Preposlať WK SM50

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

WK SM50

13.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Ak chcete jednoduchý motocykel pre vášho puberťáka, aby sa naučil trochu jazdiť, je tento stroj úplne ideálny. Je tak akurát výkonný, motor je relatívne úsporný a nie je to o moc rýchlejšie ako skúter. Jazdné vlastnosti sú skvelé a príjemne nás prekvapilo hlavne stabilné a pevné šasi.

 

WK SM50

 

Motor

O pohon motocykla WK SM50 sa stará vcelku podarený motor so zdvihovým objemom 49ccm, ktorý dáva najvyšší výkon 3.6 koní, čo je vzhľadom k zameraniu na mladých a začínajúcich vodičov tak akurát. Tento jednovalec chladený kvapalinou je užívateľsky veľmi príjemný, je dobre vyladený a vyznačuje sa slušným nástupom výkonu. Nemôžete samozrejme čakať nejaký drvivý záťah, motor musíte celkom dosť vytáčať, ale vie sa predviesť. Maximálna rýchlosť je približne 65 km / h, takže na okreskách budete patriť skôr k tým pomalším. Nízka hmotnosť motocykla a malý motor majú za následok tiež príjemnú spotrebu, ale spotreba samozrejme zodpovedá hlavne štýlu jazdy.

 

Jazda a ovládateľnosť

Po stránke jazdných vlastností sme k motocyklu nemali takmer žiadne závažnejšie výhrady a boli sme spokojní. Vďaka nízkej hmotnosti je motocykel jednoduchý na ovládanie, manévrovateľnosť nie je problémom ani pri nižších rýchlostiach a v pohode sa budete preplietať aj mestskou premávkou. Šasi je navyše veľmi stabilné a vyrovnané, takže na okreskách plných zákrut je jazda radosť. Agilita je tiež veľmi dobrá a motocykel reaguje na zmenu smeru okamžite a s nadšením. Brzdy sú tak akurát výkonné, avšak ocenili by sme, keby mali rýchlejší nástup a lepšie sa dávkovali. Na prednom kolese nájdete kotúč s priemerom 300 mm, zatiaľ čo na zadnom kolese má svoje miesto klasický bubon s priemerom 160 mm.

 

WK SM50

Výbava

Výbava je naozaj základná, ale to sa u tohto typu motocyklov čaká a tak nejako to k nim patrí, takže sme boli spokojní. Páčil sa nám hlavne vcelku agresívny dizajn a štýlové kolesá. Palubná doska je kompletne digitálna, je prehľadná, ale na priamom slnečnom svetla bola jej čitateľnosť trochu ťažšia. Nepríliš pohodlné sedlo je dostatočne rozmerné, ale na dlhšie cestovanie to samozrejme nie je a pri dlhej jazde sme boli celkom rozlámaní. Spätné zrkadlá odvádzajú svoju prácu na výbornú, budete mať dobrý prehľad o dianí za vami, čo oceníte hlavne v mestskej premávke.

 

Kvalita a spoľahlivosť

Spoľahlivosť ešte príliš hodnotiť nemôžeme, pretože je to nový motocykel, ale prvé poznatky sú napospol pozitívne. Aj keď sa jedná o motocykel pre začínajúcich vodičov, takže na ňom uvidíte prevažne šestnásťročných mladíkov, dielenské spracovanie je solídne a celý motocykel pôsobí dospelým dojmom. Všetky komponenty sedia presne tam, kde majú, žiadnu výraznejšiu vôľu na šasi sme si nevšimli a vyzerá to, že je tiež slušne chránený proti korózii. Motor je jednoduchosť sama, takže problémy s ním pravdepodobne nebudú a to isté platí pre odpruženie a brzdy. V priebehu nášho testu sme nemali žiadne problémy ani s elektronikou.

 

WK SM50

Verdikt

Ak chcete jednoduchý motocykel pre vášho puberťáka, aby sa naučil trochu jazdiť, je tento stroj úplne ideálny. Je tak akurát výkonný, motor je relatívne úsporný a nie je to o moc rýchlejšie ako skúter. Jazdné vlastnosti sú skvelé a príjemne nás prekvapilo hlavne stabilné a pevné šasi. Na okreskách plných zákrut sa jedná o skvelé vozidlo a navyše sa veľmi dobre cíti aj v mestskej premávke a to vďaka agilite a mrštnosti. Výbava je základná, ale všetko potrebné tu je, takže príliš priestoru k sťažnostiam sme nemali. Snáď iba digitálna palubná doska mohla byť lepšie čitateľná na priamom slnečnom svetle. Aj napriek nálepke,, made in Taiwan "je dielenské spracovanie na úrovni a motocykel pôsobí až prekvapivo dospelým dojmom, čo sme vo finále ocenili najviac.

 

WK SM50

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku WK SM50


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.