Preposlať Yamaha TDM900

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Yamaha TDM900

01.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

S Yamahou TDM900 sme boli spokojní takmer po všetkých stránkach a keď jej odpustíte niekoľko menších nedostatkov, dostanete príjemný motocykel pre každodenné jazdenie s komunikatívnym riadením.

 

Yamaha TDM900

Motor

O pohon motocykla Yamaha TDM900 sa stará slušný motor so zdvihovým objemom 897cc, ktorý dáva najvyšší výkon 74 koní a krútiaci moment 82 Nm. Sú to vcelku slušné hodnoty, ale motor nie je nijako prehnane výbušný a ruky z tela vám určite nevyrve. Zrýchlenie z pokoja na ¼ míle zvládne motocykel za 12.7 s a môžete pokračovať až k maximálnej rýchlosti 222 km / h. Tento dvojvalec sa nám páčil hlavne svojím vyrovnaným behom, charizmatickým zvukom a tiež slušným záťahom už v stredných otáčkach. Pre každodenné jazdenie sa jedná o vcelku vhodný motor. Motocykel bol vybavený šesťstupňovou prevodovkou, ktorá je presná, vhodne odstupňovaná a boli sme s ňou spokojní takmer vo všetkých ohľadoch.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú na tomto motocykli pravdepodobne to najlepšie. Jazda je komfortná, motocykel si je istý aj pri vysokých rýchlostiach, je krásne stabilný a predvídateľný. Ideálna cestovná rýchlosť je podľa nás 140 km / h, ale aj nad touto métou je Yamaha stabilná a stále dobre ovládateľná. Vďaka pohodlnému sedlu sa tento model hodí aj na dlhšie cesty, keď zvládnete poriadnu záťaž kilometrov a nič vás nebude bolieť. Hneď po niekoľkých kilometroch sme ocenili naozaj výkonné brzdy, ktoré majú rýchly nástup, dajú sa vcelku dobre dávkovať a nevädnú ani pri agresívnom a častom používaní. Rozmery kotúčov sú 2 x 298 mm vpredu a 245 mm vzadu. Bez obáv sme sa vydali aj do mesta, kde sme ocenili slušnú mieru komfortu, ale ovládateľnosť pri nižších rýchlostiach mohla byť lepšia.
 

 

Yamaha TDM900

Výbava

Základná výbava nie je nijako rozsiahla a za veľa vecí si musíte priplatiť. Na svoje si príde každý a v príplatkovej výbave sa nachádzajú rôzne druhy športových výfukov a samozrejme aj priestor pre batožinu. Palubná doska je vcelku moderná, je prehľadná a s čitateľnosťou sme nemali problémy ani na priamom slnečnom svetle. Páčilo sa nám tiež pohodlné a rozmerné sedlo, ktoré je umiestnené vo výške 825 mm a nádrž na 20 litrov paliva, vďaka ktorej môžete na jedno natankovanie uraziť až 272 km. Sklamal nás hlavne predný svetlomet, ktorý je nedostatočne výkonný a žiadna sláva nie sú ani zadné svetlá. Spätné zrkadlá sú dostatočne rozmerné a poskytnú vám dobrý prehľad o dianí za vami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 18 vpredu a 160/60 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Verzia TDM900 je na tom v tomto ohľade o poznanie lepšie ako jej starší súrodenec TM850. Dielenské spracovanie je veľmi dobré, na motocykli nikde nič nevŕzga, nevšimli sme si ani žiadnu výraznú vôľou a všetko sedí pekne tam, kde má. Vrstva laku je dostatočne silná a je tak odolná aj proti nepriaznivému počasiu. Jediný problém by mohol byť s odpružením, ktoré nie je proti korózii dostatočne ochránené a ak si nedáte pozor, veľmi rýchlo sa hrdze dočkáte. Motor by mal byť dostatočne spoľahlivý, stačí mu len základná údržba a to isté platí aj pre brzdy. Tie na nás zapôsobili takmer nezničiteľným dojmom a v priebehu nášho testu sme nemali problémy ani s elektronikou. Po stránke spoľahlivosti teda môžeme tento model odporučiť, len na to odpruženie si dajte pozor.
 

Yamaha TDM900

Verdikt

S Yamahou TDM900 sme boli spokojní takmer po všetkých stránkach a keď jej odpustíte niekoľko menších nedostatkov, dostanete príjemný motocykel pre každodenné jazdenie s komunikatívnym riadením. Motor síce nie je ktovie ako výkonný, ale slušne zaťahuje už v stredných otáčkach a páčila sa nám hlavne absencia vibrácií. Jazdné vlastnosti sú zamerané skôr na komfort, ale stabilita je nadpriemerná aj pri vyšších rýchlostiach. Ovládateľnosť pri nižších rýchlostiach je trochu náročnejšia. Výbava je len základná, ale nič dôležité tu nechýba a ak by sme si mali na niečo naozaj posťažovať, tak by to boli svetlá, ktoré sú nedostatočne výkonné a pôsobili na nás trochu odbitým dojmom. Spoľahlivosť je dobrá, avšak odpruženie je veľmi náchylné na koróziu.
 

 

Yamaha TDM900

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Yamaha TDM900


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.