BMW


Preposlať BMW K1600GTL

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW K1600GTL

07.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Chcete cestovný motocykel? Tak prečo si práve nekúpiť ten najlepší, čo je v súčasnej dobe k dispozícii? BMW K1600GTL to presne spĺňa a vo svojej kategórii je to úplná špička, ktorú bude konkurencia doháňať len veľmi ťažko.

 

BMW K1600GTL

Motor

O pohon nového motocykla BMW K1600GTL sa stará špičkový radový šesťvalec so zdvihovým objemom 1649cc, ktorý dáva najvyšší výkon 160 koní a krútiaci moment 175 Nm. To sú naozaj úctyhodné čísla a rovnako tak sa motor prezentuje aj v akcii. Beží až neuveriteľne pokojne, na voľnobeh si len tak ševelí a vibrácie tu vôbec žiadne nie sú. Mohutný krútiaci moment je k dispozícii už od 5250 ot / min, takže záťah je skvelý už v stredných otáčkach. BMW proste šesťvalce vie a tento motor je to najlepšie, čo súčasná motocyklová produkcia môže ponúknuť. S lepším motorom sme sa skrátka ešte nestretli. Maximálna rýchlosť motocykla je 250 km / h a motocykel je vybavený presnou šesťstupňovou prevodovkou.

 

Jazda a ovládateľnosť

V tomto ohľade sme k motocyklu taktiež nemali žiadne výraznejšie výhrady a BMW je jednoducho vyladené k úplnej dokonalosti. Hmotnosť je síce vyššia, ale vďaka tomu je motocykel skvele stabilný aj pri vyšších rýchlostiach. Komfort jazdy je nadpriemerný a odpruženie si poradí aj s výraznejšími nerovnosťami. Vďaka pohodlnému a rozmernému sedlu sú dlhé cesty pre túto mašinu ako stvorené a ani po naozaj poriadnej záťaži sme sa necítili unavení alebo vyčerpaní. Brzdy sú fenomenálne a aj keď sa bijú s vysokou hmotnosťou, zvládajú to bez problémov a môžete sa na ne spoľahnúť v akejkoľvek situácii. Rozmery kotúčov sú 2 x 320 mm vpredu aj vzadu.  

BMW K1600GTL

Výbava

Už základná výbava je neuveriteľne bohatá a nájdete tu všetko, čo si vôbec môžete predstaviť. Za príplatok si môžete tento model vyšperkovať tak, že vám bude výbavu závidieť aj vodič automobilu BMW päťkovej rady s plnou výbavou. Pohodlné sedlo je umiestnené vo výške 750 mm a nádrž pojme 26.5 litra paliva, čo stačí na štedrý dojazd 320 km. Palubná doska je prehľadná, moderná a nemali sme žiadne väčšie problémy ani s čitateľnosťou na priamom slnečnom svetle. Pri nočnej jazde sme ocenili dostatočne výkonný svetlomet a spokojní sme boli aj s rozmernými spätnými zrkadlami. Rozmery pneumatík sú 120/70 x 17 vpredu a 190/55 x 17 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Tento model stojí poriadny ranec peňazí, ale tomu našťastie zodpovedá aj dielenské spracovanie. To je takmer dokonalé a nevšimli sme si žiadne výraznejšie nedostatky. Použité sú len tie najkvalitnejšie materiály a všetko krásne sedí presne tam, kde má. Žiadnu vôľu sme si nevšimli. Vrstva laku je dostatočne silná a motocykel je celkovo dostatočne ochránený proti korózii. Hodnotiť spoľahlivosť sa ešte príliš nedá, jedná sa o úplne nový model, ale v priebehu nášho testu sme nemali ani jeden problém. Po pár dňoch sme ocenili hlavne odolné brzdy, ktoré pôsobia až nezničiteľným dojmom a rovnako na nás zapôsobil aj mohutný motor. S elektronikou sme nemali vôbec žiadne problémy. 

BMW K1600GTL

Verdikt

Chcete cestovný motocykel? Tak prečo si práve nekúpiť ten najlepší, čo je v súčasnej dobe k dispozícii. BMW K1600GTL to presne spĺňa a vo svojej kategórii je to úplná špička, ktorú bude konkurencia doháňať len veľmi ťažko. Mohutný šesťvalcový motor má sily na rozdávanie, beží zamatovo hladko a navyše má príjemný a pri vyšších otáčkach športový zvukový prejav. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobre vyvážené a najlepšie sa tento model cíti pri dlhých cestách, keď si užijete hlavne skvelú úroveň komfortu. Výbava je nadpriemerná a dielenské spracovanie je ozdobou BMW, pretože si na ňom dali skutočne záležať. Cena je síce dosť vysoká, ale tento motocykel si ju bezpochyby zaslúži.
 

BMW K1600GTL

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BMW K1600GTL


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.