Preposlať Kawasaki ZXR400

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kawasaki ZXR400

20.05.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Kawasaki ZXR400 je veľmi slušný motocykel, ktorý ponúkne hlavne skvelú ovládateľnosť a dobrú agilitu. Motor je dostatočne výkonný a výraznejšie sa prejavuje až vo vyšších otáčkach, čo evokuje športovejšie zameranie motocykla.

 

Kawasaki ZXR400

Motor

O pohon motocykla Kawasaki ZXR400 sa stará veľmi vydarený motor so zdvihovým objemom 398cc, ktorý dáva najvyšší výkon 62 koní a krútiaci moment 35 Nm. Táto pohonná jednotka sa vyznačuje hlavne výrazným záťahom vo vysokých otáčkach, do 10 000 ot / min sa toho príliš nedeje a motor sa výraznejšie prebúdza až za touto hranicou. Potom je ale jeho záťah a zvukový prejav naozaj skvelý. Motocykel je osadený šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je dostatočne presná, vhodne odstupňovaná a aj vďaka nej môžete dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 222 km / h. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládnete za 12.9 sekúnd, čo je vcelku slušný výsledok.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú veľmi dobré a motocykel sa vyznačuje hlavne agilitou. Šasi je veľmi vyrovnané, stabilné a vďaka nemu motocykel s radosťou zatáča a na zmeny smeru jazdy reaguje naozaj okamžite. S komfortom je to už trochu horšie, výraznejší výmole pocítite celkom tvrdo, ale na druhú stranu, nikto si tieto motocykle nekupuje kvôli komfortnému cestovaniu. Stabilita motocykla je slušná, rovnako tak ako ovládateľnosť, ktorá je dobrá v nízkych aj vysokých rýchlostiach. O zastavenie sa starajú výkonné brzdy s kotúčmi s priemerom 2 x 310 mm vpredu a 240 mm vzadu. Brzdy sa dobre dávkujú, znesú aj agresívnejšie zaobchádzanie a takmer vôbec nevädnú.
  

Kawasaki ZXR400

Výbava

Po stránke výbavy ide o typického predstaviteľa z konca 90tych rokov. Výbava je slušná, v základe nájdete všetko pre jazdu nevyhnutné, ale na nejaké technické vymoženosti môžete zabudnúť. Palubná doska je veľmi jednoduchá, skladá sa iba z analógových budíkov, ktoré sú prehľadné a bez väčších problémov čitateľné aj na priamom slnečnom svetle. Sedlo je umiestnené vo výške 780 mm a nádrž pojme 16 litrov paliva, čo stačí na slušný dojazd približne 224 km. Veľmi sme boli spokojní s predným svetlometom, ktorý je dostatočne výkonný, takže sa nemusíte báť jazdiť ani v tme. Páčili sa nám aj spätné zrkadlá, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/60 x 17 vpredu a 120/60 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Dielenské spracovanie je síce slušné, ale do špičky mu predsa len niečo chýba. Motocykel je na prvý pohľad veľmi robustný a kvalite vyrobený, ale v niekoľkých prípadoch sme si všimli nepríjemné vŕzganie jednotlivých častí karosérie. Ak budete chcieť, aby vám tento motocykel vydržal, budete sa o neho musieť poriadne starať a dopriať mu častú starostlivosť. Najspoľahlivejším komponentom je motor, ktorý vydrží aj agresívnejšie zaobchádzanie a pri dobrej údržbe by mal bez väčších ťažkostí vydržať poriadny záprah kilometrov. S brzdami sme v priebehu nášho testu nemali žiadne problémy a rovnako dobre na tom bola aj elektronika.

 

Kawasaki ZXR400

Verdikt

Kawasaki ZXR400 je veľmi slušný motocykel, ktorý ponúkne hlavne skvelú ovládateľnosť a dobrú agilitu. Motor je dostatočne výkonný a výraznejšie sa prejavuje až vo vyšších otáčkach, čo evokuje športovejšie zameranie motocykla. Tomu zodpovedajú aj jazdné vlastnosti, ktoré príliš komfortu nepobrali a na dlhšie cestovanie sa tak tento model príliš nehodí. Výbava je slušná, nič dôležitého tu nechýba a spokojní sme boli hlavne s odolnými brzdami, ktoré sa tiež dobre dávkujú. Dielenské spracovanie je priemerné, na trhu nájdete aj lepšie spracované motocykle, ale ak sa budete o Kawasaki dobre starať, sa spoľahlivosťou by nemali byť žiadne problémy. 

Kawasaki ZXR400

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kawasaki ZXR400


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.