdvihovým objemom 124cc, ktorý dáva najvyšší výkon 15 koní a vyznačuje sa hlavne veľmi dobrou reakciou na pridanie plynu. Tá je blesková, a to hlavne vo vyšších otáčkach. V nízkych otáčkach toho motor príliš neponúkne, ale výrazný zvukový prejav rovnako núti k vytáčaniu. Ide o kvapalinou chladený jednovalec s priamym vstrekovaním paliva a vyznačuje sa tiež skvelým vyladením, pretože beží úplne pokojne. Motor je pocitovo ešte o niečo výkonnejší, než aký je jeho papierový výkon a mali sme pocit, že má tak o 10 koní viac. Šesťstupňová prevodovka je veľmi presná, vhodne odstupňovaná a ak sa budete veľmi snažiť, môžete sa dostať až na maximálnu rýchlosť 125 km / h.


Jazda a ovládateľnosť


Jazdné vlastnosti sú jedným slovom úžasné. Posed za riadidlami je veľmi pohodlný a manévrovateľnosť skvelá a to hlavne vďaka ergonómii veľkého a ľahkého motocykla. KTM zvláda zákruty s prehľadom, veľmi rýchlo reaguje na zmenu smeru jazdy a pri jazde je naozaj príjemne obratný a agilný. Odpruženie zvládne filtrovať aj výrazné výmole, takže sa nemusíte báť ani menej kvalitných ciest alebo výletu po rozbitom meste. Brzdy sú úplne fenomenálne a to hlavne na prednom kolese. Tu nájdeme kotúč s priemerom 280 mm a brzdy sa okrem iného vyznačujú neúnavnosťou a veľmi dobrým dávkovaním. Zadný kotúč s priemerom 230 mm nám prišiel trochu horší a pri agresívnom brzdení má, na rozdiel od predného kotúča, tendenciu vädnúť.
 


 

KTM 125 Duke

Výbava


Výbava je na veľmi dobrej úrovni a nemali sme k nej žiadne závažnejšie výhrady. V základe dostanete všetko dôležité a najviac sa nám páčila palubná doska. Tá je kompletne digitálna, vyzerá moderne a navyše je prehľadná. Problémy sme nemali ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle. Rovnako skvelé sú aj svetlá, ktoré sú na celom motocykli zložené z LED diód, takže sú veľmi výkonné. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a vďaka nim budete mať dobrý prehľad o dianí za vami. Pohodlné sedlo sa nachádza vo výške 810 mm a nádrž pojme 11 litrov paliva, čo stačí na slušný dojazd až 288 km. Rozmery pneumatík sú 110/70 R 17 vpredu a 150/60 R 17 vzadu.


Kvalita a spoľahlivosť


Tento motocykel je síce skvelý a tak trochu určený hlavne pre začínajúcich vodičov, ale vôbec to neznamená, že by bol nejako odfláknutý. Práve naopak, dielenské spracovanie je na veľmi dobrej úrovni a v tejto kategórii patrí určite k tým najlepším. Vrstva laku je dostatočne silná a odolná, takže sa nemusíte báť ani nepriaznivého počasia. Najspoľahlivejším komponentom by malo byť odpruženie a vidlice, ktoré pôsobia veľmi masívnym a pevným dojmom. Spoľahlivosť motora zatiaľ posúdiť nemôžeme, ale servisné intervaly necelých 5 tisíc kilometrov sú vcelku nízke. V priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou a všetko fungovalo ako po masle.

 

KTM 125 Duke

Verdikt 


KTM 125 Duke je špičkový motocykel, ktorý vo svojej kategórii patrí vôbec medzi tie najlepšie a najvydarenejšie. Je úžasne vyladený, ponúkne skvelý motor a tiež veľmi isté jazdné vlastnosti. Výkon 15 koní sa síce môže zdať ako malý, ale pocitovo je motor o trochu výkonnejší a pracuje, ako keby mal tak o 10 koní viac. Z jazdných vlastností by sme najradšej vyzdvihli pohodlný posed a veľmi dobrú manévrovateľnosť, za čo môže aj nízka hmotnosť motocykla. Výbava je nadpriemerná a v tomto smere sme si naozaj nemali na čo sťažovať. Dielenské spracovanie je tiež bez debát a jediné, čo nás trochu prekvapilo, sú relatívne malé servisné intervaly. Spoľahlivosť by ale mala byť na dobrej úrovni, čo napovedajú odolné brzdy a odpruženie.
 


 

KTM 125 Duke

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku KTM 125 Duke


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.