Preposlať Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

03.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer je síce zastaraný motocykel, ale má svoje nepopierateľné kúzlo osobnosti a aj keď sme testovali poriadne starý kúsok, jazdu sme si užili. Už po prvých niekoľkých málo kilometroch na nás dýchla retro atmosféra a to hlavne vďaka mohutnému motoru a kope chrómovaných doplnkov.

 

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

Motor

O pohon motocykla Harley-Davidson FXSTS Softail Springer sa stará slušný motor so zdvihovým objemom 1340cc, ktorý dáva najvyšší výkon 55 koní a krútiaci moment 72 Nm. Vzhľadom k vysokej hmotnosti to nie je výkon na nejaké športovanie, ale skôr na pokojnejšiu jazdu, čomu zodpovedá aj zrýchlenie z pokoja na ¼ míle, ktoré motocykel zvládne za 15.1s. Jedná sa o konštrukčne veľmi starý motor, ale je pevný, mohutný a aj keď je pomalší než dieselový Focus, je charizmatický a proste sa nám páčil. Rýchlo sme sa s ním zžili a jeho zastaranosť nám ani nevadila. Motor navyše príjemne zaťahuje už od nízkych otáčok. Rovnako zastaraná je taktiež päťstupňová prevodovka, ktorá je všetko, len nie presná a chce to trochu cviku a praxe, aby ste zaradili s istotou. Maximálna rýchlosť motocykla je 176 km / h.

 

Jazda a ovládateľnosť

Jazdné vlastnosti sú zamerané hlavne na komfort a hlavne nečakajte nejakú výraznú agilitu alebo ochotu zatáčať. Motocykel je ako stvorený pre pomalšie a pokojné vychádzky krajinou, kedy vynikne dobrá schopnosť odpruženia filtrovať nerovnosti a výmole. Manévrovateľnosť je vzhľadom k vyššej hmotnosti vcelku ťažká, ale na druhú stranu, stabilita je viac ako dostatočná a to aj pri vyšších rýchlostiach. Zapáčila sa nám vcelku pohodlná pozícia za riadidlami a bez väčších problémov sme zvládli aj dlhšiu cestu. Brzdy sú prekvapivo výborné, sú silné, odolné a môžete sa na ne spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Síce majú tendenciu pri agresívnom používaní vädnúť, ale nie je to žiadna hrôza. Rozmery kotúčov sú 292 mm vpredu aj vzadu.
 

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

Výbava

Vzhľadom k veku a značke motocykla sme žiadnu rozsiahlu základnú výbavu ani nečakali, ale sme tu nič dôležitého nechýbal. Ako už to býva, ak ste si chceli motocykel vyšperkovať, museli ste siahnuť do vrecka trochu hlbšie, než je základná cena. Pohodlné a rozmerné sedlo sa nachádza vo výške 685mm a nádrž pojme 19 litrov paliva, čo stačí na príjemný dojazd 280 km. Palubná doska je presne taká, akú by ste od takého motocykla očakávali a obsahuje len tachometer na nádrži. Predný svetlomet mohol byť trochu viac výkonný, jazda za šera nám robila trochu problémy, ale so spätnými zrkadlami sme boli po stránke veľkosti a funkčnosti úplne spokojní. Rozmery pneumatík sú 80/90 x 19 vpredu a 130/90 x 16 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť
Tento motocykel je naozaj celkom dosť starý, ale dielenské spracovanie je prekvapivo na slušnej úrovni. Vďaka množstvu chrómu je navyše celkom pekný. Ochrana proti korózii je však zlá, takže ak sa rozhodnete pre kúpu, poriadne si vami vybraný model prehliadnite a preklepnite. Lícovanie dielov je na dobrej úrovni. Čo sa týka spoľahlivosti, veľmi to závisí na tom, akej starostlivosti sa motocyklu u predchádzajúceho majiteľa dostalo. Problémy s elektronikou bohužiaľ nie sú žiadnou vzácnosťou, ale ak narazíte na model s dobrým servisom, motor by mal byť v poriadku. Vydrží toho naozaj veľa a je to poctivý držiak zo starej školy. Rovnako sú na tom aj brzdy.
 

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

Verdikt

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer je síce zastaraný motocykel, ale má svoje nepopierateľné kúzlo osobnosti a aj keď sme testovali poriadne starý kúsok, jazdu sme si užili. Už po prvých niekoľkých málo kilometroch na nás dýchla retro atmosféra a to hlavne vďaka mohutnému motoru a kope chrómovaných doplnkov. Je to skrátka klasický Harley minulého storočia so všetkými prednostami a nedostatkami. Jazdné vlastnosti sú zamerané skôr na komfort a vzhľadom k vyššej hmotnosti sa motocykel hodí hlavne pre pokojné prechádzky na okreskách. Výbava nášho modelu bola základná a čo sa týka spoľahlivosti, je to priamo úmerné starostlivosti predchádzajúceho majiteľa. Tento model sa vyrábal od roku 1988.
  

Harley-Davidson FXSTS Softail Springer

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Harley-Davidson FXSTS Softail Springer


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.