Preposlať Husaberg FE450

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Husaberg FE450

09.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Husaberg FE450 je veľmi výkonné enduro, ktoré je určené len tým skúsenejším vodičom a tým poskytne skutočnú zábavu a adrenalín. Motor je veľmi dobre vyladený, okrem vysokého výkonu sa vyznačuje tiež radosťou vytáčať sa až do červeného poľa otáčkomera a výrazným zvukovým prejavom.

 

Husaberg FE450

Motor

O pohon motocykla Husaberg FE450 sa stará vcelku podarený motor so zdvihovým objemom 449cc, ktorý dáva najvyšší výkon 45 koní a krútiaci moment 45 Nm. To sú veľmi dobré hodnoty, ktoré motocyklu udeľujú nadpriemernú dynamiku a obratnosť. Tento kvapalinou chladený motor nie je len veľmi krútiaci, má tiež skvelú odozvu na pridanie plynu a je radosť ho hnať až do konca otáčkomera. V tomto prípade má tiež výrazný zvukový prejav. Motor je vcelku slušne vyrovnaný, aj keď vibrácie sú znateľné a výraznejšie, než by sme očakávali. Maximálna rýchlosť tohto modelu je 144 km / h a o presun výkonu sa stará presná a vhodne odstupňovaná šesťstupňová prevodovka.

 

Jazda a ovládateľnosť

Vidlicu a odpruženie má tento motocykel od odborníkov naslovovzatých a to od spoločnosti WP. Odpruženie sa vyznačuje tiež rozsiahlymi možnosťami nastavenia. Pri jazde sme najviac ocenili výbornú dynamiku, obratnosť a ochotu motocykla meniť smer presne podľa vašich pokynov. Za to môže ako dobre vyladený motor, tak veľmi nízka hmotnosť iba 109 kg, čo robí z tohto motocykla jeden z najľahších vôbec. Manévrovateľnosť je na vysokej úrovni a celkovo na nás jazdné vlastnosti zanechali silný dojem. O zastavenie sa starajú veľmi výkonné kotúčové brzdy od spoločnosti Brembo, ktoré majú kotúče s priemerom 310 mm vpredu a 220 mm vzadu.  

Husaberg FE450

Výbava

Základná výbava je slušná a okrem už spomínaných kotúčových bŕzd Brembo a odpruženia WP dostanete tiež špičkové riadidlá od spoločnosti Magura. Palubná doska je kompletne digitálna, vďaka čomu pôsobí moderným dojmom a je tiež veľmi dobre čitateľná. Čitateľnosť na priamom slnečnom svetle je trochu horšia, ale určite to nie je žiadna tragédia. Sedlo sa nachádza vo výške 930 mm a nádrž pojme 10.5 litra paliva, čo stačí na priemerný dojazd 112 km. Výbava je teda zameraná prevažne na funkčnosť a žiadne zbytočnosti tu naozaj nenájdeme, nie je tu pre nich miesto. Rozmery pneumatík sú 90/90 x 21 vpredu a 140/80 x 18 vzadu.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Kvalita motocyklov spoločnosti Husaberg sa výrazne zdvihla v roku 2004, kedy do spoločnosti vstúpil rakúsky gigant KTM, takže je najlepšie vyberať motocykle z bazáru podľa tejto informácie. Avšak, aj tak sa ale budete musieť o motocykel starať a zanedbávať pravidelnú servisnú prehliadku by sa nemuselo veľmi vyplatiť. Motocykel vyžaduje aj trochu náročnejšiu údržbu, ako je napríklad čistenie ventilov a nie je to proste model, ktorý len umyjete a máte hotovo. Ak mu ale všetko dôležité poskytnete, odmení sa vám dlhou životnosťou. Najspoľahlivejším komponentom sú celkom iste kotúčové brzdy, ktoré pôsobia takmer nezničiteľným dojmom a môžete sa na ne spoľahnúť v akejkoľvek situácii.
  

Husaberg FE450

 

Verdikt

Husaberg FE450 je veľmi výkonné enduro, ktoré je určené len tým skúsenejším vodičom a tým poskytne skutočnú zábavu a adrenalín. Motor je veľmi dobre vyladený, okrem vysokého výkonu sa vyznačuje tiež radosťou vytáčať sa až do červeného poľa otáčkomera a výrazným zvukovým prejavom. Jazdné vlastnosti sú špičkové a to hlavne vďaka modernému odpruženiu WP a vďaka nízkej hmotnosti je motocykel tiež nadpriemerne dynamický. Štandardná výbava obsahuje všetko, čo môžete očakávať a nič podstatné nám nechýbalo. Dielenské spracovanie je priemerné a jedná sa o motocykel vcelku náročný na údržbu, takže by ste s tým mali pri kúpe počítať. Pri kúpe z bazáru vyberajte radšej až modely po roku 2004, ktoré majú lepšie dielenské spracovanie.

Husaberg FE450

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Husaberg FE450


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.